Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 105

Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #76

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    И аз минах през Метро, да видя това чудо.
    Вярно е , че много топли, но само когато си близо до нея (както топли печката в банята ми).
    Сигурен съм , че зимата ,примерно в хола ми,на 2 метра от нея ще е доста по-хладно,и като цяло некомфортно ще се чувствам.

  2.  
     
  3. momchi007
    Guest
    #77

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Все пак МЕТРО колко кубични метра е? Сигурно няколко хиляди. Нищо не задържа затопления въздух пред печката, той веднага тръгва нагоре. Имам кварцова печка с 3 риотана 2000W но като си сложа ръката пред нея усещането не е за толкова топло, колкото пред карбоновата печка, въпреки че тя е с 1 реотан 900W.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #78

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Не разбра ли досега,че ЗАТОПЛЕН въздух при тая печка просто няма !!! И че няма никакво значение дали Метро е 5 м3 или 5 000. По-евтино ще е да си купиш една кварцова лампа от на дядо за пилетата,върши същото,поне е 100 пъти по-евтина.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #79

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако беше прочел връзкатa на предния пост щеше да разбереш може би, ако можеш да си преведеш правилно, а не както "ДИПЛОМАТ" го превеждат, че нагревателя се нагрява до "работна температура" от 1800 градуса
    Той ако малко повече четеше щеше да прочете и това:
    "Energy Saving with electricity-heat transformation rate reaching 98%" , което слага край на всякакви други тълкувания.

  6. momchi007
    Guest
    #80

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Energy Saving with electricity-heat transformation rate reaching 98% - Пестенето на енергия с електрическо-топлинна трансформация достига 98%

    Факт е че няколко секунди след като включиш печката може да се опариш ако пипнеш металната решетка. Дали топли въздуха - това най-добре е да се провери вместо да се говори наизуст.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #81

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Момчи,ако пестенето на енергия достигаше 98% ,бах маа му, тая печка при отдавани 1800 Вт щеше да харчи само 36 бре !!!!
    А тоя твоя довод за няколкото секунди е просто смешен и няма никаква връзка с икономията и пестенето на ток....

  8.  
     
  9. momchi007
    Guest
    #82

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Не съм специалист по въпроса. Анализирам само върху преките си наблюдения, а не върху надписите по картинки в интернет. И двата пъти, които включих печката за тест, тя ме впечатли със своята топлина. Ефекта е за осезаемо по-топло, отколкото би трябвало да отдава 900 ватова печка. И това топло се достига в рамките на няколко секунди, което също ме впечатли. Стига тази технология да не е вредна за здравето и печката действително да харчи 900W, с удоволствие бих заменил единия 2500W маслен радиатор с нея. По-горе намекнаха, че от тези 900W, 100W са за въртенето на печката, а тя може да се включи на режим без да се върти - тогава би харчела 800W.
    Тъй като досега съм се топлел с камина мога да сравня топлината пред тази печка като топлината пред камината. Друг електрически уред не е създавал у мен подобна асоциация досега. Но производителя трябва да даде повече информация, защото ако топлото е само ако си пред печката, тя ще става само за нагревки, а не за цялостно отопление на помещението.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #83

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Е в тия последните редове е истината. Браво.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #84

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Точно тази дължина на вълната, излъчвана в случая от карбоновия елемент, е полезна за човешкото тяло. Това е вълната, която излъчва и човек.
    Този вид облъчване/отопление (с такъв елемент и на такава дължина на вълната), се използва в медицината, спа-центровете, обществени места и т.н.
    За безопасен - безопасен е и е комфортен начина. Поради това, че е лъчение - ефекта е мигновен и без загуби почти. Загряването на околните предмети зависи от тяхната абсорбционна характеристика за тази дължина на ИЧ-вълната.
    Важно е да се разбере обаче, че принципа на отопление по този метод (с този уред) е различен и няма нищо общо с термо конвекцията и термо кондукцията.
    Мисля, че поради това са и излишните спорове тук!

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #85

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    ......
    Важно е да се разбере обаче, че принципа на отопление по този метод (с този уред) е различен и няма нищо общо с термо конвекцията и термо кондукцията.
    Мисля, че поради това са и излишните спорове тук!
    Така е! Тя топли теб и предметите директно, а не посредством нагряване на околния въздух. Ефекта и е мигновен, за комфорта може да се спори. Ако си обърнат с лице към нея, може да ти е топло на корема и лицето, докато гърба ти и неговото продължение да замръзват.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #86

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Няма начин да ми е комфортно когато т'ва ме облъчва в лицето и едновременно с това в стаята е примерно 0°.Какво ли ще е сумарното усещане върху лицето ??? За гъ.а вече е ясно,ще е замръзнал от студ

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #87

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Няма начин да ми е комфортно когато т'ва ме облъчва в лицето и едновременно с това в стаята е примерно 0°.Какво ли ще е сумарното усещане върху лицето ??? За гъ.а вече е ясно,ще е замръзнал от студ
    Идеалния вариант: добре подгрят отпред и добре стегнат отзад!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #88

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Идеалния вариант: добре подгрят отпред и добре стегнат отзад!
    Ей това вече си е иновация - плаче за патент!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #89

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Lupus - "Стегнат" да разбирам ли "опънат" ? Или "изопнат" май е по-добре.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #90

    Re:Карбонова печка Diplomat DPL C 8009

    Натегнат. Или О-ноден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Diplomat DPL CS-H20A9
    От jordan_84 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-18, 10:48
  2. Diplomat или Tesy
    От reg_dol във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 81
    Последно: 19-01-14, 15:25
  3. Странен шум от бойлер Diplomat
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 16-05-12, 14:27
  4. малък бойлер Diplomat 3
    От bionicman във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 25-10-10, 14:17
  5. Eldominvest ---- Diplomat
    От valepika във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 28-06-06, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе