Страница 46 от 50 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 746

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #676

    Отговор: Инфрачервено отопление

    да се похваля че и аз съм в клуба с веселите радиатори - ще видим на теси лъчистите радиатори какво вършат rh01 взел съм си 2 киловатовия модел да топля ако ми дойде някой на гости.

    първи впечатления - не е като конвектор топлото наистина се усеща напред а не нагоре , но пък вярвам че все пак на конверторен принцип ще отопли /ако изобщо успее/ стаята.
    не пукат ламарини въпреки че го загрях доста, това определено е плюс.

    минуси - пак се чува щракане като изключва , така че цъка - не знам какво му е електронното - що не ги правят с сср релета? хвърляш една камара кинти за парче ламарина - не са се постарали мисля.
    минус - няма степени - 1000/2000 или нещо по малко - така че разчитате на термостата. написани са някакви градуси отзад ... а бе като се монтира ще се види как бачка.
    минус - кабела е къс за контакта ми и мястото което съм му избрал, утре ще отварям да го удължавам и наснимам.
    минус - климатиците на съседите пак се чуват.

    мисля си че конвекторчето ми в спалнята за 25 кинта си върши по добре работата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    19
    #677

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Закупих си Атлантик Дигитал 2000вата.Грее та се къса,не пука и не щрака.Има си вграден програматор,и ако се отвори възможност ,бих си взел още един.На всички които пишат,че не топлят,имат много поздрави от мен....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #678

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от nikedav Виж публикацията
    Закупих си Атлантик Дигитал 2000вата.Грее та се къса,не пука и не щрака.Има си вграден програматор,и ако се отвори възможност ,бих си взел още един.На всички които пишат,че не топлят,имат много поздрави от мен....
    Честито! Atlantic Tatou Digital ли избра? Щом ще ползваш програматора добър избор си направил. Сега всичко топли - пролет е. Ще чакаме отзиви като стане -10 навън. Ще топли и тогава понеже е 2квт, но доколко ще е икономичен времето ще покаже.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #679

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Ха-ха.......Ша топли,ама...и ще дърпа 2 киловата!Гаранция-Франция,Египет...по избор!....

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #680

    Отговор: Инфрачервено отопление

    може да не са 2 киловата , може и по-малко от климатик да дърпа - зависи какъв е товара=стаята.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #681

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Имам Tesy MC201 ,води се лъчист с мика елемент ,като старите платкови радиатори.Топли много и напред и нагоре не може да си държиш ръката на педя от него.Води се 1200 и 2000 в на 2 степени ,обаче като го мерих на втора степен е 2400 в.Топли добре,студена стая 16 кв при - 10 навън ,държи спокойно 23 вътре.Февруари месец поддържах с него във въпросната стая 23-24 гр ,гледаме бебето там .Вдигнал е сметката със около 100 лв ,така че определено харчи над 2 пъти повече от климатик.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #682

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Близо 20 години използвах "старите платкови радиатори"на "Изгрев"-Пловдив,бяха си перфектни!Новите модели на "Теси" много загряват и назад, но работят добре.
    Този пост е редактиран от doooon; 29-03-15 в 19:45.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #683

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Ееех, не можах да прочета цялата тема, прескачах заради многото хейт

    Цитат Първоначално публикувано от doooon Виж публикацията
    Близо 20 години използвах "старите платкови радиатори"на "Изгрев"-Пловдив,бяха си перфектни!Новите модели на "Теси" много загряват и назад, но работят добре.
    С такъв и 500W (петстотин вата, приблизително) топля почти 40 квадрата!
    Някой беше сложил изолацията на последно място, да, ама не!
    На първо място е!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #684

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Някой има ли впечателения от панели InfraHEAT ?

    Твърдят, че със 700в , ще отоплява нормален хол от 16м2 (с ПВЦ дограма и качествена външа изолация )
    InfraHEAT 700 M
    60 x 90 х 2.5 cm
    700 W
    14-16 м2
    558.00

    Възможно ли , гледам в предишните страници се коментират панели от около 2Кв ?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #685

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Реално отговора на въпроса ти е много сложен- колко е качествената изолация и каква е дограмата? Има ли термомостове? Това в блок ли е или къща? Може и 100кв.м да топлиш с 700в , но трябва къщата да е пасивна!

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #686

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Няма ли да излезе по-евтино да си монтираш 10 обикновени крушки по 70 вата? Хем ще ти светят, хем ще ти стоплят стаята по същия начин.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #687

    Отговор: Инфрачервено отопление

    12м2 спалня в ЕПК блок на 5-ти етаж, Изложение Югоизток, външна изолация , ПВЦ дограма с К стъкло , нямам празни апартаменти от съседните - възможно най-добрите условия.

    Но не е въпроса в условията , защото условията аз не ги променям , а в разликата между сегашното отопление ( конвектор 2KW под прозореца ) и това.

    Рекламата на тези панели твърди , че такова помещение (пак са посочени изисквания за условията които описах горе ) , ще го отоплявам със 700W. Спестявало се , защото не топлиш въздуха , а директно предметите и хората в него , темп. в стаята била 18 но хората я усещали като 22.

    Но рекламата по-принцип е бошлав работа - въпроса е , има ли някой който е ползвал конкретно от тези панели и има преки отзиви. Нали това е смисъла на форума.

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Реално отговора на въпроса ти е много сложен- колко е качествената изолация и каква е дограмата? Има ли термомостове? Това в блок ли е или къща? Може и 100кв.м да топлиш с 700в , но трябва къщата да е пасивна!
    Я си помисли пак в броя на крушките, щото те излъчват приоритетно светлина ( видимия част на спектъра , която не топли ) , топлината е малка част така да се каже отпаден продукт. Ако сложиш 70 ЛЕД крушки х 10вата , пак са 700w, но още по малко ще топлят , защото са по-ефективни и много по-малък процент се разсейва като топлина.

    Няма да се учудя , ако ни разкажеш как си осветяваш стаята с котлон , нагорещен до червено :-) , обратния вариант на това което предложи.
    Този пост е редактиран от Miroslav; 14-08-15 в 14:27.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #688

    Инфрачервено отопление

    Колега Miroslav , да виждаш някъде да съм писал ,че става въпрос за 700в осветление или КРУШКИ? С каквото си искаш се топли! Аз топля 300кв.м при -10 с 5kW топлинна мощност (около 2kW ток от термопомпата) Найс , А?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #689

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Miroslav Виж публикацията
    1....има ли някой който е ползвал конкретно от тези панели и има преки отзиви. Нали това е смисъла на форума.
    Конкретно тези не, но имам някакви наблюдения над InfraSWISS и наистина комфорта се постига при по-ниска температура вместо 22-23 слагаш термостата на 18-19. Реално температурата е 18-19 но комфорта остава висок. Това е единственото от което можеш да спестиш. Иначе цените на тези инфраСУИС са чудовищни съизмерили с хубав климатик който ще даде по-нисък комфорт и в пъти по-нисък разход.
    Сметни си реално ако спестиш 10%-12% от месечната сметка ще ти излезе ли общата сметка за разликата на цената на инфрачервения спрямо конвектора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    56
    #690

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Колега Miroslav , да виждаш някъде да съм писал ,че става въпрос за 700в осветление или КРУШКИ? С каквото си искаш се топли! Аз топля 300кв.м при -10 с 5kW топлинна мощност (около 2kW ток от термопомпата) Найс , А?
    Разбира се, найс, но темата не е за пасивни къщи , термопомпи въздух- вода , които не знам дали са приложими въобще в апартамент ( а ако са , надали ще се изплатят заради огромната първоначална инвестиция ).

    Допуснах грешка горе , коментара за крушките не беше към теб, а към dimkaraganchev.

    Темата е сравнение на различни инфрачервени панели. Иначе и аз ще слагам в две от помещенията , качествени климатици - никой не сравява ефективността им , с тази на инфрачервени панели.

    Иска ми се обаче , поне в детските спални , понеже са малки - 11 и 13м2 , ако мога да мина без климатици. Сина ми , се роди и израстна на климатик ( уж качествен, японски ) , но прави чести ларингити , бронхиолити и подобни екстри, може да няма общо с климатика , но съмненията остават.



    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Конкретно тези не, но имам някакви наблюдения над InfraSWISS и наистина комфорта се постига при по-ниска температура вместо 22-23 слагаш термостата на 18-19. Реално температурата е 18-19 но комфорта остава висок. Това е единственото от което можеш да спестиш. Иначе цените на тези инфраСУИС са чудовищни съизмерили с хубав климатик който ще даде по-нисък комфорт и в пъти по-нисък разход.
    Сметни си реално ако спестиш 10%-12% от месечната сметка ще ти излезе ли общата сметка за разликата на цената на инфрачервения спрямо конвектора.

    100 х 62,5
    680
    1150,00
    1380,00
    Ето въпрос за сравнение - тези швейцарските InfraSWISS , струва 1380лв за панел от 700в .

    А горния който цитирах , Infraheat , корейски , 700w струва 40% от това, 558лв и дават по-големи квадратури за отопление дори.

    Звучи невероятно , нали , но е добре някой да го е пробвал реално и да почерпя от опита му, а не да ги отхвърлям, само защото звучи невероятно.

    И един допълнителен въпрос - този тип панели стават ли , за вечерно отопление на спалня, усеща ли се топлината веднага след като го включиш, или трябва постоянно да е включено за да може да загрее цялата стая?
    Този пост е редактиран от Miroslav; 15-08-15 в 01:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 50 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 21:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 18:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 13:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе