Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 144
Like Tree44Одобрявам

Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #91

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Тия с механичните термостати не ги гледай, имат голям хистерезис, водейки до нисък комфорт. Термостата на Airelec-a също не ми прилича на електронен (поне от снимките), нищо че пише, че е такъв.

    А и какви са тия степени, температурата не се мери в степени, а в градуси [emoji23]

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    antyox одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #92
    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Тия с механичните термостати не ги гледай, имат голям хистерезис, водейки до нисък комфорт. Термостата на Airelec-a също не ми прилича на електронен (поне от снимките), нищо че пише, че е такъв.

    А и какви са тия степени, температурата не се мери в степени, а в градуси [emoji23]

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    За Airelec пише, че е с електронен термостат
    Конвекторен тип
    Мощност: 2500W
    Прецизен електронен термостат
    Нагревател с алуминиево оребряване
    Степенна скала: степени от 1 до 9
    Влагоустойчив: IP 24 (подходящ за бани)
    За помещения до: 25 кв.м./65 куб.м.
    Стандартна гаранция: 84 месеца

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #93

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Ако стаята ти има дължина вземай нещо по-дълго това води до по-добро топлоотдаване и по нисък разход. Всички модели са тенекия с нагревател и термостат гледай само машина която показва градуси не нещо със степени 123 като стара печка. Ако имаш пари и държиш на гъзарията лапай Адакс ако не Елдом френските боклуци са само шарени етикети, че и скъпи!
    sevastaki одобрява това.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #94

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Що да са Френски боклуци? Имах 3г. Airelec 3000W, в стая 30кв. и топлеше зверски. Много доволен бях от него откъм отопление.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #95

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Къс-висока сметка! Евтин термостат още по-висока. 3кв. ще топли къде ще иде. Стари технологии за източна Европа шарен етикет на Френски за лапни шарани!
    sevastaki одобрява това.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #96

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Добре, щом казваш, така е!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #97

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Къс-висока сметка! Евтин термостат още по-висока.
    Къс не е добре,съгласен съм.Електронния термостат е готина работа ,и моя Елдом е с такъв,но потребява повече от Делонгито с механичен.Той си почти включен седи на 19 градуса,докато Делонги работи 2 минути а 3 почива....И температурата е дна и съща.Всъщност каква е разликата между елетронен и механичен ? Единия визуализира ,а другия прави същото но скрито.Единия иска малко повече играчка докато го настройте,а другия е по прецизен.И най вече при механичния мисля че разликата беше половин или 1 градус ,а електронния 0,1 десета.Което ще рече следното :
    Искате да живеете на температура от 20 градуса.Електроннния ще я поддържа само нея,а механичния ще я достига,ще изключва и пада до 19 и ще пуска нагревателя докато достигне отново 20.Единия почива,другия не.Но тоя който почива пък развърта повече докато стигне зададената температура.Как и да го въртиш все е в .....Това,че електронните давали по нисък разход го не вярвайте.Лично съм тествал и не е така.Според мен най важен е нагревателя ,дизайна,ламелите и извивките на конвектора.Имам италиански Делонги,който като го включва мигновенно изтрелва нагоре вълна горещ въздух,докато Елдома ми е бавничък.Иначе няма грешка топлината,и който може да си позволи конвектор с електронен термостат и контролен панел да не му мисли хич.Много топлинка и уют,без шум и течения.Е.....скъпичко е наистина.Но икономията е майка на мизерията .Ако си мангизлия ,бухай във всяка стая по един конвектор и си живей живота,климатици ти не трябват

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #98

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Споменатата характеристика на термостата не се нарича разлика, а хистерезис - т. е. настройвайки терморегулатора на 25 градуса и хистерезис 0.1 той се включва на праг 24.9 и се изключва достигайки 25.1.

    Също така и един 2кВ нагревател отдава мощност във вид на топлина - точно 2кВ, независимо какви на форма и цвят са нагревателите. Едни са по-инертни, други по-малко.
    Специално за ЕЛДОМ-а виждам, че има модулация, т. е. захранва нагревателя импулсно и импулсите намаляват доближавайки зададената температура, което всъщност компенсира инертността. Това води до икономия, защото не прегрява помещението (самото прегряване само по себе си е преразход). Това с механичен термостат не виждам как точно би могло да стане, още повече, че те са с хистерезис +/- 0,5-1 градус. Смятай какъв ще е комфорта ако температурата варира с 2 градуса между включване и изключване.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от sevastaki; 15-02-17 в 22:34.
    kokovox одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #99

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Еееее ти пък....с два градуса сам знаеш че няма как.На Елдома да ти кажа ли какво става - настройвам го на 20.Той си цъка,градусите на панела са 20,но градусите на термометъра в стаята след време стават 21...На другия конвектор,с механичния темостат градусите си седят все на двайсе,може и да има някакъв спад,но той не е 2 градуса,даже и един не е .Но истината е: безпрекословно по голям дискомфорт чувстваш при механичния.Както и електронния НЕ Е по икономичен.Гледам новия Адакс за 2 киловата метър и шейсе дълъг го направили ,с нискотемпературен нагревател.Те тва е истината и който може да извади 400 лева ....
    Ама и ние много се нещо разглезихме.....

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #100

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Само да питам къде мериш температурата? Ако я измериш на тавана може и 22 да е. Датчика на елдома е на 15 см от пода. Там има голям шанс да е 20 градуса (и аз съм със студени подове )

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #101

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Гледам моя как работи - не е непрекъснато зависи колко е студено времето и колко топло искам да е но 1/3, 1/4 до 1/5 от времето стига работата му. Адакса наистина са много дълги но за нашите стаи трудно се вмества Елдома са средна дължина. Адакс и аз мислих, че нагревателите им са космически нискотемпературни и какво значи това? Пипам на един познат радиатора грее си здраво и как ще топли ако не грее

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #102

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Нискотемпературния нагревател изсушава въздуха по-малко, по-малко вероятно е детето да се изгори от изходящия въздух, евентуално няма да го има и познатия мирис на прах както при високотемпературните конвектори. Толкова.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #103

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Само да питам къде мериш температурата? Ако я измериш на тавана може и 22 да е. Датчика на елдома е на 15 см от пода. Там има голям шанс да е 20 градуса (и аз съм със студени подове )

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
    Разбира се,че не меря температурата на покрива.На 2 метра от конвектора е термометъра,електронен,на бюрото,където прекарвам най много време неподвижен и където разликата би се усещала най много.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #104

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Разбира се,че не меря температурата на покрива.На 2 метра от конвектора е термометъра,електронен,на бюрото,където прекарвам най много време неподвижен и където разликата би се усещала най много.
    Наистина ли си помисли, че те питам дали мериш температурата на покрива или в мазето?!? (не ми отговаряй)

    Температура е различна при различни отстояния от пода.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #105

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Ходих, гледах у познати Адакс греенето му не се различава видимо от Елдома при мен детето си играе около и на радиатора и никога не се е оплаквало от горещина аз също го пипам не е много горещ слагам и дрехи на него от време на време не ми ги пали.Снощи седнах да го следя как работи-настроен на 20 градуса, като падне температурата и покаже 20 включва работи около 1 минута качва на 21 и загася червената лампичка но продължава да отдава след 1 минута показва 22 градуса след още малко 23 после пада на 22, 21 и на 20 пак включва като цикъла е около 5 минути.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик FTX*25** модели 2016
    От SniperHD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 55
    Последно: 26-07-17, 11:44
  2. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  3. Молба за помощ при избор на 40' TV UHD - модел 2016
    От gamers във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-16, 10:43
  4. Избор на хладилник с фризер 2016
    От asmil във форум Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 19-02-16, 09:43
  5. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе