Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 144
Like Tree44Одобрявам

Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #16

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Да, това го видях, след като писах мнението, изключил съм ги от избора си

    Така, след няколко часа проучване стигнах до следните варианти.
    Въпроса е коя марка да бъде, всички са в диапазона 180-220 лв.


    Airelec, Atlantic, Tessy?

    Дефекти/Ефекти при тях?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #17

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Airelec май нямат крачета. На Atlantic крачетата струват 30 лв. и се продават отделно.

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #18

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    +1 за Аirelec! Имах го, топли зверски! В сравнение с Adax-a ми, мисля, че правеше по топло.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #19

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    +3 за Atlantic . Обаче като гледам за 2000W и електронен термостат надхвърлят малко бюджета. Ако сложиш крачета за 30 лв. и колелца за 10 лв. и цената няма да те удовлетвори.

    - - - - - - - - - -

    Забравих за добавя. Още 40 лв. за протектор.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...,а лъчистите?...два пъти са по-скъпи, но някак си топлината била по топлеща. Това на слухове, не мога да попадна на източник първа ръка.
    Верни са слуховете. Наистина лъчистите доста по-ефективно топлят.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #20

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Мога да ползвам отстъпка от верига, предлагаща Atlantic F117 Design и Aierlec Tactic, и за двете има крачета


    Стаята, която ще отоплявам е 12 кв.м. / 32 куб.м.
    Съответно на тези характеристики отговарят 1500W (дават ги, че стигат за 12-16 кв.м.).

    Аз мисля да се застраховам с едни 2000W или 2500W.
    Какво ще кажете вие?

    Ако взема един 2500W, тоест доста над препоръчаните данни - постоянно ли ще включва и изключва, тоест ще стане неприятно/негативен ефект (както е при климатиците) или тук го няма този негативен ефект?

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #21

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Според мен, 1500W ще са достатъчни. Аз отоплявах 15кв. с 1500W и нямаше проблем дори и при много ниски температури. Стаята е северна, 1 етаж, над гаражи.
    Димчо одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #22

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolllay Виж публикацията
    Мога да ползвам отстъпка от верига, предлагаща Atlantic F117 Design и Aierlec Tactic, и за двете има крачета

    Ако взема един 2500W, тоест доста над препоръчаните данни - постоянно ли ще включва и изключва, тоест ще стане неприятно/негативен ефект (както е при климатиците) или тук го няма този негативен ефект?
    Тук няма негативен ефект при включване/изключване. И при нормалните климатици няма негативен ефект. Сложил съм в една стая 11-12 кв.м. Atlantic F117 Design 2500 W---> няма проблеми.

    - - - - - - - - - -

    Но в друга подобна стая съм сложил Atlantic Solius 1500 W и по-приятно топли.
    Димчо одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #23

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Привет,

    Да си кажа и аз, с 2 ръце ти препоръчвам ELDOM, имам 2 такива Стенни конвектори с електронно управление | Бойлери, готварски печки, конвектори и плотове за вграждане |*Елдоминвест ООД - 1000W и 1500W, електронния термостат е чудесен и хистерезиса е малък, включва и изключва много прецизно и безшумно. Металното шаси не пука при нагряване и изстиване, това е важно особено за спалня. Има и датчик за осветеността (не, че е особено важно), нощем индикаторите светят по-слабо от денем. Подобен на друга фирма при настроени 22 градуса се изключва на 24 и включва на 20 след това... 4 градуса хистерезис....мерси
    Този пост е редактиран от sevastaki; 30-10-16 в 19:01.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #24

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    от 2 дни съм собственик на Airelec Tactic 2000W, изчаках да споделя мнение от опит.
    Много съм доволен, досега все бях на климатици или духалки. По-комфортно е, по-мека топлина, няма духане из стаята. За 5-10 мин и вече е толичко. Абсолютно безшумен, нито релето се чува като включва и изключва, нито ламарини, ниищо. Работи много точно, заковава температурата. Първоначално не смятах, че е удачно да работи 1 мин и 1 мин после да почива, но после осъзнах, че през тази една минута на почивка все още си тлее топлина от него и става почти постоянна топлината от него, така все едно усреднено постоянно работи на около 1000 вата - теоретично де, и сега без истинската зима.

    Единствен минус - няма дисплей да показва колко градуса си задал и поглеждам термометъра вкъщи докато науча степените.

    Не знам другите марки и по-евтините как се представят, но този е добър, няма негативи. Благодаря за съветите
    sevastaki, kokovox и ruuni9 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,316
    #25

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Не ти трябва дисплей - нито за настройка на температурата, нито за отчитането й!
    Просто е субективно усещането за комфорт, като настройката при всички режими зависи от външната температура.
    Настройваш термостата поне на 3,5 позиция и бавно увеличаваш, докато включи. Изчакваш поне 15 минути да се темперира стаята без да се отварят врати и прозорци.
    Ако ти е студено, а термостата е изключил, слагаш го на 4, после на 4,5 и т.н.
    В упътването е написано точно как става калибровката с термометър и за повече от 2 часа. Но при всяко падане на температурите ще трябва да увеличиш съответно и степента на термостата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    26
    #26

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Аз се оправих с настройката, не съм се затруднявал, но си е приятна екстра за повечето, аз съм донякъде техничен и ми е все едно...

    П.П. А бе и този пука... сега поддържам някакви около 20-22 градуа и си припуква, явно като е по-нагоре градуса се успокоява. Мен лично не ме дразни, предвид че досега търпях духалка, На около 1-2-3 минути се чува веднъж.

    Та толкова ми допадна топлината с конвектор и удобството, че се замислям за втори
    Чудя се дали да не пробвам втория за всекидневната да е Атлантик да видя как е там положението при тях, все пак помещението не изисква чак толкова претенции там и ако е по-тих ще го завъртя за спалнята? Как е термостата им?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #27

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Събери повече пари и си купи лъчист конвектор , тогава ще усетиш истинския комфорт. И при двата ми Атлантика никога не съм чувал пукания.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #28

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    ...кой модел са?...и линк ако може

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #29

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    .... Но при всяко падане на температурите ще трябва да увеличиш съответно и степента на термостата.
    Наистина не разбирам защо е нужно това? Настройваш го на 22 и навън -30 да стане, нагревателя ще работи до доатигане на 22 гр. в помещението.



    Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #30

    Отговор: Избор конвектор до 200 лв - зима 2016

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...кой модел са?...и линк ако може
    Аз имам Atlantic Solius 1500W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик FTX*25** модели 2016
    От SniperHD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 55
    Последно: 26-07-17, 11:44
  2. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  3. Молба за помощ при избор на 40' TV UHD - модел 2016
    От gamers във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-16, 10:43
  4. Избор на хладилник с фризер 2016
    От asmil във форум Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 19-02-16, 09:43
  5. Избор на Конвектор
    От dbitzepsa във форум Електрическо отопление
    Отговори: 12
    Последно: 01-11-14, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе