Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 114
Like Tree59Одобрявам

Дилема-конвектор или маслен радиатор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #46

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    И да не пукат при загряване и особено при истиване!
    Това се чува по-силно и дразни повече от шумния терморегулатор.
    tanatos одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #47

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Я кажете един приличен конвектор към 2000-2500w, който ще се използва за бекъп на климатик. Да е подвижен(не от тези за стена). Под бекъп имам предвид, че ще се пуска евентуално в големи студове(а не че ще помага постоянно). С приличен гаранционен срок и на приемлива цена, за нещо, което я се ползва, я не.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #48

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това чудо тежи много, постоянно му се чупят колелцата. Загрява се до прекалено висока температура и изсушава въздуха.
    Терморегулаторът му е с голям хистерезис (не съм го измервал), пука зверски при включване и изключване.
    При големи топлозагуби, както и всички останали уреди топли в радиус около 1,5м около себе си.
    Има остатъчна топлина, която се чувства между 2 и 5 минути според характеристиките на помещението.
    Според мен бавно загрява.
    Като разход на еленергия не знам как е, защото беше в служебно помещение.
    Тоя е без терморегулатор.Остатъчната топлина се усеща много повече от 5 минути,да не кажа 50.Не мисля обаче да го изключвам а да го държа постоянно на 4,разхода му измерен от мен е 520-560w като пак повтарям топлината при тази настройка се усеща при всичките 17 ребра от горе до долу.Тепърва ще се експериментира,засега това са само планове.Как ще се справя в студовете все още не знам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #49

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Твоят е някакъв друг модел значи. Този, който ползвах беше само с една степен на мощност, червен светещ ключ и терморегулатор.
    И пукаше много при изстиване. Освен това, поради високата темшпература на корпуса след час мен ме заболяваше главата.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #50

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Значи тоя е с четири степени на мощност,с керамични нагреватели,и е много тежък.Една степен е на 2,2 kw,две са на по 1100 и една е 560 w.На 2,2 kw мощност когато е не можеш да си държиш ръката отгоре ,все едно е котлон.На 560 е екстра,равномерно и достатъчно добре нагряти 17-18 ребра.Общо е с 20 ребра звяр.Ако работи по 12 часа на ден са ми 7 киловата около 40-45 лева на месец,не е зле.Зависи обаче как ще се справи с 20 квадрата,сега ще го свалям от таванската и ще почвам експериментите като застудее след некой и друг ден.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #51

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Нагревателят е реотан от навит кантал, който минава през керамични елипсовидни водачи. И аз не бях виждал смядовски радиатор на степени, а само с терморегулатор. Мисля, че с терморегулатор може да се регулира по.точно температурата и да се оптимизира консумацията.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #52

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Само уточнявам, не се заяждам - 7 киловатчаса, все пак сме технически форум
    Ако не е използван скоро и нямаш лично впечатление от връзките вътре бих ти препоръчал да отвориш и прегледаш/притегнеш всички връзки.
    Имай едно на ум, че за старите хора, еле пък и ако се залежат топло значи много, ама много топло.
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #53

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Забрави с този сух радиатор да отоплиш 20 квадрата, както и за икономия без терморегулатор!
    Особено при големи топлозагуби на помещението и ниски температури!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #54

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Само уточнявам, не се заяждам - 7 киловатчаса, все пак сме технически форум
    .
    12 часа по 560 w колко са ?
    Gena,отоплявал съм тоя хол миналата зима и с двойно по къс маслен радиатор.Хола е вътрешен отвсякъде с греещи комшии.Но пак ще пиша де,това е само един проект все пак.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #55

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Според мен единствения уред който може да стопли 20кв. с 560w в студувете е климатик с коп 3.5 и нагоре.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #56

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    КОП се дава при 7 градуса. Моят климатик е с КОП точно 5 и в големите студове /под -10 до -20/ надхвърляше 560 W. Стая в апартамент с 1 външна стена, 21 кв.м. Едва ли някои си мисли, че ще се топли с радиатор с 560W при -15 гр.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #57

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    3Х560=1680w — точно това имах предвид да отдава 1.5—2.0кв при -15С .
    Ясно ми е че КОП пада при минусови температури
    Идеята ми е, че само с 560w нема да стане , ще трябва да се умножат по нещо.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 27-09-17 в 21:57.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #58

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    КОП 3,5 при -15 малко трудна работа. Не отиваше ли към 2.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #59

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    12 часа по 560 w колко са ?
    Gena,отоплявал съм тоя хол миналата зима и с двойно по къс маслен радиатор.Хола е вътрешен отвсякъде с греещи комшии.Но пак ще пиша де,това е само един проект все пак.
    Пони, що не пробваш да отопляваш с 5 крушки по 100W и една от 60W
    Преди 9 години купих апартамент панел с външна и вътрешна изолация, изолация на тавана и пвц дограма. Нанесохме се октомври, нямаше почти никакво обзавеждане, че трябваше да напусна квартирата и нямах време да обзавеждам. Януарската сметка с маслен радиатор теси хол 20m2 беше 300лв + осветление, бойлер и готвене, а тока беше по-евтин тогава. Обаче топлеше доволно.
    В последствие взех конвектор адакс за спална 14m2 като мислех, че ще икономично топлението. Денем намалях радиатора на 19-20 градуса, вечер го увеличвах на 24. Бях го включил в електромер и в най-студения месец адакса изгори малко над 600kwh. Това е средно около 830 вата.
    Съвсем естествено минах на 3 броя климатици, настроени на 24 градуса денонощно, отворени врати към коридора и банята обща площ 58m2. Във въпросната спалня, в най-студения месец ME FD25VABH харчи 250kwh.
    zxc0 одобрява това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #60

    Отговор: Дилема-конвектор или маслен радиатор?

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Значи тоя е с четири степени на мощност,с керамични нагреватели,и е много тежък.Една степен е на 2,2 kw,две са на по 1100 и една е 560 w.На 2,2 kw мощност когато е не можеш да си държиш ръката отгоре ,все едно е котлон.На 560 е екстра,равномерно и достатъчно добре нагряти 17-18 ребра.Общо е с 20 ребра звяр.Ако работи по 12 часа на ден са ми 7 киловата около 40-45 лева на месец,не е зле.Зависи обаче как ще се справи с 20 квадрата,сега ще го свалям от таванската и ще почвам експериментите като застудее след некой и друг ден.
    Защо са тези експерименти като имате LMCA-та ?
    За топленето е ясно, че този радиатор ще топли повече от LMCA обаче ефективността му никога не може да се достигне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    Я кажете един приличен конвектор към 2000-2500w, който ще се използва за бекъп на климатик. Да е подвижен(не от тези за стена). Под бекъп имам предвид, че ще се пуска евентуално в големи студове(а не че ще помага постоянно). С приличен гаранционен срок и на приемлива цена, за нещо, което я се ползва, я не.
    https://www.emag.bg/panelen-konvektor-mydomo-nsb-180s1-1600w-2-temperaturni-rezhima-bjal-313102/pd/DR1M5BBBM/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. маслен радиатор, конвектор ( АДАКС ) или климатик?
    От ops5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 19
    Последно: 21-10-22, 21:09
  2. Теч на масло от маслен радиатор Смядово.
    От ponyasd във форум Електрическо отопление
    Отговори: 5
    Последно: 18-02-17, 12:23
  3. маслен радиатор tesy lb 2007 e04
    От paco7171 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-16, 21:04
  4. Продавам МАСЛЕН РАДИАТОР Tesy
    От REPLAY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-11, 00:05
  5. Маслен радиатор - има ли смисъл?
    От svetlik във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 26-10-06, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе