Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 101
Like Tree23Одобрявам

А как да стопля банята?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #1

    А как да стопля банята?

    Всяка зима се чудя как да стопля банята. Преди го нямаше този проблем...живеех в апартамент с парно , тръбите за топлата вода минаваха през банята и там беше мн. топло, но сега не е така. Страх ме е от ел. печки в банята:
    ток+вода= лошо. Писна ми да разкарвам духалката, а има един момент от минута две преди да се е стоплила банята от душа, който е мн. неприятен. Сигурно има безопасно отопление за баня...дайте съвет.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #2

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    имаше лири който се ползват и за кърпи /много яко ги държи топли/, нямат открити реотани, а при добър монтаж и кабели няма да се виждат.
    Ще потърся нещо в нета да дам конкретно предложение

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    36
    #3

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Трябва ти влагоустойчива кварцова печка. Монтира се на стената с определено отстояние от тавана на помещението. Аз ползвам една такава Taurus 2000 W и съм доволен. Може да погледнеш тук: http://home.market.dir.bg/fscat.php?...d=3672&id=3214
    Подобни отоплителни уреди има из повечето специализирани магазини за домашна техника.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #4

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    adax също имат отоплителни тела за баня - ако потърсиш във форума, ще намериш детайли за марката и вносителя

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #5

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Слушай сега, вземаш малък метален съд, примерно кутия от пастет , консерва риба, или нещо с подобни размери, наливаш вътре 50-60 гр. спирт за горене и му драсваш клечката, като внимаваш над него да няма нещо лесно запалимо.Ефекта е почти мигновен.Може да звучи смешно, но е много ефикасно.Навремето съм го правил и нямах никакви проблеми.Не е скъпо и е много ефикасно и почти безопасно.
    Bibi и avenger харесват това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    Слушай сега, вземаш малък метален съд, примерно кутия от пастет , консерва риба, или нещо с подобни размери, наливаш вътре 50-60 гр. спирт за горене и му драсваш клечката, като внимаваш над него да няма нещо лесно запалимо.Ефекта е почти мигновен.Може да звучи смешно, но е много ефикасно.Навремето съм го правил и нямах никакви проблеми.Не е скъпо и е много ефикасно и почти безопасно.
    Извинявай ,ама не сме 1983та година!
    А по темата - зависи колко е голяма банята-моята е 5.5 квадрата с душ кабина и я отоплявам с конвекторен радиатор 750W Concord (за 90-100лв от Практикер).Работи нон-стоп през зимните месеци.Миналия Януари тока ми беше 110 лв + климатика,който също не беше спиран.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #7

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Имам баня с тоалетна 6 м2. с 2 външни стени. Отоплението съм го решил с алуминиев радиатор тип "лира" пълен с масло и от долу има монтиран ел. нагревател 900 с термостат и защита. Понеже го правих преди няколко години, цените няма да са актуални (а и не ги помня). Но освен, че топли банята, топли и кърпите и хавлиити и може де се сушат дрехи на него.

    п.п.

    Сега съм наумил да си сложа "подово отопление" на огледалото та да не се поти........

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    За огледала продават специлани нагреватели.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    ами анджък де!

    Ти да не помисли, че ще намотавам 30-40 метров кабел с мощност 3-4 кВт за 1 огледало............Надценяваш ми банята!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    22
    #10

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    вече 3-та зима банята е без отопление. Не се намира до стая, която се отоплява и всички сме живи. Не е чак такава трагедия

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #11

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Цитат Първоначално публикувано от malko_zai4e
    вече 3-та зима банята е без отопление. Не се намира до стая, която се отоплява и всички сме живи. Не е чак такава трагедия
    Аз съм така 30 години ... Писна ми да оцелявам искам да живея.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    29
    #12

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    За господина, който даде за сравнение 1983 година: Тогава квтч ток струваше 2 ст. дневна и 1 ст. нощна.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #13

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Цитат Първоначално публикувано от malko_zai4e
    вече 3-та зима банята е без отопление. Не се намира до стая, която се отоплява и всички сме живи. Не е чак такава трагедия
    Ха-хахах. Това може да го кажете на жена ми и дъщеря ми, които се къпят и оправят по 1 час и ще ме изселят ако не им е топло вътре... Пък и аз като се зачета в някой вестник може и да поседя в тоалетната. Ако отдолу и отгоре съседите ви топлят е друга работа. В къщата ми температурата в банята пада достатъчно ниско, че не е никак комфортно. За това си имам лиричка от локалното парно в нея. Има и ел.лири по магазините и ел.конвектори за тези, които разчитат само на ток.
    За юношеските ми спомени от 80-те години - тока беше евтин вярно, можеше и да се покрадва също, но и имаше спирания тип бай Тошовата Дискотека в един период.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #14

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Когато не паля парното и се отоплявам с климатик, ползвам печка за баня BURG 500W с термореле.



  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #15

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Търся малко инфо за един отоплителен уред. Значи скоро ходих на преглед и трябваше да ми направят кардиограма...... съблякох се и легнах. Усети че нещо ме загрява от към стената, сякаш ме напича слънце! Гледам едно като радиатор, пипам го - не е горещо. Та мисля си че не е зле да си взема подобно и за банята! Ама не знам какво е! Това ли е конвекторен радиатор? Или е радиатор с инфрачервени лъчи? (и да не се смеете ако и двете са едно и също!!!) Четох някъде че такива уреди могат да са по-икономични от обикновенна печка и работят добре, стига нещо да не им пази "сянка". Та ще се радвам ако някой даде повече инфо. И по възможност да е водоустойчив, че сигурно ще е до душа....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Аудио в банята
    От solar77 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 20-09-12, 08:50
  2. Проточен бойлер или обикновен в банята?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-11, 20:15
  3. Газов бойлер далече от банята
    От ivelin19 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 23-03-11, 01:46
  4. Трябва да стопля цех за работа с платове 110m² ?
    От stundji във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-10, 18:00
  5. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе