Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 101

А как да стопля банята?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #16

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Най-вероятно е инфрачервен радиатор или конвектор или както му е там името. Виж на:

    http://www.bergbg.com/adax.php

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #17

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    Когато не паля парното и се отоплявам с климатик, ползвам печка за баня BURG 500W с термореле.
    Колко квадрата ти е банята и за какво време , колко градуса повишава твоя уред ? Питам ,щото ми е любопитно един 500 ватов нагревателен уред каква може да я свърши.Все пак отдава 500 W и консумира толкова.Виждал съм конвектори АДАКС по 600 вата и се питам дали такова чудо ще може да вдигне с 2-3 градуса температурата в едно 14 квадратово жилищно помещение.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #18

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    Виждал съм конвектори АДАКС по 600 вата и се питам дали такова чудо ще може да вдигне с 2-3 градуса температурата в едно 14 квадратово жилищно помещение.
    Офиса (20кв.м.) го отопляваме с руски маслен радиатор 750 Вт, който работи само денем - не прави баня, но върши работа.

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #19

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Темата е стара,но за да не отварям нова,да питам нещо.
    Може ли този уред да стопли баня около 4 м2 ?
    http://www.einhell.com/englisch/engl...search=BH+1600
    Мерси!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #20

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Аз в банята вече 10 г. имам печка ИНА-2 с 2 кварцови реотана (за баня е, на стената се монтира). 1600W е. Не отоплява, а излъчва. Пускаш я 2-3 минути преди да влезеш да се къпеш и си седи и ти грее в гърба топличко... Кеф! Купих я на времето, като се жених, защото жената каза - ако е студено в банята, няма да живея тук (при техните си бяха с локално парно с котле и беше верно жега в тяхната баня). После се разведох, но печката си остана!

    Този уред го гледам и той е 1600W, ама е конвектор с вентилатор - топли въздуха, не е лъчисто отопление. И сигурно трябва да си го пуснеш 10-15 минутки по-рано, за да обърне въздуха, иначе файда никва, ако пуснеш и влезнеш... Зависи и колко ти е ледена банята, когато го пускаш.

    P.S. По мои спомени и моята жена седеше по 1 час в банята... Маски на косата, епилации, не знам си кво си - лудница.

    ------------------------------------------
    А иначе намерих новия модел на моята печка за банята http://www.eldommix.com/main_73224_bg.htm
    Разликата е, че моята нямаше превключвател и беше без кабел - само тялото и нагревателите.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #21

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Преди седмица реших да търся някаква печка за баня.Много ми е некомфортно да се къпя, и особено да се бръсна при температура около 0*.В техномаркета имаше само една - на TESY за 100лв,но не ме устройваше формата и. В Практикер намерих 3 модела духалки за баня, обаче цената им бе над 200 лв.Най накрая си купих TAURUS -испанска от Технополис ,цената бе около 40 лв.Включвам я 5 минути преди да вляза да се къпя,топли добре.
    П.П.Жената обикновено зимата се къпе светкавично бързо,тоя път стоя половин час в банята

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #22

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Опиши я тази Taurus - конвектор, лъчиста, духалка? Ватове? Начин на монтаж?

  10. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #23

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Enkov,твоята печка не ме устройва главно заради "шнурчето"-превключвател.Освен това мисля,че има изискване монтажа да бъде по-нависоко,а при мен няма такава възможност.

    Zaqza евентуално линк или снимка на твоята,при възможност разбира се.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #24

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Ето малко снимки и инфо.Преди бях с подобна , с друг вид реотани беше,българска ,на нея пишеше че е 3квт ,тази е 1 квт , но мога да кажа че грее силно като за 3квт



    Монтирал съм я наобратно , защото захранващият кабел е отляво
    Има възможност да се насочват реотаните нагоре-надолу.

    Тая цена 32.00лв не е актуална.В Технополис-Варна е точно 44лв.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #25

    Re: А как да стопля БАНЯТА ?

    Значи аз преди бях направил висящ кабел с щепсел (дупка във вратата на дървената дограма, и отвън в контакта при нужда), но сега след ремонта си я направих с канал и кабела е скрит, а отвън едно ключе като на бойлера (аз сложих всичко да е Merlin Gerin Unica контакти, ключове, кутии, таблото). И стана много цункана работа. То да има ключ вътре банята в тази влага не е добре, иначе брат ми е електротехник, щеше да сложи още преди 10 години. Има си и защитени ключове и контакти, знам, ама...

    Ниско не можеш да сложиш излъчваща печка, пръските вода ще пръснат нагревателя, затова се иска да е нависоко!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #26

    Re:А как да стопля банята?

    В Mr. Bricolage например има серия от стенни радиатори на 2 френски фирми, с мощности мисля че започващи от 500W нагоре, за 100+ лв. По принцип изпълненията за баня са доста по скъпи. Но ме увериха, че ако радиатора е монтиран достатъчно далеч от душа, и то в горната част на стената - няма проблеми.
    Едно такова малко радиаторче поради малката си мощност защо да не се оставя и за постоянно да топли банята, с някаква умерена настройка на терморегулатора.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #27

    Re:А как да стопля банята?

    Конвекторни радиатори на Адакс. Другото са самоделки.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #28

    Re:А как да стопля банята?

    Счупих си банята, почти я направиха.. Оглеждам се за печки.. Гледах три модела: Дипломат, Теси и нещо с цени за умрели.. Гледаните от мен модели изчезнаха.. (остана този за умрелите, ама 300 лв. за печка не давам). Предложение за печка в банята....?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #29

    Каква печка за баня да избера?

    Каква печка за баня да си взема. Става въпрос за баня около 3-4квадрата малка е, с височина 2.40. Банята има само една външна стена. Другите ми стаи се отопляват с климатици, и в банята си става студено вече. Оставил съм си контакт в банята, но въпроса е какъв ел. отопляем уред да избера за там?
    Благодаря предварително.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #30

    Re:Каква печка за баня да избера?

    Да се включа и аз с въпрос : подходящо ли е лъчисто отопление за баня?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Аудио в банята
    От solar77 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 20-09-12, 09:50
  2. Проточен бойлер или обикновен в банята?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-11, 21:15
  3. Газов бойлер далече от банята
    От ivelin19 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 23-03-11, 02:46
  4. Трябва да стопля цех за работа с платове 110m² ?
    От stundji във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-10, 19:00
  5. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе