Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 101
Like Tree23Одобрявам

А как да стопля банята?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    47
    #31

    Re:Каква печка за баня да избера?

    А сега нека чакаме някой компетентен да ни отговори.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #32

    Re:А как да стопля банята?

    Според мен няма нужда от лъчист радиатор в банята,обикновен конвектор IP24 ще свърши работа,ако ще се държи постоянно включен.За тази квадратура стигат 500 W от Tesy,Airelec и т.н.Разходът няма да е голям,защото си имат реле,но загряването става бавно.Преценката ми се основава на това,че използвам лъчист радиатор Quarto Applimo 1500 W за детската от 12 м3 и му трябва 1ч. да вдигне от 20 C на 24 C.В банята /3.5-4 м2/ сложих духалка за баня TESY HL 242 VB PTC и за 2 мин става сауна.Прецени си сам,ако искаш да е нон-стп топло - конвектор,ако е само докато използваш помещението-духалка.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #33

    Re:А как да стопля банята?

    Аз доколкото разбрах лъчистите уреди не топлят въздуха(помещението) а предметите и затова мислех че ще се налага да го включвам само когато ползвам банята и ще ме стопля без да да е топло около мен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #34

    Re:А как да стопля банята?

    Според мен лъчистото инфрачервено отопление монтирано на тавана е най подходящо за баня точно заради способноста си да затопля най вече човека и предметите и затова че почти няма загуби при лошо изолирано помещение със студени стени и влага . Аз по принцип ползвам духалка в моята баня когато не е запалено парното и тя затопля но движението на въздуха докато човек се къпе и е мокър предизвиква чуство на хлад и дори при над 20 градуса е малко неприятно . Печките с кварцови нагреватели са добър вариянт но е добре да са монтирани високо и да са насочени надолу , но пък ако пръснат капки върху силно нагрятите им нагреватели със сигурност ще доведе до пръскане на същия . Поне аз така си мисля и със страх бих използвал такива по време на къпане , но да се спира преди да се почне е чиста загуба на предимствата . А лъчистия нагревател е нагрят едва до 80 градуса и е капсулован и подходящ за влажни помещения . Също така навсякаде е споменато че топлината се чуства веднага и без да се нагрява въздуха в помещението. Аз лично до седмица ще си монтирам такъв със мощност 600 вата и термостат към него . Тогава ще мога да кажа със сигурност как е , сега просто расъждавам логически . Западните вариянти на такива нагреватели са скъпи но българските са под 100 лева и са практически вечни .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    23
    #35

    Отговор: Re:А как да стопля банята?

    Монтира ли го вече? Какъв е точно и как е, добре ли е за баня?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #36

    Отговор: А как да стопля банята?

    Последно какво ще препоръчате за баня? Най-важното за мен е безопасността, след това удобството на работа и мощността. Става въпрос за около 9 квадрата баня х 2,5 височина, изиолирана отвън и под пода, примерно 1200 - 1800W. Добре е да има и няколко степени на работа. За малко да забравя - не искам вентилаторна.
    Бюджет - 130лв. Като гледам предложенията цените варират от 33 за кварцовите на Tesy и Diplomat до 130 за Adax, 180 Airelec. За съжаление нито една не видях с терморегулатор, освен конвекторните.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 12-10-14 в 19:56.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #37

    Отговор: А как да стопля банята?

    Първо трябва да измериш на какво разстояние от душа ще бъде и след това избирай Степен на защита IP (Ingress protection)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #38

    Отговор: А как да стопля банята?

    Вече съвсем изкукуригвате. Отопление на баня - да не е турск баня случайно. Пусни малко само гореща вода и готово.
    Явно в казарма не сте ходили. Влизаш - скарите в лед , пускашгореща вода и кеф. като се напариш -после навън в снега.
    Това със снега съм го играл и след казармата.
    Shmi и zxc0 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #39

    Отговор: А как да стопля банята?

    Vlado 66,
    Отстоянията до течащата вода (душ и мивка) и бойлера са предостатъчни.
    Проблемът е, че изведохме захранването на H1.8м до вратата и ако избера конвекторен тип с монтаж на 20см от пода, трябва да слагам PVC канал за кабела. А тези с висок монтаж са с вентилатори или поне само такива намерих.

    Kris,
    Не искам да се връщам в казармата, нито да си спомням даже за нея.
    И не искам да си правя мини сървайвър в къщи!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 12-10-14 в 20:04.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #40

    Отговор: А как да стопля банята?

    Гледай сега,това за разстоянията е важно наистина,но не е определящо.....Ще си спазваш разстоянията указани от производителя и всичко ще е ОК!.....Но не прави грешката,която аз направих.Взех вентилаторна печка на Аирлек,триста и кусур лева....Идиотски и зверски дразнещ шум!Банята ми е 7 -7 и нещо квадрата,изобщо не се е налагало да включвам двата киловата,единия стопля въздуха за минута-две......Слагай някакъв конвектор,хиляда вата са предостатъчно,за да нямаш идиотския шум........Топли гъзо и си свиркай!
    tony34al одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #41

    Отговор: А как да стопля банята?

    Gena_bs: Виж това: Вентилаторна отоплителна печка за баня Diplomat DPL VTB 9010B

    Духа надолу, хем ще си суших хавлиите. Освен това изглежда добре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #42

    Отговор: А как да стопля банята?

    Имаше някакъв проблем с печките на Дипломат,само че не знам дали беше за този модел,иначе като идея е добре.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #43

    Отговор: А как да стопля банята?

    Ако парите (колкото един климатик) на са си проблем това е едно добро решение. имам прятели които си греят къща с такива и са много доволни.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #44

    Отговор: А как да стопля банята?

    Е та той човека и над конвекторите може да сложи стойка/закачалка за кърпи и халати и да ги изсушава.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #45

    Отговор: А как да стопля банята?

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Ако парите (колкото един климатик) на са си проблем това е едно добро решение. имам прятели които си греят къща с такива и са много доволни.
    Не знам, ама както и да го смятам от 3.5А и 220В не мога да изкарам 750Вт мощност... От тази фирма са магьосници.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Аудио в банята
    От solar77 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 20-09-12, 08:50
  2. Проточен бойлер или обикновен в банята?
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-11, 20:15
  3. Газов бойлер далече от банята
    От ivelin19 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 23-03-11, 01:46
  4. Трябва да стопля цех за работа с платове 110m² ?
    От stundji във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-10, 18:00
  5. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 09:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе