Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #16

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    roumen68 вземи си почисти бойлера иначе скоро и нагревател ще сменяш!ако сега трябва да си купувам бойлер ще взема неръждаем.мисля че им дават 10 години гаранция на водосъдържателя така, че ако има проблем с заварка все ще се обади докато е в гаранция.

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #17

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    Преди 2 г. бях пред дилемата - нов или само ново казанче. Купих си казанче от неръждавейка. 10 г. гаранция. Протече след 1,5 г. Но пък никакъв проблем с гаранцията - дадоха ми ново, като дори не ми поискаха гаранционната карта. Слагам новото казанче и след месец отново протече. Този път се оказа нагревателя. Колкото по-скъпи стават толкова по-некачествени. Нагревателят се оказа целият "изяден" - и то не самият нагревател а закрепването му. Металното капаче на което се държи болта за завиване липсваше цялото, т.е. беше останала само гумата и болта /като тръгнах да развивам гайката/ ми остана в ръцете. Та действително всичко май се прави в момента колкото да си изкара гаранцията. Може би е по-удачно да се купи нещо вносно - Аристон или нещо подобно. Гледам цените им май са по-тънки от родните.
    Успех.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #18

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    KTT от това което си написал разбрах че ти със стари к_ _ _и нов бардак си решил да правиш!ами нестава така.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #19

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    8 годишен 80 литров емайлиран на елдом инвест , сменях преди няколко месеца само нагревателя анода и там всички гумички и уплътнения.Реално казана е здрав но уплътненията с времето се спичат втвърдяват се и почва да тече. Нагревателя анода и всички уплътнения струват скромните 11 лева.
    И по добре е нагревателя да не е повече от 2 киловата , защото повече издържа а и се натрупва по малко котлен камък.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #20

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    Аз лично ги харесвам на Сънсистем - Шумен

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #21

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    Зависи от водата в дадено населено място. Съвременните бойлери са с много тънки стени, така че покритията са главно с рекламна цел. Виждал съм и поциковани и емейлирани, но повече от 3 - 4 год. съвременен бойлер не може да изкара. Твърдо съм за нераждавейка. Моят кара 6 год. от Елдоминвест. Отварях го на 3 - тата година да му слагам серпентина за парно и се учудих, че освен тиня и ръжда нямаше котлен камък по стените. Сега има бойлери и отвън от неръждавейка, най-доброто решение за влажни помещения. Аз винаги им правя "подобрения" - сменявам кабелите със силиконови и запоявам клемите. Така стават вечни. Това е моят съвет относно бойлерите.

  8.  
     
  9. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #22

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    KTT от това което си написал разбрах че ти със стари к_ _ _и нов бардак си решил да правиш!ами нестава така.
    Малко със закъснение. Не ти разбрах забележката. Говорим за бойлер а не за климатик или микровълнена.
    Казан - хром-никел, нагревател. И двете български. В българските бойлери нещо по-различно ли има ? И стотици ли са фирмите, които ги произвеждат. Според теб в Теси и Дипломат слагат италиански казанчета и немски нагреватели. Да точно това направих - "със стари к_ _ _и нов бардак". Вместо да дам 160 лв. за нов - с казанче като готварска тенджера - алпака, на което с просто око се вижда, че тук там няма покритие ги дадох само за казанче. Вместо да го уплътнявам с пяна и да го правя еднодневка го запълних доста добре със синтетична вата. Не считам, че неправилно съм постъпил. Друг е въпросът, че казанчето протече, но още 9 г. гаранция са ми достатъчни. Същото може да се случи и на Дипломат ама парите му са малко по-различни нали? - 2,5 нови неръждъвейки.
    А като цяло с по-горния си пост исках да кажа, че изглежда всичко се "изчислява" да се скапе точно след приключване на гаранцията за да си купиш ново и съответно, че съм постъпил правилно. И извода беше от качеството на новият нагревател който за една година се разпадна. Казанчето изобщо не ме е грижа. Потвърдих мнението на другите, които горе-долу казаха същото.
    "Не съм достатъчно богат да купувам евтини неща" - в българския вариант би трябвало да звучи - "Трябва да съм луд да купувам буклуци знаейки предварително че те са такива".
    За твоя информация старият бойлер с чугунено казанче изкара около 20 г. И то поради неизключване на терморелето. Хубавото в случая е че не гръмна /т.к. го включвам на 1 - 750 W/ а само протека. Лошото е че му изхвърлих нагревателя който беше здрав и реших да си купя нов.

    Поздрави.

    П.С. Тъщата току що си купи поредния български 60 л. бойлер. Третият за около 3-4 години.

  10. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #23

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    За да не отварям нова тема:въпросът ми е следния-бойлерите на фирма "Матев" качествени ли са?Тук се дискутират Елдом и Теси,но отзиви за "Матев" няма,така,че ако някой сподели мнение ще е добре,защото мисля да пенсионирам проточния.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #24

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    Нети го препоръчвам ,имах такъв изкара 3 години и изгоря ,на първата година му изби ръжда по кожуха и замяза на стар болйер,и други съм виждал по имат много ръжда,Вчера си взех на елдом хоризонтален от серия океан с по дебелата изолация 80 литра за 259 лв ,дигнали са цените ,то кволи неса дигнали,имам и един стар на елдом бачка 10 години вече, но е за смяна май.Ами всичко е на късмет.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #25

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    няма да коментирам марка, вероятно неръждавейките са по-икономически изгодни в сравнение с емайлираните и техните производни
    едно от собствен опит ще кажа - хоризонталните бойлери не могат да задържат много време топлата вода поради факта, че контактната повърхност м/у топла и студена вода е по-голяма в сравнение с вертикалните

    а и като се има впредвид, че сега се продават всевъзможни боклуци - всикчо е на късмет

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    22
    #26

    Re: Ще кУпувам бойлер, посЪветваЙте МЕ какъв

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    аз използвам на Светлю Шишков , неръждавейка вече 3г без забележки, всяка вечер го включвам т.е.само на нощно сметка ми за ток е около 25лв.
    За късмет съм работил в тази фирма и бойлерите са от китай с сменена куруба външност тоест от там се внасят евтини без ддс ........ Иначе на Българския пазар те са най-добрите ... Теси не ги коментирам не струват грам , Иначе аз съм със серпентина made in Кремиковци вече 15 години без проблем ... А един комшия смени 4-5 бойлера като се мина през теси меси и всякви такива .... И рекламата с керамично покритие от топло и студено на тая керамика кво и се слъчва само ....

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Какъв 15 литров бойлер да си купя?
    От gkolarov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 27
    Последно: 01-02-12, 10:11
  2. Имам слабо налягане на водата-какъв бойлер да поставя?
    От Venkov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 42
    Последно: 13-03-11, 19:06
  3. Какъв избор на бойлер да направя?
    От stennnly във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 03-07-08, 00:09
  4. Отговори: 18
    Последно: 25-10-07, 03:44
  5. Посъветвайте ме за захранване, моля
    От cristo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-05-06, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе