Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 109
Like Tree2Одобрявам

Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #91

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    ще е нужно освен стандартното окабеляване до всеки ключ да има фаза и нула...

    Изобщо не е нужна нула


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #92

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Нищо подобно само фазата.Три са в двойните.
    Цитат Първоначално публикувано от fikata

    Изобщо не е нужно от нула

    Да грешката е моя и за да се реванширам предлагам схема
    Но все пак ще ми е интересно дали ще работи и с крушки различни от едисоновите (например енергоспестяващи)?
    Ето и схемата:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #93

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването 

    Аз пак не разбрах кой ми "бърше постовете " които fikata после повтаря ?

    @ivodivo според мен и диодни да са - това е схема на захранване на крушки. Все едно да питаш дали ще светне диодна крушка ако я сложиш на полилей.

  5. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #94

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    През глим лампата минава напрежение което зарежда електролитния кондензатор в електронното запалване на лампата . Ако лампата премигва,проблемът се решава като се сложат в паралел на крушката кондензатор 100nF/400V и съпротивление 1М /1 мегаом/

    Така премигването се елиминира,без да се демонтира глимлампата в ключа.


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #95

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    не е към теб , a ти гузен ..........................

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #96

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @ivodivo според мен и диодни да са - това е схема на захранване на крушки. Все едно да питаш дали ще светне диодна крушка ако я сложиш на полилей.
    Еее не еедно и също
    В конкретния случай самата глимка се захранва последователно през самата лампа (която се ползваме за самото осветление). Все пак има различни видове с различни технологии лампи с електроника и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #97

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Оказа се ,че има единични ,които са с три клеми.Майтапът беше като реших да сменя обикновените с дивиаторни(на селската къща).Бях взел единични с две клеми,но стигнах до ключ с фаза и две нули(идеята е,че два отделни ключа самостоятелно светват и гасят една лампа).Поисках двоен ключ,ама ми донесоха единичен с три клеми.Нищо не направих-ако изключа от другия,не мога да включа от първия.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #98

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Бях взел единични с две клеми,но стигнах до ключ с фаза и две нули
    е добре де няма да се ядосвам сега, само ще попитам, що за чудо е това - фазата да минава към нула, тоест по горе обяснението с две нули
    Някои хора тука или са спали по физика, или са си човъркали в носът явно!

    Ако са вържем фаза към ключ на едната клема, а на другата кабел, този кабел е нула, така ли?! И до като става въпрос, за нула той трябва задължително да завърши в земята, а не в ламба, какъвто е случаят при нас, като се има предвид, че нулата завърша в земята. Демек, за незапознатите по материята - енергото доставя фазата/те, но не и нулата, нулата отива към земята, освен в случаят, при стара инсталация, когато се ползват две фази по 110v и няма нула (моля да не се бърка със заземяването, става точно въпрос, за нулата).

    Така, са да намесим по сложни елементи, дето са два броя, единия се казва електрон, другият неутрон и да оставя въпроса увиснал.

    На кратко:
    една фаза не може да преминава към нула, освен след даден консуматор, демек - _____O_____ а не, и в никакъв случай _____/ ._____

    ае марш в час по електротехника

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #99

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    johny01
    Че електротехниката ти е плътна мъгла е ясно.Поне прочети тази тема от началото и дано нещо малко ти просветне какво е то девиаторен ключ и има ли почва за него в твоята селска къща.Или поне да разбереш разликите в ключовете: обикновен,сериен,девиаторен,кръстат...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #100

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Е и?Ега ти трите жици,ако имаше време/желание за заигравка,щеше да се дигне "мъглата".Или ти ми направи инсталацията и върза уредите,или идваш да ги поправяш.Кат не сме инженери,да умираме ли?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #101

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Е и?Ега ти трите жици,ако имаше време/желание за заигравка,щеше да се дигне "мъглата".Или ти ми направи инсталацията и върза уредите,или идваш да ги поправяш.Кат не сме инженери,да умираме ли?
    Там където ти излизат фаза и още 2 проводника какво помещение е и дали имаш поне още един излаз на 3 проводника без индикация от фазомера на друго място? Ако е коридор, стълбище и т.н. има вероятност да е за девиатор ако е някакво помещение с един вход най-вероятно просто за сериен ключ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #102

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Не остана време да го отварям(и беше ми писнало от слагане на лампи,контакти,ключове и разни др.глупости за оправяне).И там трябва да е с три проводника.На първият ключ размених другите два проводника без фазата,нищо не стана и го зарязах.На следващото ходене ще отворя старият ключ(ако не са го изхвърлили) и ще видя как контактува.

  16. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #103

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    johny01 Повтарям.
    В тази тема до тук има достатъчно материал: описания,практически съвети,схеми на девиаторна инсталация, включително и на такава от преди петдесетина години/вече забранена за ползване/ за да се ориентираш в проблема ти.Чети и после питай.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #104

    Re:Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Не остана време да го отварям(и беше ми писнало от слагане на лампи,контакти,ключове и разни др.глупости за оправяне).И там трябва да е с три проводника.На първият ключ размених другите два проводника без фазата,нищо не стана и го зарязах.На следващото ходене ще отворя старият ключ(ако не са го изхвърлили) и ще видя как контактува.
    Ето ти една по скоро скица как би трябвало да са в действителност окабеляването и връзките ако все пак става въпрос за девиаторно управление на осветлението! С две думи 2 проводника свързват двата ключа (тези за които твърдеше, че са нула - са просто свободни проводници м/у ключовете)...Въпросните 2 проводника би трябвало да минат през р.кутия (както е на скицата обозначени с 1 и 2) но това не винаги е така в действителност а и не се отразява на крайния резултат. Девиаторните ключове са си едни прости превключватели, като общия им контакт се превключва ту към както е на скицата проводник 1 или 2 - именно на този общ край трябва да се върже фазата а на 1 и 2 самите проводници свързващи двата девиаторни ключа.

    п.п. Валидно е ако става въпрос за девиаторна схема!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. andoniy
    Guest
    #105

    Отговор: Въпрос за девиаторен ключ и свързването му

    Здравейте! Имам си един проблем... По принцип съм жичкаджия (наужким). Но има една схема на девиаторен прекъсвач, която не я знам и само съм чувал за нея.... . То е нещо, като белия кит - всеки говори за нея, само дето никой не може да ми я начертае. Изчетох всички постове тук, разбрах за две нули, две земи в ключовете(девиаторните)... . Почти се убедих, че ако пуснеш нула и фаза в ключа, щтракайки го светва лампа(не късо съединение), а ако са две нули може и да светнат по-слабо..., но зависи колко земи влизат в този същият ключ... Признавам в един момент се замислих, дали е възможно нещо толкова просто да се обясни по по-сложен начин!? Явно хората които го обясняват или хал хабер си нямат или не могат да обясняват(първото е гарантирано). Затова моля, ако някои има представа за какво иде реч да ми (ни) постне една схема. Ще му бъда много благодарен!!!

    - - - - - - - - - -

    Пич, имаш ли представа на какъв принцип работи ключа (било то и обикновен) - това е прекъсвач!!! Иначе казано това е все едно да хванеш 2 жици и в определен момент да ги допреш, как мислиш - какво се случва като допреш фаза и нула??????!!!! По мое време му се викаше късо съединение. Признавам, че и сега се случва, просто нищо не се е променило по отношение законите на физиката. От опит ти го казвам. А, колкото до това че си инжинер......, не че ти го вярвам, ама не бих се гордял с постигнатото!

    // mod edit
    Въздържай се от мнения по неща, които очевидно не разбираш! Три поста във форума - и трите с безсмислици. И не давай квалификации за хората, писали преди теб! Това освен че не е етично, но от позицията на твоята компетентност е и смешно! Ако имаш въпроси постарай се да бъдеш ясен и конкретен.
    Този пост е редактиран от Lupus; 05-08-14 в 08:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 09:50
  2. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 01-04-08, 23:26
  3. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 10:55
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12
  5. Windows 98SE ключ въпрос!!!!!
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 16-05-03, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе