Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проточен бойлер ... нямам идея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #1

    Проточен бойлер ... нямам идея

    Здравейте,

    В последна фаза на ремонт съм на нов апартамент. Незнайно защо строителят е решил, че няма да свързва инсталацията на кухнята с банята ... и пост фактум бях изправен шред свършен факт ... т.е. със стандартен бойлер за баня ... за топлата вода в кухнята ....? да се оправям сам в общи линии.
    Май няма много опции освен проточен бойлер. Но тъй като никога не съм допир до проточните бойлер, моля за съвет относно марка и мощност ... и всъщност удачен избор ли е. Идеята е да се монтира под мивката в кухнята. Ще живеем 2-ма ... не много активни в готвенето млади хора
    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    Идеалното решение е 10литров обемен бойлер с монтаж под мивката - има и с монтаж над мивката Разгледай ги в сайта на Елдоминвест

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #3

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    Здравей Лазар,

    Благодаря за бързия отговор. С какво един малък "обемен" бойлер ще е по-добър от проточният? От това, което чета из форумите, е, че най-големия минус на проточния е, неговата мощност демек нуждата от по-добра ел. инсталация, дори и при по-слабите модели 3-6 kW. От тези модели, които препоръчваш ... ме притесняват 2 факта: доста по-големи от проточните /съответно нямам много място/ + не съм сигурен за колко време ще стига водата, предвид стандартните домакински неща.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #4

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    водата ще ти стига да измиеш една пълна с чинии мивка.
    все пак няма да се къпеш в мивката предполагам

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #5

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    В кухнятаи съм с 15л/2000W нераждаем на Елдоминвест /Дипломат.Бойлера е под налягане и е под мивката в шкавчето. За кухненски нужди водата стига за 4 членно семейство. Дори и да не стигне можеш пак да го включиш. Моя го включвам с часовник сутрин на нощна и радко се налага през деня пак да се включи. 15 литра ги загрява до 70оС за 20мин. Другия вариант е малък 5 литров над батерията, ще загрява доста по бързо при нужда.
    Проточните нещо не ми се нравят, сериозна мощност ,трябва ти самостоятелен токов кръг с голямо сечение, не особенно добър дебит, струват ми се по опасни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #6

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    Благодаря за коментарите и препоръките. Не съм убеден, че в кухнята са изведени необходимите допълнителни изходи за още един обемен бойлер, макар и 15 литров.
    Ако е така, ще се насоча към този вариант.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    162
    #7

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    Мощноста ми е колкото една духалка, така че в един контакт нямаш проблем, те си ги продават с кабел и щепсел. Колкото до водопровода може да се наложи малко да поразкъртиш стената зад шкавчетата, но при положение че няма да се вижда също не е кой знае какъв проблем. Ако искаш има и 5 и 10 литрови за над мивката които си имат батерия. За тях им е необходим само извод за студена вода.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Проточен бойлер ... нямам идея

    И за тези с монтаж под мивка им е необходим само извод за студена вода. Ползва се стояща батерия .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-15, 00:04
  2. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 14:14
  3. Отговори: 4
    Последно: 04-02-11, 22:08
  4. Проточен или малолитражен бойлер?
    От Nustradin във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-07, 15:55
  5. Проточен бойлер?
    От sanita във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 20:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе