Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53

кражба на ток

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #16

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от veni
    Ха Ха Ха
    Че аз ли съм ревльото в тази тема та мен питаш?
    Друк е човека тук дето мрънка и сигнализира съответните органи!
    Не казвам че sladi4kia не е прав но звучи смешно на цялата Уграбия в държавата !
    Да прав е, но защо АНОНИМНО

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #17

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от helios1
    Да прав е, но защо АНОНИМНО
    Имено за това написах въпросната дума по-горе с ГОЛЕМИ букви!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re:кражба на ток

    Айде и аз да кажа нещо
    В ЕОН като се обадиш за съмнение за кражба първо че не мислят дали си ги изгорил тези киловати или не.
    второ - не търсят кражби, а си наемаш частна фирма за тестване и ако фирмата Ви издаде протокол че има съмнения за кражба , се подава жалба в РПу-то. За тях киловатите са изразходвани и не им пука че комшията те краде тебе лично !!! Това е за Е-ОН
    за ЕВН или др. не знам.

  5. SAGE
    Guest
    #19

    Re:кражба на ток

    sladi4kia, ако се отоплявате централно (парно и топла вода от ТЕЦ) и ако готви на газ и използва енергоспестяващи крушки, тези показания може и да са нормални и да се окаже, че комшията е невинен

    п.п.
    Никога не съм уважавал "съвестните" граждани пускащи АНОНИМНИ жалби, а преди 20..30 години в едно друго време щеше да си идеален "агент" на ДС и "писател" на досиетата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #20

    Re:кражба на ток

    от такива като теб направо ми се гади.защо да не краде човека от държавата.тя малко ли ни окраде.направо ми се повръща от тебе...

    Постът ти е в разрез с форумните правила-участниците не трябва да се обиждат!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #21

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Все пак трябва да има и такива като мен
    Вярно. Все пак живеем в България и такива нещастници като теб трябва да ни го напомнят. Дерзай.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #22

    Re:кражба на ток

    Да перифразирам един известен субект от близкото минало "Чета и не вярвам на ушите си!". Тук не малко хора обвиняват автора на темата, че е сигнализирал за нередност и за подозрение за кражба?!?
    Ама защо го бил направил анонимно, ама защо, щом крадяли от държавата?!?!?
    Абе, таранкоолу, нали после на тази държава ще чакаш да ти осигури здравеопазване, образование, служби, инфраструктура, обезщетение при безработица, пенсия и т.н. С какви пари се предполага да стане това? С тея, дето не са окрадени?
    Въобще, как си я представяте? Дай да крадем всички "от държавата", тя няма да усети. Ами нали държавата сме всички ние! Парите и благата са един определен обем. Ако един краде, то в крайна сметка го прави за сметка на друг. Това е, държавата сама по себе си НЕ ПОТРЕБЛЯВА.
    И ако вземем като частен пример тока, всички като се юрнат да крадат от ЕОН, какво мислите, че ще стане? От къде те ще си избият нерентабилността? Или ще го разхвърлят на редовните платци, или чисто и просто ще увеличат цената!

    Сега, това, че някои управляващи и въобще хора с власт на държавни постове крадат като лами, това е съвсем различно! Ама те крадят като невидели ТОЧНО ЗАЩОТО разчитат, че никой няма думичка да им каже, щом "крадят само от държавата". И точно така се получава - всеки си трае, че и дори критикуват този, който се обажда!!!

    Не знам, не ми го побира главата, ще дойда пак утре да прочета темата и постовете, дано ми се е привидяло.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:кражба на ток

    @stfn,
    Защо се чудиш?
    В много хора това е начин на мислене: "Моето си е мое, чуждото е общо". Ако някой краде от него, той надава вой до небето. Ако някой краде от друг или от общото, за него той е герой и самата кражба предизвиква в него възхищение и желание за подражание. За това сме на този хал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #24

    Re:кражба на ток

    Еми няма как да изгори 3 киловата, каквито и икономии да прави. Това си е по 125 вата на час, дори и да се топли на парно с дърва и да има икономични лампи, нема как да докараш толкова малка консумация. А знае ли човек, може да си е сложил от ония вълшебните уреди дето икономисват ток. А по отношение как е постъпил sladi4kia, аз го подкрепям защото има вероятност този да краде от кооперацията, а не от ЕОН. А и дори да е от ЕОН, защо да си мълчи, циганите като крадат ток кой мислите, че плаща? Еон никога не губи, ако види, че му се губи тока и не му излизат сметките вдига цените, така че правилно е постъпила според мен. Държавата е на този хал имено заради "мълчанието на агнетата" относно забелязани нередности.

    П.С. sladi4kia така и така си пуснал тема, ако има някакво развитие по въпроса ни уведоми

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #25

    Re:кражба на ток

    stfn ,на става дума защо след като краде от държавата ,а защо анонимно.Второ ЕОН не е държавата.
    И трето...защо този анонимник не каже ,че при него всичко е ОК.Софтуера му е редовен,ОС също....или това е друго.
    Не е друго , а просто един пример .
    Никой не защитава крадците,но подозирам че sladi4kia просто го е яд на комшията за нещо.Не е този начина...... АНОНИМНО.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #26

    Re:кражба на ток

    Непременно.Знам само че евентуалния крадец е някакав във високите постове в някаква фирма за ел.енергия.А жена му гл.секретар на шефа който постои кооперацията.Та нали се сещате колко лесно е с такива връзки да прекараш един кабел в стената и никой няма да види.А крадеца ще си крадеееееееее колкото си иска.Та до тези които ме оплюха-момчета аз мисля че така е редно,виновните да се наказват.Благодаря и на тези които ме подкрепиха.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #27

    Re:кражба на ток

    Няма значение дали е анонимно, подаден е сигнал това е, вие дето плюете колко пъти сте подавали сигнал за дадена нередност, а? И как бихте постъпили на мястото на sladi4kia?
    А тази реплика "Кво сега яд ли те е че и ти не можеш да крадеш" е мноого изтъркана.
    sladi4kia ако този е шев някъде нали ти е ясно, че вероятноста нещата да се потулят е доста голяма. Добре бе баси със сигурност това са доста заможни хора, за какво му е да краде?

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #28

    Re:кражба на ток

    Бай Ганьо би казал следното-Ха защо да го плащам като мога да си го открадна.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #29

    Re:кражба на ток

    живял съм в Англия,където само ако не си си окосил тревичката пред къщата,съседа веднага те е натопил,да не говорим за някакви по сериозни провинения...
    и им е чистичко,подредено и спокойно.Аз го наричам гражданско съзнание,друг може да каже че са зомбирани,но трябва и ние да тръгнем от някъде да се оправяме,при положение че отговорните институции по една или друга причина не си вършат работата.

    Offtopic :Един пътник наближил някакъв голям град и попитал една старица, седнала край пътя:
    - Какви са хората в този град?
    - Какви бяха хората там, откъдето идваш?
    - Ужасна пасмина - отвърнал пътникът. - Злобни, подли, отвратителни във всяко отношение.
    - Аха - рекла жената, - същите ще откриеш и в този град.
    Едва отминал първият пътник, ето че се спрял друг и също попитал що за хора живеели в града. Старицата отново го попитала какви били хората там, откъдето идвал странникът.
    - Прекрасни хора - честни, трудолюбиви и щедри до един. Тръгнах си с мъка на сърцето - заявил вторият пътник.
    Мъдрата старица рекла:
    - Такива ще ги откриеш и в този град.
    Из „Най-хубавото накратко"


    Разказ от ,,Пилешка супа за женската душа"

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #30

    Re:кражба на ток

    Тази история ми намирисва на- не е важно аз да съм добре, важно е на Вуте да му е зле!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кражба на IP
    От tony1976 във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 25-06-14, 21:36
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. защита на TV срещу кражба
    От ceeckoomy във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-02-11, 14:20
  4. Кражба на гигабайти
    От alhio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-07, 09:33
  5. Кражба на Siemens M35i
    От Gadget във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-03, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе