Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53

кражба на ток

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #46

    Re:кражба на ток

    А пък аз си мисля, че този електромер не се е повредил сам, за да дава 90% отклонение. А и за какво нападате човека, че се е обадил за нередността която е забелязал ли? На мен не ми изглежда комплексар, това си е мое мнение.

  2.  
     
  3. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #47

    Re:кражба на ток

    И аз имам чувството, че и моя електромер греши с 90 процента, ама с обратен знак.Плащам повече, отколкото консумирам..Чакам някой мой доброжелателен съсед като "сладичкия"да го забележи и да отстрани неправдата...

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #48

    Re:кражба на ток

    Моят електромер пък греши със 100%, та се чудя сега какво да правя - да се обаждам ли на ЧЕЗ, или да чакам още
    Обаждах се преди време по телефона - казват "Нямате задължения".
    Ходих и до централата на ЧЕЗ (по друг повод), и там питах - същото.
    Днес отворих таблото, и се оказа, че електромерът не отчита нищо. Диодчето мига както си трябва, има консумация, но на дисплея показва само нули на едната тарифа и 8KWh на другата.

    P.S. Последната сметка, която платих, беше за юли месец, оттогава "нямам задължения".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #49

    Re:кражба на ток

    Само не разбирам за какво толкова го плюете sladi4kiq ? Ако някой го смущава неговата постъпка - то той носи комплексите на социалистическото ни минало. Във всяка страна с висок стандарт и уреден живот да съобщиш за нарушение и нередност е нормално и се нарича гражданско съзнание. С една уговорка - когато това се прави безкористно и в името на общото благо. Ние погрешно го свързваме с понятието "доносник" - обременено неимоверно от нашето минало. Естествно, че ако се краде от някого, то това все се плаща от друг. Ако си траеш и не те интересува кой краде, то значи негласно нямаш нищо против да те товарят тебе вместо него. И питам аз - ако те оберат и пребият на улицата и хората гледат сеир и не се намесват, защото това не са те, не ги засяга и не те познават - това нормално ли е? Ако си мислите че да - имате много изкривени представи за човешки взаимоотношения. Ами ако някой реагира и ви помогне АНОНИМНО - това проблем ли е? Или ако е анонимно - няма да приемете? Ами ако става въпрос за спасяване на живот? Или някой ще каже - едно е живот, едно е ток... Да, ама не е точно така. Престъплението е винаги престъпление. И винаги заслужава и ТРЯБВА да има наказание. Иначе ще продължаваме да мрънкаме под носа си (само), да живеем в мърсотия и неуредици и да псуваме държавата и кой ли не, щото друг ни е крив. Ама не е. НИЕ сме кривите. И държавата НИ е смотана, защото НИЕ сме такива.
    А бе хора, чак се плаша като чета някои мнения тука... Май беше прав един приятел, дето казваше - като минат 1-2 поколения, за да не си спомня никой какво е било преди - тогава наистина ще се оправим...

    Само за протокола да отбележа, че със сигурност знам и за други случаи, при които избрани лица са плащали минимални сметки за ток при максимална консумация - по причини и начини, които бяха упоменати вече в по-горни постове.

    Peace.

    Гражданското съзнание, чувството за собственост, отговорността и смелостта на болшинството българи се изпаряват след като прекрачат къщния праг и стъпнат навън. Или пък станат от масата в кръчмата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #50

    Re:кражба на ток

    господина определено избухна като го засипахме с факти, и особено когато му цитирах устава на Е-ОН
    и почна да обижда.
    хванах го в долна лъжа и има наглостта да обвинява други и да обижда.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #51

    Re:кражба на ток

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    господина определено избухна като го засипахме с факти, и особено когато му цитирах устава на Е-ОН
    и почна да обижда.
    хванах го в долна лъжа и има наглостта да обвинява други и да обижда.
    Конкретният случай само провокира хората да си кажат мнението. А начина по който мислят много хора е основание за притеснение, а също е и обяснение за това докъде сме и защо сме.
    Цялата тази история може да е истина, а може и да е скалъпена повече или по-малко. Коментарите на хората са важното в случая.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #52

    Re:кражба на ток

    Май гледните точки по въпроса се изчерпиха!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #53

    Re:кражба на ток

    Отдавна бе за ключ , ама не ми е работа тук да модерирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Кражба на IP
    От tony1976 във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 25-06-14, 21:36
  2. Как да защитя крушки от кражба?
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 30-04-11, 14:55
  3. защита на TV срещу кражба
    От ceeckoomy във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-02-11, 14:20
  4. Кражба на гигабайти
    От alhio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-12-07, 09:33
  5. Кражба на Siemens M35i
    От Gadget във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-07-03, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе