Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 18 от общо 18

Смяна на таблото в апартамента.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    3
    #16

    Re:Смяна на таблото в апартамента.

    Валерко,щом нямаш никаква прадстава от "тоци"добре е да има някой,който има поне елементарни електротехнически познания.Да продължим натам:
    1.провери главният предпазител, колко ампера е/дори да е стар,върху него пише ампеража/-това в таблото на стълбището
    2.след ,това влизаме в апартамента с четирите витлови предпазители/апартаментното табло/от снимката
    3.започваш да развиваш "бушоните"един по един за да разбереш ,кой какво захранва/развиваш, проверяваш къде няма напрежение и така ще разбереш,какво захранва този предпазител/по същия начин продължаваш със следващите,като този първият си го завиваш на таблото,а втория го отвиваш и т.н
    4.след всички тези действия можеш да прецениш ,как ще е разделено таблото по токови кръгове/дали ще бъдат 2,4,6,10 предпазители/
    5.амперажите на предпазителите ще зависят от това ,какво ще се захранва от тях/печка,пералня,телевизор,хладилник и т.н/
    6.от т.5 ще ти зависи таблото -6Р,10Р,12Р/означение на таблата според предпазителите 6,10,12бр./
    След всичко това -от т.1до т.6,може да се свръзва таблото.Вярно,доста играчка е да го направиш всичко това,но после ще ти е лесно и разбираемо за обслужване.Ако нещо не е ясно -питай!!!!ще ти отговоря изчерпателно и точно.
    Накрая таблото,ще ти се стори,като детска ира-разбира се с правилните напътствия.
    !!!!Запомни че тока"ни се види,ни се чуе-блъскате ,като товарен влак"-безопасността е най-важна,дори да си изключил тока,пак провери-където ще"ровиш"за да няма злополуки!!!!!Надявам се да съм ти помогнал!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    29
    #17

    Re:Смяна на таблото в апартамента.

    Цитат Първоначално публикувано от mccoy
    Че какво им е на Елмарк
    Сложил съм поне 200 такива
    Eлмарк произвеждат старите, отпаднали от производство серии апаратура на Шнайдер електрик. При това с отвратително китайско качество на материалите и изработката.

    Това колко си сложил... не променя нещата, вервай ми.

  4. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #18

    Re:Смяна на таблото в апартамента.

    Цитат Първоначално публикувано от mccoy
    Че какво им е на Елмарк
    Сложил съм поне 200 такива
    Merlin Gerin наистина са добри но са двойно по-скъпи, ще му излезе над 100 лв.
    Турско табло от 10-12лв. също ще му свърши работа
    На въпроса какво им е на Елмарк - понякога "залепват". Това е цитат на човек, който е сложил няколко хиляди от различни марки. И май няма по-евтини предпазители.
    Това не е нещо, което се сменя през 2 месеца и да дадеш 100лв за да си спокоен, че ти е наред таблото, според мен си заслужава.
    Като ще спестява, да не сменя нищо, така ще му е най-евтино.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 28-02-17, 19:11
  2. климатици за 4 апартамента
    От chefolino във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-13, 12:28
  3. При пускане на климатика веднага пада предпазителя на таблото!
    От цецо75 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-11, 21:33
  4. от бойлера та до ел.таблото
    От naiven във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-09, 22:04
  5. Въпрос относно ел.таблото?
    От altair във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 43
    Последно: 18-02-09, 10:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе