Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 62 от общо 62

Странно нещо с програмеруемо реле за време

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #61

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Гледката предполагам е много шокираща. За това не трябва да се експериментира с тези неща, а да се извика човек разбиращ от тези неща. Въпроса е как да се разбере дали човека „майстор“ наистина разбира от тези неща. Който разбира наистина ще си го направи, но който не може - пита тука.

    Най-слабите места в бойлерите са самите кабели, връзките с тях, мрежовия светещ ключ и в последно време лошото качество на комбинираните ТЗ и ТР. Горещо препоръчвам свързването на силовата верига да става с контактор или с това реле http://www.svetlina.bgcatalog.com/sc...1215&did=47721
    Аз лично него ползвам вече 10 години и ремонт по бойлера „Елдоминвест“ не съм правил, а само профилактика (отворен за почистване от котлен камък и смяна на анодната защита). Електроинсталацията ми е двупроводна и съм свързал корпуса с нулата, която никъде не е прекъсната и „заземена“ за металната водопроводна инсталация с проводник свързан за тръбите за студената вода. По този начин избягвам неизбежното „неправилното заземяване“ с меките връзки. „Жичкаджията“ при построяването на сградата е пуснал 4 проводника от бойлерното табло до бойлера и аз съм го свързал по следния начин. По двата силови кабела съм пуснал постоянна нула и фаза прекъсната от горепосоченото Пловдивско реле РКП БДС 7661-74. Три броя контакти за 16А в паралел. Фазата подавам на ТЗ и от там към нагревателя. С едно три позиционно ЦК ключе в бойлерното табло подавам съответно от фазата или от сигнала от часовника за нощна тарифа фаза на управляващата бобина на релето. От другия край на бобината по третия кабел към ТР и от там към нулата в бойлера. По 4-тия кабел връщам сигнал от нагревателя до бойлерното табло за сигнална глимка (дублирам тази на бойлера, като я изнасям в бойлерното табло). Ако сте забелязали премахнал съм светещия мрежов ключ. Неговата роля се изпълнява от релето.

    Това съм го направил аз, но не съветвам хора които не разбират да експериментират. Единствено мога да ги посъветвам да сменят фабричните кабели с други силиконови с 2,5мм² дебелина, като много внимателно един по един да разкачат, свързват, пак разкачат и свързват за да не объркат нещо. Оставете мрежовия ключ включен и само от бойлерното табло го изключвайте.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #62

    Re:Странно нещо с програмеруемо реле за време

    Не мога, да повярвам!
    Най-накрая, да пишем, че тока е опасен и да предупреждаваме "незнаещите"..
    justify, това което описваш е пълен ужас. Едва ли, е точно така. Това с цветовете на проводниците нищо не значи.. но съм спокоен(вече).
    Ако си стигнал дотук, значи си предупреден!!
    Ако си мислиш, че е несериозно прочети http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg418913
    Благодаря на Еди, fikata, Tommorow, Lupus, че не ме оставихте с мисълта, че само мен, ме е страх от бойлери..
    Е, Еди влезе в ролята на рекламен агент, но е допустимо..
    Задължително(според мен) е "пристягането" на всички връзки след монтажа на бойлера, а и периодично.. Повечето проблеми тръгват от лошите връзки: обувка-клема. След време връзката се отхлабва и проводника започва да "грее". От там, се стопяват изолации и тем подобни.. Аз също(като по-прост,щото са едни пари..)съм сменил кабелите със силиконови, но да не вкарваме друг въпрос! Това, не е необходимо! Изолацията на кабелите е такава, каквато трябва да бъде!! И е достатъчна.
    А как да се включи бойлера.. Бих го поверил,на по горе изброените, НО ще гледам какво правят...
    Lupus, вземи я затвори тази тема. Изтрий, тъпите ми расъждения и остави предупрежденията..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Реле за време
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 05-02-24, 07:56
  2. Схема реле време.
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 18-10-17, 00:53
  3. Управление акумулираща печка с реле за време
    От integer във форум Друга битова техника
    Отговори: 48
    Последно: 25-01-11, 09:57
  4. Безжичен звъниц + реле, нещо не се получава!
    От adgj във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 17-05-10, 00:34
  5. Търся реле за време Relog 6TZ61 0,1s-10 min
    От ivanivanivan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-09, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе