Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 71 от общо 71

Как да разбера защо тока ми е много

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #61

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА.ЩЕ ПРОБВАМ КАТО ИЗКЛЮЧА ВСИЧКО ЗАЩОТО НЕЗНАМ КОЙ Е ГЛАВНИЯ.БОЙЛЕРА Е 3КW .

    Пиши с големи и малки букви. Както е правилно и грамотно!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #62

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от ЕМИ
    ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ .ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ЕДИН БОЙЛЕР ЕДНА КРУШКА И ЕДИН ТЕЛЕВИЗОР КОЛКО ТОК МОГАТ ДА ХАРЧАТ.ЗАЩОТО ВСЕКИ МЕСЕЦ МЕСЕЦ ПЛАЩАМ ПОЧТИ ЕДИН И СЪЩ ТОК.ПРЕДНИЯ МЕСЕЦ ПЛАТИХ ТОК 57.18ЛВ.СЕГА ТОКА МИ Е 57.70ЛВ. ТОПЛЯ СЕ С ГАЗ ГОТВЯ НА ГАЗ.И НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ЗАЩО Е ТОЛКОВА МНОГО ТОКА АЗ РАБОТЯ ПО 10ЧАСА.ВЕЧЕР СЕ ПРИБИРАМ В 7. КОНСУМАЦИЯТЯ НА ТОК Е ТОВА КОЕТО ПИСАХ МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ МИ КАК ДА РАЗДЕРА ДАЛИ СЕ КРАДЕ ТОК.АЗ САМ В ЕДНА КООПЕРАЦИЯ КОЯТО Е ПОСТРОЕНА ОТ ХАЗАИТЕ И ТЕ ЖИВЕЯТ НА ВТОРИЯ ЕТАЖ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
    Нека да изясним няколко неща от условието на задачката:
    1. Под наем ли живеете там или сте собственик на имота, който обитавате?
    2. Електромера узаконен и пломбиран ли е от ЕРП-то или е само контролен за пред хазяите?
    3. Това ли са всички консуматори или имате и още, различни от изброените - електрическа фурна например? Не ми се вярва някак си да свети само една крушка едновременно във всички помещения... Хладилник нямате ли? Ютия? Компютър? С какво си отоплявате банята?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #63

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Да не си забравила някой консуматор: Хладилник,Фризер, РС+монитор, Лампи, Бойлер,Телевизор, Юнга, Климатик, Раховец, Пералня, Микровълнова.
    За 57лв. значи са изхарчени около 347kWh (дневна +нощна) или постоянна консумация 474W.
    Горе-долу тези могат да изхарчат при всекидневна употреба около (според ползването и мощността).
    Хладилник (200W, 12часа) - 12лв.,
    Фризер (250W, 12часа) - 15лв.,
    РС+монитор (100W, 10часа) - 5лв.,
    Лампи (150W, 7часа) - 5лв.,
    Бойлер (3000W, 1,5 часа) - 22,5лв. + загуби поне по (1 kWh за 24часа) – 5 лв. = 27,5лв.
    Телевизор (50W, 15 часа) - 4лв.,
    Юнга (3000W, 1 час) - 15лв.,
    Климатик (1000W, 6 часа) - 30лв.,
    Раховец (1250W, 1,5 часа) - 9,5лв., - това е за големия котлон, малкия е 800W, фурната 2000W.
    Пералня (800Wh на пране, 15 пъти месечно) – 2лв.
    Микровълнова (800W, 30мин.) - 2лв.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #64

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Да не си забравила някой консуматор: Хладилник,Фризер, РС+монитор, Лампи, Бойлер,Телевизор, Юнга, Климатик, Раховец, Пералня, Микровълнова.
    За 57лв. значи са изхарчени около 347kWh (дневна +нощна) или постоянна консумация 474W.
    Горе-долу тези могат да изхарчат при всекидневна употреба около (според ползването и мощността).
    Хладилник (200W, 12часа) - 12лв.,
    Фризер (250W, 12часа) - 15лв.,
    РС+монитор (100W, 10часа) - 5лв.,
    Лампи (150W, 7часа) - 5лв.,
    Бойлер (3000W, 1,5 часа) - 22,5лв. + загуби поне по (1 kWh за 24часа) – 5 лв. = 27,5лв.
    Телевизор (50W, 15 часа) - 4лв.,
    Юнга (3000W, 1 час) - 15лв.,
    Климатик (1000W, 6 часа) - 30лв.,
    Раховец (1250W, 1,5 часа) - 9,5лв., - това е за големия котлон, малкия е 800W, фурната 2000W.
    Пералня (800Wh на пране, 15 пъти месечно) – 2лв.
    Микровълнова (800W, 30мин.) - 2лв.
    +1!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #65

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    И ако има кражба сметките ще са бая по-дебели.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #66

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    И ако има кражба сметките ще са бая по-дебели.
    +1, за 10 - 15 лв никой не би рискувал.
    Беше уточнено, че се готви и топли на газ.
    Да кажем, че е пропусната пералня, освен ако не се използва обществена. Микрото не го вземам под внимание. Виж ако имаше скара на ток...
    Ще се направя малко на на психолог . С малко предположения и наблюдения на доста хора от противоположния пол, нещата ми изглеждат прости - дамата е нормална и млада ( надявам се да не я засягам по никакъв начин с определението "нормална" ), което означава че най -малко на 3 дни издънва по цял бойлер вряла вода за къпане, ако от сутрин до вечер е на работа, едва ли би изчакала загряването на цял бойлер на нощната, тъй като тогава би довело до заспиване след полунощ, напр един-два часа и проблемно ставане на следващия ден. Т.е. нощната енергия не съставя голяма част от потреблението на бойлера. По - нататък, нормалните дами употребяват само топла вода, особено зимата, т.е. всяко измиване на ръце , лице и т.н. бива съпътствано с източване на доволно количество вода, докато дойде топлата, обаче, в последствие, цялото количество вода излязло от топлия кран трябва да бъде затоплено. Ако няма юнга в кухнята, а и да има, пак заминава много топла вода, при измиването на чиниите и останалото шетане ( моята половинка никога не спира топлата вода, когато ги сапунисва, дори не я намалява ) При всяко отвъртане на кранчето за БГВ, бойлерът прави "ЦЪК" и се включва "таксиметровия апарат ", чиято тарифа е 60 ст/час. дневна тарифа, с раликата тук, че човек е по- на сметка да "пътува " нощем. И така, в тази посока на размишления и предположения заключавам, че сметката си е в реда на нещата, просто на нормалните дами винаги им се струва, че не се отпускат кой знае колко откъм удобства, а накрая сметката голяма. Предлагам на колежката да живее с някой батко, така енергийните разходи ( че и наемът ) ще се оптимизират

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #67

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Опиши ми възможните начини на утечка и ще ти отговоря за всеки конкретен случай.
    Случвало ми се е,един (нагорял контакт),знаеш че когато един контакт е дал на късо,бакелита след оксидацията става проводник.Та от въпросният контакт,се чуваше леко съскане и когато го отворих се виждаха едва забележими искрици.Е ,тази утечка отчита ли я електронния електромер?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #68

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от sandyrs
    Случвало ми се е,един (нагорял контакт),знаеш че когато един контакт е дал на късо,бакелита след оксидацията става проводник.Та от въпросният контакт,се чуваше леко съскане и когато го отворих се виждаха едва забележими искрици.Е ,тази утечка отчита ли я електронния електромер?
    Вероятно я отчита. Зависи от това, колко ток протича. Старите електромери не бяха толкова чувствителни, но тези са.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #69

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Вероятно я отчита. Зависи от това, колко ток протича. Старите електромери не бяха толкова чувствителни, но тези са.
    Здравей Lupus
    Преди имахме лек спор с теб относно настъпените кабели.Та мисълта ми е;скоро един приятел си прави ремонт на целия апартамент(панелка)и на две места по стаите,открих настъпени кабели от панелите,т.е.за контактите кабелите вървят долу ниско в ъгъла,но когато са строили блока кабелите са полагани преди замаската нали,и съответно не на всякъде панелите са били плътни една за друга.Та точно на тези две места кабела беше почернял и около 5см с прегоряла изолация.За тези утечки спорихме с теб.Та по някога когато плащаме нереални или леко завишени сметки нищо чудно от такива утечки да страдаме.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    5
    #70

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Здр.Да споделя и моя проблем .Купих си нов енергоспестяващ бойлер.И при монтажа просто от мързел не го занулих.Първия месец консумацията на ток ми беше с 90лв. по голяма и втория така.Извиках от ЕОН да проверят дали някои не краде ток от мен.И нямаше такъв проблем.После техниците замериха електормера и казаха че отчита с 0.3% повече което е в рамките на допустимото.Аз се замислих и като върнах нещата назад се сетих за зануляването на бойлера и си го оправих на момента и веднага ми спадна консумираната електроенергия.

    ПП защо всички слагат комп.и монитора 100W при условие че несъм видял захранване по малко от 250W,a при новите компютри 500-600 и повече ..

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #71

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Ами защото толкова отчита електромера. Поне при мен РС+22" монитор+рутер=100W.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 15:40
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  4. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 11:09
  5. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе