Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 71

Как да разбера защо тока ми е много

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #31

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Аз се отоплявам от топлофикация и съм много доволен , не ползвам климатици за отопление , то си представям и ако ги ползвам кви пари за ток щях да давам ...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #32

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Повечето конвенционални клими дърпат по 1,2 на час, и му залагам все пак през деня да изключва от време да време, той иначе нон стоп няма да издържи, че така де 100 кинта могат да са само от него.
    На моя инверторен 12-ка му дават от 0,25 - 1,99kW.
    Виждал съм го до 1,8kW (измерено) след задание 30гр. и high вентилатор. - моментно може, колко време ще държи така зависи от много работи.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #33

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    http://www.vali.bg/?action=products&...etails.php&s=2

    Някой ползвал ли е и знае ли откъде може да се купи това "електромерче" на Hama. Има го в поне 10 сайта в България, има цени от 32-40 лв, но никъде няма наличност. А е много готино като замисъл и опции.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321647539[/time]_________________________________________________

    Грешката е моя, преди седмица пишеше "няма наличност". Ще взема да звънна. Някой ползвал ли е, мнения?

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #34

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Имам го, имам го Шегувам се, нищо забавно няма, с доставката ми излезе 42 лв. Моето предложение е да намериш нещо по-читаво, ако си решил да правиш някакви задълбочени ел.анализи. Пише на него made in Germany ,но като цяло джаджата е много ограничена във функционално отношение. Стане ли 22 ч трябва да променяш тарифата на нощна, ако искаш сметките да ти са точни, всяка сутрин и вечер трябва да внимаваш да не "изтървеш влака". Иначе си мери точно, ако само ще проверяваш моментна консумация.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #35

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    http://www.vali.bg/?action=products&...etails.php&s=2

    Някой ползвал ли е и знае ли откъде може да се купи това "електромерче" на Hama. Има го в поне 10 сайта в България, има цени от 32-40 лв, но никъде няма наличност. А е много готино като замисъл и опции.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321647480[/time]_________________________________________________

    Грешката е моя, преди седмица пишеше "няма наличност". Ще взема да звънна. Някой ползвал ли е, мнения?
    Ползата от тези уредчета в твоят случай ще е минимална. Някой по-назад в темата, ако не бъркам, беше предложил да засечеш по електромера на жилището даден консуматор, чието потребление е известно(примерно духалка). Това ще даде някаква приблизителна представа дали има нещо подозрително. А най-добре, според мен, подай молба в ЕРП-то за проверка на електромера. Ако направят такава проверка , временно ще ти поставят "оборотен" електромер. Ако го следиш и откриеш очевадна разлика със стария, то нещата са ясни

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #36

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    В Кауфланд съм виждал аналог за 30 лв. - пишеше, че има часовник за дневна и нощна тарифа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #37

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    До мен има ена сладкарница и преди 2 месеца имаха 850 лв ток , предния 700. Лятото сметките са им били по 600 лв с климатика. Чудеха се дали да искат проверка на електромера, но се отказа, тъй като за 30 кинта идвал човек на електрическата компания, а за 50 идвал независим експерт. Примирили са се.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #38

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Чудно, при такива сметки за ток, 50 лв им се виждат много...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #39

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    В Метро има уред за 20 лв, нагласят се и двете тарифи, за тази цена е перфектно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #40

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    На мен ми искат 40 за проверка , аз също се отказах ,просто защото не им вярвам ,че ще го проверят , по простата причина ,че вече в България няма лаборатория за тая цел и би трябвало да го пратят в чужбина , а нали се сещате ,че няма как да стане , просто защото на никой не му дреме ,че съм решил ,че не ми отчита правилно електромера . Сега търся вратичка за директна смяна ,а не за проверка .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #41

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Shizo
    На мен ми искат 40 за проверка , аз също се отказах ,просто защото не им вярвам ,че ще го проверят , по простата причина ,че вече в България няма лаборатория за тая цел и би трябвало да го пратят в чужбина , а нали се сещате ,че няма как да стане , просто защото на никой не му дреме ,че съм решил ,че не ми отчита правилно електромера . Сега търся вратичка за директна смяна ,а не за проверка .
    Добре де, провери си го сам, ако мери грешно ще си избиеш 40-те лева за 1-2 месеца.

    Изключваш всичко от контактите (хладилник, фризер, ТВ, компа, бойлер, ) - отиваш да видиш - върти ли, мига ли?
    Засичаш времето между две мигания (или 1 оборот ако е с диск) в секунди (ако минат повече от 2 минути - ОК).
    Ако елекромера е 600 имп./kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 6 / t
    Ако елекромера е 1000 имп./ kW или об./ kW (на него пише).Мощността е: P = 3,6 / t
    Ако елекромера е 1200 имп./ kW или об./ kW (на него пише).Мощността е: P = 3 / t
    където t е времето между две мигания, във секунди. P e отчитаната мощност в kW.
    Включваш само един консуматор (с известна консумация) и отиваш да го видиш какво отчита.
    Пример: Ако консуматора е примерно духалка 1 kW и електромера е 1000 имп./ kW, един оборот (времето м/у 2 мигания) трябва да го прави за 3,6 секунди.
    За по-голяма точност може да засечеш 10 оборота (мигания) за колко ги прави.
    Да речем засичаш че 10 оборота (мигания) ги прави за 35,7 секунди, тогава t = 3,57 секунди. Мощността P = 3,6/3,57 = 1,008 kW = 1008 W - малко над 1 киловат.
    Самата проверка ще ти отнеме не повече от 10мин. общо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #42

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Добре де, провери си го сам, ако мери грешно ще си избиеш 40-те лева за 1-2 месеца.

    Изключваш всичко от контактите (хладилник, фризер, ТВ, компа, бойлер, ) - отиваш да видиш - върти ли, мига ли?
    Засичаш времето между две мигания (или 1 оборот ако е с диск) в секунди (ако минат повече от 2 минути - ОК).
    Ако елекромера е 600 имп./kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 6 / t
    Ако елекромера е 1000 имп./ kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 3,6 / t
    Ако елекромера е 1200 имп./ kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 3 / t
    където t е времето между две мигания, във секунди. P e отчитаната мощност в kW.
    Включваш само един консуматор (с известна консумация) и отиваш да го видиш какво отчита.
    Пример: Ако консуматора е примерно духалка 1 kW и електромера е 1000 имп./ kW, един оборот (времето м/у 2 мигания) трябва да го прави за 3,6 секунди.
    За по-голяма точност може да засечеш 10 оборота (мигания) за колко ги прави.
    Да речем засичаш че 10 оборота (мигания) ги прави за 35,7 секунди, тогава t = 3,57 секунди. Мощността P = 3,6/3,57 = 1,008 kW = 1008 W - малко над 1 киловат.
    Самата проверка ще ти отнеме не повече от 10мин. общо.
    Точно!
    А още по-просто е да изключи всички предпазители в апартамента.

  16. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #43

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Точно!
    А още по-просто е да изключи всички предпазители в апартамента.
    а що не само един Главния по принцип той е първи

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #44

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    а що не само един Главния по принцип той е първи
    Главния е или в коридора или в главното табло! Ако някой се е закачил, може да е и след него. Тогава как ще разбереш, че краде от теб ток???

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #45

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    В таблото на апартамента също има главен бушон. Така че няма смисъл да изключва всички бушони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 16:40
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 20:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 13:15
  4. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 12:09
  5. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 19:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе