Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 71

Как да разбера защо тока ми е много

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #46

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    В таблото на апартамента също има главен бушон. Така че няма смисъл да изключва всички бушони.
    точно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #47

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    точно
    Точно, ама не съвсем...
    В новите инсталации има, в старите - не!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #48

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0
    Добре де, провери си го сам, ако мери грешно ще си избиеш 40-те лева за 1-2 месеца.

    Изключваш всичко от контактите (хладилник, фризер, ТВ, компа, бойлер, ) - отиваш да видиш - върти ли, мига ли?
    Засичаш времето между две мигания (или 1 оборот ако е с диск) в секунди (ако минат повече от 2 минути - ОК).
    Ако елекромера е 600 имп./kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 6 / t
    Ако елекромера е 1000 имп./ kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 3,6 / t
    Ако елекромера е 1200 имп./ kW или об./ kW (на него пише). Мощността е: P = 3 / t
    където t е времето между две мигания, във секунди. P e отчитаната мощност в kW.
    Включваш само един консуматор (с известна консумация) и отиваш да го видиш какво отчита.
    Пример: Ако консуматора е примерно духалка 1 kW и електромера е 1000 имп./ kW, един оборот (времето м/у 2 мигания) трябва да го прави за 3,6 секунди.
    За по-голяма точност може да засечеш 10 оборота (мигания) за колко ги прави.
    Да речем засичаш че 10 оборота (мигания) ги прави за 35,7 секунди, тогава t = 3,57 секунди. Мощността P = 3,6/3,57 = 1,008 kW = 1008 W - малко над 1 киловат.
    Самата проверка ще ти отнеме не повече от 10мин. общо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #49

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от p1leto
    Радвам се че ви хареса методиката .
    Мисълта ми беше, че е възможно електромера да мери грешно. Знам за два случая - единият беше при баща ми. След гръмотевична буря, електромера (електронен) се беше ошашкал (изгорял) и при развити всички предпазители си бичи постоянно 18kW (показанията се сменят като хронометър ) и може да го спре само шалтера преди него. На един колега - същата работа.
    Ако е с диск пак е възможно да е запецнал само на дневна примерно (на предишния ни електромер беше станало така). Може да има пробив във напреженовата намотка примерно - какво ще мери не е ясно.
    Не е лошо да се провери - смятам че е лесно.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #50

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Имам го, имам го Шегувам се, нищо забавно няма, с доставката ми излезе 42 лв. Моето предложение е да намериш нещо по-читаво, ако си решил да правиш някакви задълбочени ел.анализи. Пише на него made in Germany ,но като цяло джаджата е много ограничена във функционално отношение. Стане ли 22 ч трябва да променяш тарифата на нощна, ако искаш сметките да ти са точни, всяка сутрин и вечер трябва да внимаваш да не "изтървеш влака". Иначе си мери точно, ако само ще проверяваш моментна консумация.
    Идеята ми е друга. Включвам го на климатика и гледам за 24 часа колко ток хаби.
    После на другия климатик и така горе долу според външна температура и дори квадратурата си правя някаква сметка.
    Много ми е любопитно инвертора в спалнята който е на 20 градуса и само подухва по-скоро хладно колко ток хаби в сравнение с обикновения в хола който е на 23 градуса и работи доста по-често. Чисто любопитство.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #51

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Оу да, с любителско електромерче ще си отговориш на всички енергийни терзания касаещи домакинството. Например на мен ми беше любопитно, колко икономичен е икономичния режим на 40' LCD - оказа се че вместо 200, харчи 100 W т.е. 50 %. Отделно, колкото по-вече затъмнявах картината, толкова по-малко харчеше. И т.н. и т.н. Струва си човек да има такова нещо в къщи, а не да гадае. Само не се набутвай с най-скъпото.

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #52

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Добре де, не ви ли прави впечатление, че м/у сметка за ток и консумирана енергия
    разликата е почти двойна ?
    Аз като електроенергия имам консумирани 41лв. фактурата ми за 92лв
    07.10 до 12.11 ддс, доставяне на енергия, зелена енергия, червена
    и ей ги на ...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #53

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от get
    Добре де, не ви ли прави впечатление, че м/у сметка за ток и консумирана енергия
    разликата е почти двойна ?
    Аз като електроенергия имам консумирани 41лв. фактурата ми за 92лв
    07.10 до 12.11 ддс, доставяне на енергия, зелена енергия, червена
    и ей ги на ...
    Какво те учудва в това? Просто имаш разбивката на цената по пера.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #54

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Моята теория е, че хората не гасят ненужните консуматори и не се ограничават сериозно в отоплението и след това реват за сметката, също както дебеланките плющят храна и след това се чудят защо са дебели. От както и мен ме хвана липсата на $$ и се вманиачих да гася всичко, що не ми е нужно и направих малко инвестиции във по-пестеливи източници на отопление и осветление и сметките ми на работа и вкъщи ми намаляха с 50 % !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #55

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от get
    Добре де, не ви ли прави впечатление, че м/у сметка за ток и консумирана енергия
    разликата е почти двойна ?
    Аз като електроенергия имам консумирани 41лв. фактурата ми за 92лв
    07.10 до 12.11 ддс, доставяне на енергия, зелена енергия, червена
    и ей ги на ...

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #56

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ .ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ЕДИН БОЙЛЕР,ЕДНА КРУШКА И ЕДИН ТЕЛЕВИЗОР КОЛКО ТОК МОГАТ ДА ХАРЧАТ.ЗАЩОТО ВСЕКИ МЕСЕЦ МЕСЕЦ ПЛАЩАМ ПОЧТИ ЕДИН И СЪЩ ТОК.ПРЕДНИЯ МЕСЕЦ ПЛАТИХ ТОК 57.18ЛВ.СЕГА ТОКА МИ Е 57.70ЛВ. ТОПЛЯ СЕ С ГАЗ ГОТВЯ НА ГАЗ.И НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ЗАЩО Е ТОЛКОВА МНОГО ТОКА.АЗ РАБОТЯ ПО 10 ЧАСА.ВЕЧЕР СЕ ПРИБИРАМ В 7. КОНСУМАЦИЯТа НА ТОК Е ТОВА, КОЕТО ПИСАХ. МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ МИ КАК ДА РАЗбЕРА ДАЛИ СЕ КРАДЕ ТОК.АЗ СъМ В ЕДНА КООПЕРАЦИЯ,КОЯТО Е ПОСТРОЕНА ОТ ХАЗАИТЕ И ТЕ ЖИВЕЯТ НА ВТОРИЯ ЕТАЖ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

    Постът ти нарушава чл.11 от правилата на форума,а именно "писането на мнение изцяло с главни букви е забранено"!
    Редактирай написаното съгласно правилата,за да не бъде изтрито!



  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    При бойлера зависи от начина на ползване, може да изгори много, може и малко.Крушката и телевизора имат ниска консумация по принцип.В крайната цена на тока ти влизат още доста неща - ДДС, зелени енергии, преноси и други подобни глупости.А тока ти е сходен в месеците, защото сигурно ползваш уредите си почти по един и същ начин.

  16. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #58

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    И сам (а) можеш да разбереш това. Бойлера колко киловатов нагревател има и колко време в денонощието е включен? Засечи си уредите с каква мощност са и колко време в денонощието те работят. Накрая си направи една калкулация и ще разбереш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    82
    #59

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    EMИ Здравей
    Много са предпоставките,но както си написала не би трябвало да е толкова много.
    1.Първото което трябва да направите както колегата писа, да разбереш колко време работи бойлера(ако е 3KW,3KW харчи ток на час)
    2.Изключи главния бушон преди да излезнеш на работа и после си го включи
    3.Ако пак е много,отиди до ЧЕЗ и си пусни една молба за смяна на електромера
    успехи и пиши какви са резултатите
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328203560[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от sandyrs
    EMИ Здравей
    Много са предпоставките,но както си написала не би трябвало да е толкова много.
    1.Първото което трябва да направите както колегата писа, да разбереш колко време работи бойлера(ако е 3KW,3KW харчи ток на час)
    2.Изключи главния бушон преди да излезнеш на работа и после си го включи
    3.Ако пак е много,отиди до ЧЕЗ и си пусни една молба за смяна на електромера
    успехи и пиши какви са резултатите
    ЕМИ прочети и на колегата zxc0,ще ти бъде от полза
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328205082[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Точно!
    А още по-просто е да изключи всички предпазители в апартамента.
    LUPUS Здравей
    А има ли шанс,ако някъде има утечка по контакти, връзки и кабели новите електромери да отчетат?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #60

    Re:Как да разбера защо тока ми е много

    Цитат Първоначално публикувано от sandyrs
    ......
    LUPUS Здравей
    А има ли шанс,ако някъде има утечка по контакти, връзки и кабели новите електромери да отчетат?
    Опиши ми възможните начини на утечка и ще ти отговоря за всеки конкретен случай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 15:40
  2. Много евтин vs. много скъп - моля за мнение
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 31
    Последно: 08-11-08, 19:42
  3. Много проста и много гадна редичка (междинка)
    От dedis във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-07, 12:15
  4. Спира ли ви тока?
    От hard във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 30-10-06, 11:09
  5. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе