Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Бойлер Вувузела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #16

    Re:Бойлер Вувузела

    Моя бойлер беше същия "музикант" и реших проблема като замених оригиналното пластмасово недоносче, наречено клапан, с нормален такъв (метален, италиански). Ако искате да запазите оригиналния заради гаранцията, просто свържете преди него (на студената вода) или еднопосочен вентил или още един такъв клапан, но нормален. Така ще имате 2 клапана, но нормалния клапан (или вентил) няма да позволява студената вода да се връща от бойлера в тръбата и вувузелата ще спре.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #17

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от ststefanov
    Моя бойлер беше същия "музикант" и реших проблема като замених оригиналното пластмасово недоносче, наречено клапан, с нормален такъв (метален, италиански). Ако искате да запазите оригиналния заради гаранцията, просто свържете преди него (на студената вода) или еднопосочен вентил или още един такъв клапан, но нормален. Така ще имате 2 клапана, но нормалния клапан (или вентил) няма да позволява студената вода да се връща от бойлера в тръбата и вувузелата ще спре.
    Не ми харесва идеята с 2 клапана - преди съм пробвал и се получаваше друг ефект. Рязко намаляне на топлата вода, когато някой пусне студената. Не твърдя, че е вярно - така ми се струва, че беше!!

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #18

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от ststefanov
    Моя бойлер беше същия "музикант" и реших проблема като замених оригиналното пластмасово недоносче, наречено клапан, с нормален такъв (метален, италиански). Ако искате да запазите оригиналния заради гаранцията, просто свържете преди него (на студената вода) или еднопосочен вентил или още един такъв клапан, но нормален. Така ще имате 2 клапана, но нормалния клапан (или вентил) няма да позволява студената вода да се връща от бойлера в тръбата и вувузелата ще спре.
    Това май ще е решението, което май не противоречи на нищо.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Не ми харесва идеята с 2 клапана - преди съм пробвал и се получаваше друг ефект. Рязко намаляне на топлата вода, когато някой пусне студената. Не твърдя, че е вярно - така ми се струва, че беше!!
    При ниско налягане или дебит в сестемата може да се получи този ефект, защото всеки един такъв възвратен клапан има пад на налягането мисля беше около 0,3бара. Като ги събереш двата става 0,6бара, което си е множко

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:Бойлер Вувузела

    не пречи да се пробва - при мене клапана тече заради високо налягане.
    ако стане номера да пишеш да кажеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 13:14
  2. Шумящ бойлер
    От Мариана във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 14:33
  3. Съвет за бойлер
    От hristobotev във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 25-01-12, 22:07
  4. Бойлер-проблем
    От JPM666 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-10, 21:25
  5. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе