Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Бойлер Вувузела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #1

    Бойлер Вувузела

    Здравейте,
    Преди година и половина смених бойлера и се яви странен ефект-свири,вие като вувузела.Сложен е на стената на спалнята и е мн неприятно.
    Започва да вие без да съм пуснал вода някъде-предпологам че некой комшия го "задейства".Като барна меките връзки във виещо състояние ,тази на топлата вода се усеща как минава през нея въздуха.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #2

    Re:Бойлер Вувузела

    Сигурен ли си, че вие твоят и че вибрациите са от него. А ако е той, ти ли си му единствения ползвател, според това което описваш

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re:Бойлер Вувузела

    И при мен е така /Дипломат/. Нов е още, но вие. Комбинираният клапан се задейства и това е причината.
    Когато налягането на водата е по-високо - по-рядко вие. При ниско налягане става нетърпимо.
    Сервизният техник каза - и моят вие.....

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:Бойлер Вувузела

    Вариантите са 2 - или да капе, или да вие - в зависимост от конструкцията на балансвентила.

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Вариантите са 2 - или да капе, или да вие - в зависимост от конструкцията на балансвентила.
    Дай жокерче как да го накарам да капе, а не да вие, че с жената сме вече на Вие....
    //пластмаса някаква е

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Бойлер Вувузела

    Трябва да смениш предпазния клапан с такъв, който прокапва при повишаване на налягането. Само дето не мога да ти препоръчам точно кой модел и производител.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Трябва да смениш предпазния клапан с такъв, който прокапва при повишаване на налягането. Само дето не мога да ти препоръчам точно кой модел и производител.
    Не мога....
    Пада гаранцията а имам още около 4.5 години!!!

    //Явно тези са някакви бързодействащи и при рязко падане на налягането "вият".

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Бойлер Вувузела

    Я пробвай да го развиеш малко да почне да тече. Така е почиства. После го затегни. По принцип е хубаво да се продухват тези клапанчета.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re:Бойлер Вувузела

    Не съм сигурен, че пада гаранцията, ако не е с оригиналния клапан. Важното е да има такъв и да е поставен на входа на бойлера без да има спирателна арматура между тях. Ама зависи кой как чете евангелието. Тези, свирещите връщат високото налягане от бойлера по тръбите преди бойлера (преразпределят налягането по цялата мрежа).

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Бойлер Вувузела

    100% гарнация, че гаранцията се губи ако се смени клапана. Затова препоръчах само продухване. Дори си миял, че ако се развие леко така, че да капе ще оправи положението. Идеята на този клапан е да не тече, а да връща в тръбопровода. Като е високо налягането на водата тогава почва да протича.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re:Бойлер Вувузела

    Отпада - така си пише на клапана! Ако има някакъв проверен начин за премахване на този гаден ефект
    ще е много полезно. Ще съдействам, както мога. /дори и с умерен риск за гаранцията/
    Мога да убедя сервиза да сменят клапана дори. /и да правим някакви проби на мой терен/ и да си тече -не ми пука, ама да не вие/

  14.  
     
  15. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #12

    Re:Бойлер Вувузела

    Ами новите пластмасови клапани връщат водата обратно във водопроводната инсталация. Старите метални изпускат водата навън. Поговори със сервиза за евентуална смяна на клапана и запазване на гаранцията или намали температурата на водата, че да не вдига толкова голямо налягане. Предполагам когато почне да вие и отвориш кранчето на топлата вода, престава да вие.

  16. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #13

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Ами новите пластмасови клапани връщат водата обратно във водопроводната инсталация. Старите метални изпускат водата навън. Поговори със сервиза за евентуална смяна на клапана и запазване на гаранцията или намали температурата на водата, че да не вдига толкова голямо налягане. Предполагам когато почне да вие и отвориш кранчето на топлата вода, престава да вие.
    Темата не бе отворена от мен, но мисля, че има много потърпевши. Затова ще пиша тук какво съм пробвал.
    1. Затваряне на входния вентил за студена вода /до 50%/ - по-лошо става!
    2. Затваряне на кранчетата към бойлера за студена/топла вода - вие си и не му пука.
    3. Вие само при рязко отваряне на кран за студена вода /може и при комшийката! или пералнята/
    4. При студен бойлер също го прави, но май/не е доказано/ по- рядко
    5. При плавно отваряне на кранчетата - няма проблем!
    6. Виенето е кратко - не повече от няколко секунди!
    //налягането ни май е доста високо - не може да е проблемно! Ново строителство.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #14

    Re:Бойлер Вувузела

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Дай жокерче как да го накарам да капе, а не да вие, че с жената сме вече на Вие....
    //пластмаса някаква е
    i
    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Дай жокерче как да го накарам да капе, а не да вие, че с жената сме вече на Вие....
    //пластмаса някаква е
    И моя е нов Дипломат с пластмасов клапан.
    Също не съм забелязал влияние от моите кранове.
    Отварял съм и лостчето на клапана за да изпусне малко вода-пак вие.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Бойлер Вувузела

    ако си платиш на техника към който ти е гаранцията да ти го смени не би трябвало да падне? да ти го заведат ремонт на уреда и да го сменят пък ти ще си кихнеш - всички са доволни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 13:14
  2. Шумящ бойлер
    От Мариана във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 14:33
  3. Съвет за бойлер
    От hristobotev във форум Бяла техника
    Отговори: 16
    Последно: 25-01-12, 22:07
  4. Бойлер-проблем
    От JPM666 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-10, 21:25
  5. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе