Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66

диодни лунички

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #46

    Re: Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    имах 6 лунички с много подобно захранване ,4 от тях изгоряха в рамките на 2 години другите се държат но повече диодни лунички не .. те не успяват да си избият парите и горят ..
    И аз писах по тея лед-ве че не могат да си избият парите и мойте горят...
    https://forum.setcombg.com/krushki-c...tml#post623754

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #47

    Отговор: диодни лунички

    Драйвъри и диоди от тези по 1ват 350мА се намират евтино-какво да променим в тези лампи,че да не горят-може би по-малко ток трябва да им се подава-ще светят малко по-слабо,но и ще греят по-малко и ще живеят по-дълго.Само където незнам какво да подменя в тези драйвъри, за да подават по-малко ток - мисля, че тока който се подадава е 300мА, резистора в драйвера предполагам е токоограничаващия елемент, но колко трябва да бъде,и с колко да се намали тока незнам. Освен това тези оптики-тези пласмасовите лупи върху диодите сигурно пречат на охлаждането-ще пробвам без тях да видя колко ще загряват.Забелязах също и че,връзката между радиатора на луничката(тези с 4х1 лед) и платката със светдиодите не е добра-само термопаста без винтчета и лесно се отлепя-това влошава охлаждането-ако има начин ще намеря някакви микровинчета за да ги фиксирам.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #48

    Отговор: диодни лунички

    според мен ги предвиждат да изгорят - планирано остаряване - с цел да си купиш нови .. а могат да се направят "вечни" щото едни диоди 50к часа могат да изкарат ..

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #49

    Отговор: диодни лунички

    10 ватови ползвал ли е някой?
    от тия по 20 лева, влагозащитените, с един мощен диод.
    много се чудя дали да не ги отворя и ползвам за вътрешни.

    освен това може ли лесно да се отреже частта за 220 и да си ги ползам директно на 12волта подадени от акумолатор? или ще ми трябва изправител понеже акумолатора го зареждам с соларно панелче и контролера пуска пикове по 14 волта.

    май скоро ще изгоря едно такове

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #50

    Отговор: диодни лунички

    те не са с 1 диод .. ако го загледаш ,ще видиш че са няколко диода плътно наредени на 1 плочка

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #51

    Отговор: диодни лунички

    Аз си купих преди 3-4 месеца LB2E1442 на Ultralux - 2W на 220V с 2 г.гаранция - за сега светят и не греят. Дори са хладни... По 8-9 лв. бройката - да видим как ще са за в бъдеще...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    44
    #52

    Отговор: диодни лунички

    Аз си взех 9 броя от тези:
    New 5W GU10 29 SMD 5050 LED Screw Ceiling Light Lamp Bulb Warm White AC 220-240V | eBay
    Надявам се да ми осветяват хол от 30кв. разделени са на 3 спота с по 3 луни. Ако нещо не ми се получи ще търся по-мощни (ако изобщо намеря)

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #53

    Отговор: диодни лунички

    Ако можеш, след като ги получиш да покажеш една-две снимки как и колко осветяват. Благодарим предварително!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #54

    Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    според мен ги предвиждат да изгорят - планирано остаряване - с цел да си купиш нови .. а могат да се направят "вечни" щото едни диоди 50к часа могат да изкарат ..
    Точно, кое да им сменя в тези драйвъри-резистора ли,за да захранават с по-малък ток?
    И не мога да разбера защо мигат тези лампи-светват и след секунди почват да мигат-сменям драйвъра с уж по-добър(с повече електроника) димиращ се и пак същото.
    10pcs-Internal-led-driver-lighting-transformers-dimmable-220v-for-4X1W-E27-GU10-light-lamp.jpg
    Е тези 4-те диода частично изгорели ли са тогава?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #55

    Отговор: диодни лунички

    нямам представа .. и моите почнаха да мигат така ,аз набедих кондензатора че е пробил смених го за момента се оправиха викам си а ,разгеле но след няколко дни пак почнаха да мигат и ми писна и ги изхвърлих ..

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #56

    Отговор: диодни лунички

    Кога ви мигат?
    За димиране на 12V едни спецове преди време ми бяха казали, че задължително луничките се свързват на кръст + - , което на мен ми бе доста сложно и се отказах от димирането.
    А иначе, при мен замигаха като мигач на автомобил когато светиха около 7-8 часа нон стоп, но това беше от прегряване на адаптера за 12V, спрях ги за 10 мин да почине и после без проблем. Предполагам, че ако не стига тока и мигат. А с димирането......

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #57

    Отговор: диодни лунички

    мне още като ги пусна почват да мигат и то не всички само някои .. моите са на 12 волта ,изправителя е немски импулсен качествен е не е от него той отделно е 105 вата а луничките са много по малко ..

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #58

    Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мне още като ги пусна почват да мигат и то не всички само някои .. моите са на 12 волта ,изправителя е немски импулсен качествен е не е от него той отделно е 105 вата а луничките са много по малко ..
    Моите мигат 2 от 4бр и са направо на 220 волта с показаните по-горе драйвъри - 2вида - димиращ и недимиращ драйвър-предполагам и 2та са импулсни - имат интегрални схеми. Освен проблема да в светодиодите тогава,след като сменям драйвъра и пак мигат-светват нормално за няколко секунди и почва едно мигане известно време и после даже загасват. В момента нямам светодиоди, когато взема ще ги сменя и тях. Драйвъра-димиращия с който смених стария дава 17волта DC според един евтин мултицет.
    Аз не ги димирам тези лампи, просто пробвах с драйвър който позволява димиране от гледна точка,че е по-качествен и по-прецизно захранва....

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #59

    Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    мне още като ги пусна почват да мигат и то не всички само някои .. моите са на 12 волта ,изправителя е немски импулсен качествен е не е от него той отделно е 105 вата а луничките са много по малко ..
    Размени им местата, виж дали е от мястото или самата луничка. При димер и последователно свързване ми казаха, че е малко сложно. Като им размениш местата ако пак на същите места мигат, значи е нещо такова.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #60

    Отговор: диодни лунички

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Размени им местата, виж дали е от мястото или самата луничка. При димер и последователно свързване ми казаха, че е малко сложно. Като им размениш местата ако пак на същите места мигат, значи е нещо такова.
    Toй човека с тези на 12 волта каза,че му е писнало и ги изхвърлил... Относно моите които са на 220 волта, пробвах само светодиодите-свързах ги на адаптер с прав ток 6 волта 300мА и си светят без да греят - няма мигане-естествено не светят толкова силно, на 9 волта прав ток пак така - предполагам значи, че проблема не е в светодиодите,а в драйвърите-четох че в кондензаторите може би е причината-ще сменя на 1я драйвър- да видя дали ще се оправи. А и над 12 волта и повече - 17волта както им подава драйвъра им идва много и греят доста може би поне 50-55 градуса достигат светодиодите особено сега като е по-топло времето.Некачествено са сглобени тези лампи- платката със светодиодите не е добре фиксирана към радиатора-само малко термопаста са сложили без винчета и съответно се е отделила от радиатора. Това ще гледам да оправя-да има добър контакт. Ако имам как и да направя драйвъра да подава по-малко ток.Знам, че ЛЕД се управляват по ток, а не по напрежение обаче практически като пробвах с 6 волта пак 300мА защо тогава светят по-слабо от примерно 12 волта със същите 300мА ток? Други 2 спот крушки за 12 волта с ЛЕД по 3 вата които имам за настолни лампи ги захранвам с адаптер 9волта и светят много добре без да греят толкова,както ако ги захраня с 12 волта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мога ли с обикновено тафче да захрана лед лунички
    От al72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 12-01-14, 20:38
  2. Енергоспестяващи лунички ?
    От Shizo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 12
    Последно: 22-11-11, 23:36
  3. Питане за ЛЕД лунички
    От I.V.G. във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-11, 12:59
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 14:18
  5. Лунички на 12 и 220 волта
    От niki72 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-09, 22:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе