Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 78
Like Tree22Одобрявам

Проблем с дефектнотокова защита?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #16

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Е имаме разбира се!

    - - - Обновено - - -

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #17

    Re: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Пробвай да е изключиш да видиш дали ще го има проблема защото при мен от кабела на кабелната идваха едни 100v които ошашкаха ДТЗ. Сложих един филтър и се оправи. Иначе на друго ДТЗ не е обаждала и не съм имал проблеми.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #18

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    B то вероятно означава ,че е комбинирана с автоматичен предпазител с крива на изключване B ,като в този случай типа на ДТЗ 100% е АС.АС е стандартния тип, за който ти писах ,че ще изключва.Ако се окаже ,че старата е била комбинирана ,то трябва или да сложиш отделно АП ,или и новата да е комбинирана.
    Най-добре качи 1 снимка на таблото за да видим за кво става въпрос та да избегнеш допълнителни разходи.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #19

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    А проблем с лоша нула? Наистина една ДТЗ не се слага на цялата инсталация. Слага се на един или повече от един кръг, но не на всичките в апартамента. На нея пише и на колко ампера е.

  6. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #20

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Ето това е таблото в момента!
    IMG_3734.jpg

    - - - Обновено - - -

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #21

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Чиста ДТЗ е , сложи новата , без това си я взел и ако се задейства пак ще трябва да я прехвърлиш само на важните токови кръгове.LS си е куча марка , така че може да се окаже ,че самата защита прави проблем.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #22

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    А не ти ли се струва, че по принцип предпазителите са слаби?

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #23

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Цитат Първоначално публикувано от suselat Виж публикацията
    А не ти ли се струва, че по принцип предпазителите са слаби?
    Какво разбираш под слаби? Изключва ли ти някой предпазител? Те са предназначени да предпазват кабелите и би трябвало проектанта да ги е съобразил със сечението на кабелите, както на всеки токов кръг, така и на захранващият кабел. Друг е въпроса, че са ти сложили всичко най-евтино /АП, ДТЗ, табло/. Виждал съм предпазители на които пише 25А, а изключват на под 20А.
    Имаш свободни места на таблото и ако държиш на ДТЗ, спокойно може да се сложи една на токовия кръг на бойлера и една на токовия кръг за кухненските уреди. Мисля, че ще ти е достатъчно. Поставената на входа не е грешка, но не е много удачна, с оглед на това, че изключва всичко, а не само проблемния токов кръг.

  11. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #24

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    О, аз на нищо не държа, защото не разбирам от ел. инсталации и за това извиках човек,ама той не ми дава еднозначен отговор и съответно решение! Какво би сложил ти, ако беше на мое място (табло, АП, ДТЗ)?

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #25

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Цитат Първоначално публикувано от suselat Виж публикацията
    О, аз на нищо не държа, защото не разбирам от ел. инсталации и за това извиках човек,ама той не ми дава еднозначен отговор и съответно решение! Какво би сложил ти, ако беше на мое място (табло, АП, ДТЗ)?
    Аз ползвам само Шнайдер /не и български/, Мерлин Жерин, Телемеханик. Евентуално компромис с таблото, но не и това-има доста по-добри турски.

  13. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #26

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Еми тогава препоръчайте свестен електротехник за Сф, който ако трябва да смени цялото табло с всичко!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Ако можех бих ти помогнал, но не съм от София и не мога да ти препоръчам никой. Имай в предвид, че марките, които съм ти посочил са най-доброто на пазара, но и най-скъпото.
    smqnab одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #28

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Е ще търся някой читав в СФ ама трудна работа за сега! Дано излезе някой! Мерси за отговорите!
    SPSt одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #29

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Аз ползвам само Шнайдер /не и български/, Мерлин Жерин, Телемеханик. Евентуално компромис с таблото, но не и това-има доста по-добри турски.
    Мерлин Жерин и Телемеханик са част от Шнайдер - демек едно и също е.
    Всъщност всички марки с различен произход от
    Китай и Турция са ок- АББ, Моеллер(Итън),Шрак,ОЕЗ,ЕТИ,GE и тн.
    smqnab одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #30

    Отговор: Проблем с дефектнотокова защита?!

    Да Мерлин Жерин и Телемеханик са част от Шнайдер груп, но изделията се продават с различни марки и се произвеждат в различни страни. Примерно С-серия на АП съм виждал от Франция,Италия,Унгария и др. Не е едно и също, защото произведените АП в Радиново, не са като тези произведени в Италия и Франция примерно. Всъщност малко марки вече нямат заводи в Китай. Сиеменс работи изключително в Китай. GE мисля, че не съм виждал друго освен китайско. Веднага трябва да се направи разликата с оригиналното китайско -примерно Чинт. Мьолер, Шрак и АББ не са лош вариант/бюджетен/, но аз лично предпочитам Шнайдер /имам впечатления и съм работил и с другите марки/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дефектнотокова защита
    От john_doe във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 36
    Последно: 21-12-11, 18:51
  2. Искам да си сложа дефектнотокова защита за банята с ключ
    От tomkat във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 14-06-10, 09:26
  3. дефектнотокова защита
    От maddog9 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-08, 20:42
  4. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  5. PC -> TV и дефектнотокова защита
    От Edin_Lud във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-09-05, 19:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе