Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Видеонаблюдение на къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Яка метална врата с електромеханична брава с скрит I бутон.Пред нея датчик за движение който също може да бъде скрит и без сирена за да може да ги хванеш като се суетят пред вратата.
    За да предпазиш имота си , трябва да налееш маса пари за техника , самата която става интерес за "посетителите"
    Не сте прави за записите. Запис се признава от следствието а те на база събрани доказателства те прехвърлят към съда. Но общо взето със запис, се прави бързо производство, само ако се разпознае "субектът"
    каквото и да се сложи - 20мин са много време за "посетителите" да си вземат каквото им трябва и да си тръгнат спокойно и необезпокоявани.
    Единственото спасение е СОТ и охрана( ако има в населеното място ), или застраховка на имота.
    А това дето ако ги хванеш щяло какво да им се случи - сме го чували и виждали. Новините и болниците са пълни с такива "оптимистично настроени" собственици - не очаквате че са някакви които ще чакат и ще стоят мирно докато отиваш да го "превъзпитаваш".

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #17

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Доста фолкор и градски легенди се носят около заглушаването на алармите и GSM устройствата. Нещата не са толкова прости, колкото изглеждат, нито така лесни - "вземаш китайската джаджа и около теб всичко умира". Някой от пишещите тук пробвал ли е да го направи? Виждал ли е на какво разстояние действа? Един факт - много по-лесно се заглушава сотаджийската техника, защото работи само в тесен диапазон и на една честота, а GSM-а на много честоти и с няколко клетки едновременно. Охраната на един обект има три аспекта:
    - сигнализация (при откриване на агресивно действие);
    - известяване;
    - въздействие върху крадеца за прекратяване на действията му.
    Във всеки от тези три елемента има слаби места и те трябва внимателно да се избягват. Това не е работа за аматьори.
    На cooler бих му предложил още на етап проектиране много внимателно да премисли системата и всички кабели да се положат заедно с инсталацията в тръби в стените.
    Напълно съм съгласен с теб въпреки че незнаех че заглушаването ГСМ сигнала е по трудно.
    Колкото до мерките:
    - сигнализация предвиждам охранителна състема с 2 зони за да може докато спим на горния етаж долу да се охранява, обемни датчици на двора настроени за над 30кг реакция, лед лампи + ИП камери които започват да записват при сработване на обемните датчици по двора.
    - Известяване- предвидил съм кабелен интернет който влиза подземята на около 200м от къщата и е практически невъзможно да се предвиди, отделно СОТ известяване.
    - Въздействие - Горе споменатата сирена от локомотив + бутилка с азот в подпокривното пространство, 1 електрическа сирена отвън и още една вътре,
    контролер чрез който цялата къща ще светне като коледнно дърво
    Напълно съм съгласен с Джъсти че излизането срещу крадците с голи или не толкова голи гърди и е глупост и трябва да се избягва но ако това се случи докато аз и семейството ми са в къщата директно се хващам за ютията...

    Всичко предстои да се положи в стените и пода за да няма открити кабели....

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #18

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Разликата между външните и вътрешните камери е 20-40 лв въс общия случай.
    Камерите ТРЯБВА да се виждат. Това има повече превантивен ефект отколкото насърчителен. Неслучайно продават пластмасови камери които святкат и мигат...
    Почти всяка охранителна система има поне няколко варианта за настроика на "аларми" и известяване (като започнеш с известяване по FTP, емаил...) за съжаление всички са свързани с използването на интернет.

    Според мен идеалния вариант е видеонаблюдение + аларма която да вдига шум.
    При задеиствие, алармата трябва да ги стреснем а имаш и опция да погледнеш както става преди да пращаш полицията...

    П.С. Ако смяташ да ходиш на място, външното наблюдение ще ти е много по-полезно, защото ще засечеш обекта още на оградата и ще имаш някакво време за реакция...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #19

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Като стана въпрос за ютията... Има ли такива, които могат да стреят със сол или съчми, че да не остане някой на място, а да го намерим после

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    ако това се случи докато аз и семейството ми са в къщата директно се хващам за ютията...
    Какво - първо ще ги омачкаш, а после ще ги огладиш? Или ще ходиш да цакаш сантасе с Опиц?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #21

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Като стана въпрос за ютията... Има ли такива, които могат да стреят със сол или съчми, че да не остане някой на място, а да го намерим после
    Щом има ютия, трябва да си е приготвил и лопата...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Извадиш ли оръжие трябва да си психически подготвен и да стреляш. Нерешителността те прави автоматично 'пътник".
    Априори трябва да имаш нагласата "По-добре окови след мен, отколкото поп пред мен"

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #23

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Какво - първо ще ги омачкаш, а после ще ги огладиш? Или ще ходиш да цакаш сантасе с Опиц?
    Па ше взема и да ги запера ...

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #24

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Ха-ха.

    Има "такъв пистолет" и ако уцелиш целта с него започва да "играе" Харлем шейк/брейк - най-много зарядният е с 3 заряда.Цените са от 300$ до 1400 $ .Всяко едно попадение в целта може да я накара да играе 30-секунден Харлем шейк .Можеш да хвърлиш пистолета и да вземеш една лопата за да го посрещнеш за "добре дошъл" докато "гостът" играе...

    А това със солта в патроните или съчми е все едно да направиш гъдел на крадците/обирджиите, най-много да ги ядосаш...

    Едно злобно куче върши повече работа от трима полицай както виждаш от последният клип

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    На тоя свят няма значение какво ще направиш.... важното е да не те хванат....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #26

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    около къщата кър бол, лопати и кирки има другото е пот ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #27

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    СОТ има в града така ,че и сота ще стигне почти за същото време за което и аз ! Не е глупост да се "изправиш" срещу апашите ако си добре подготвен ! Имам си 18-метров стар бунар в мазето ,който съм го оставил за "тази цел" - шегувам се ,НО ако се наложи - "недай Боже" ще го използвам ,нали и това е една от причините да сложа и сирена, та като писне крадците да са благоразумни и да си тръгнат преди да е станало късно, пък и полицай ми е казвал, че няма проблем да пречукам някой който е дошил да краде ,естествено без да го убивам ! Спомням си преди доста години- около 2001-2002, когато масово се крадяха акумулатори и касетофони, та слизам вечерта до мазето да взема дърва ,излизам от мазето с касетката и гледам някакъв ровичка по Ладата на дядо ми ,взех една цепеница от касетката излизам от входа и му викам- проблем ли има ,а тоя побягна ,хвърлих дървото и без да искам право в главата, та като го докопах бой ,бой и тоя почна да вика "полиция" , представяте ли си - апаша иска да викам полиция , наизскачаха комшии , та добре ,че тогава ме спряха ,че щях да ходя за брадвата !! Дано нямам повече срещи с такива гадове ,че съм луд ! Значи за сега залагам на аларма с ГСМ известяване ! От по-горните постове разбирам ,че си е доста сигурна и доста трудно се заглушава ! Някой ползвал ли е такава аларма или да ми препоръчате ? Предлагат се някакви модели в продавалника,но не знам колко са надеждни и дали си ще ми върши работа ако си купя ???
    Този пост е редактиран от avenger; 22-02-14 в 15:57.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #28

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    То ако "закупиш" от продавалника не знае какво точно ще (при)стигне до теб .

    По-добре закупи от някой от междунардните интернет сайтове, поне в единият ако го предлага фирмата собственик на самият сайт лесно се връщат и няма никакъв проблем с рекламация/връщане.

    Българите не са се научили да търгуват,
    все още на дребно шмекеруват,
    много милиони насън бълнуват,
    преди покупка големи лъжливи балони надуват,
    щом видят джобите на клиента от пари да се подуват,
    започват черни мерцедеси "S" класа будни да сънуват ...


    П.П. Охладеният/Изстуденият нормално беше цените да свалите, то в богатите страни термопомпата беше с 300-500 € по-ниско в парите...
    Вчера без да искам цените сравних ...
    Този пост е редактиран от justify; 20-02-14 в 23:20.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    СОТ има в града така ,че и сота ще стигне почти за същото време за което и аз ! Не е глупост да се "изправиш" срещу апашите ако си добре подготвен ! Имам си 18-метров стар бунар в мазето ,който съм го оставил за "тази цел" - шегувам се ,НО ако се наложи - "недай Боже" ще го използвам ,нали и това е една от причините да сложа и сирена, та като писне крадците да са благоразумни и да си тръгнат преди да е станало късно, пък и полицай ми е казвал, че няма проблем да пречукам някой който е дошил да краде ,естествено без да го убивам ! Спомням си преди доста години- около 2001-20002, когато масовово се крадяха акумулатори и касетофони, та слизам вечерта до мазето да взема дърва ,излизам от мазето с касетката и гледам някакъв ровичка по Ладата на дядо ми ,взех една цепеница от касетката излизам от входа и му викам- проблем ли има ,а тоя побягна ,хвърлих дървото и без да искам право в главата, та като го докопах бой ,бой и тоя почна да вика "полиция" , представяте ли си - апаша иска да викам полиция , наизкачаха комший , та добре ,че тогава ме спряха ,че щях да ходя за брадвата !! Дано нямам повече срещи с такива гадове ,че съм луд ! Значи за сега залагам на аларма с ГСМ известяване ! От по горните постове разбирам ,че си е доста сигурна и доста трудно се заглушава ! Накой ползвал ли е такава аларма или да ми препоръчате ? Предлагат се някакви модели в продавалника но незнам колко са надеждни и дали си ще ми върши работа ако си купя ???
    Както каза колегата по горе ако вземеш нещо от продавалника, заглушаването му ще ти е последния проблем :rolleyes:
    Алармата която уведомява по GSM принципно е стандартна алармена система със допълнителен модул. От тази гледна точка, ако искаш нещо качествено и надеждно, по добрия вариант е да идеш в някои СОТ да им кажеш какво искаш, и направо да ти го монтират. Не е задължително да се включваш към тях. Монтажа върви към 50-60 лв. но като се има в предвид колко работа е - датчици, захранване, окабеляване, настройка на зони и аларми... си е направо без пари...
    А защо ти трябва качествена аларма. Ами като се има в предвид, че ти искаш да тичаш при задействие. Вярно 20 км не са много, но ако алармата от продавалника случайно заработи, и случайно ти направи 3 фалшиви тревоги за 1 ден, километрите стават доста... Дори остави километрите, но ти ще имаш и сирена, която ще свири здраво, и ако това става по няколко пъти на ден, някои комшия няма да издържи... Не, че хубавата аларма не може да даде фалшиво задействие, но процента е много по малък.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #30

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Струва ми се че във форума Лупус знае всичко за GSM свързаните устройства....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 50
    Последно: 09-09-15, 20:49
  2. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 16:30
  3. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 04:14
  4. Стикери СОД(T), видеонаблюдение
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 05-06-10, 19:50
  5. Бариера и видеонаблюдение
    От Vandal във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 17-01-09, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе