Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

Видеонаблюдение на къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #31

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Струва ми се че във форума Лупус знае всичко за GSM свързаните устройства....
    Всичко знае само оня горе, но ще използвам случая да се попохваля:
    - първата ми разработка е от 2002 - външен модем с контролер
    - втората 2003г всичко интегрирано на една платка и с релета за управление
    - продажби и усъвършенстване на модела до 2007
    - 2007 изцяло нова концепция с РС софтуер за програмиране- HG07
    - 2008 автомобилен вариант с възможност за дистанционен контрол на работата на двигателя и спиране - MG08
    - 2010 нова версия на софтуера с много нови възможности - HG07A
    - 2012 система за охрана и контрол на микроклимата на отдалечени археологически, исторически и църковни обекти
    - 2013 комплексна система за охрана на пчелини BeeG13, варианти М1 и М2.
    Когато започнахме в БГ никой не беше и чувал за GSM дайлери. Сега се навъдиха всякакви евтинийки, но в професионалния клас устройства все още сме водещи.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #32

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Няколко неща, които мисля, че са много важни за самата детекция на крадците:

    1. Алармата трябва да има силна сирена - независимо от съседите, крадците няма да пренебрегнат факта, че има сирена 110-20 децибела.
    2. Моментът на засичане трябва да е ПРЕДИ да могат да докоснат къщата - в момента след прескачането на оградата - като започнат да ходят по двора.
    3. Лампи е много добър вариант, а ЛЕД още по-добре, може да се направят да мигат с висока честота (описано е каква в книгите), което лесно може да дезориентира човек.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #33

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    2007 изцяло нова концепция с РС софтуер за програмиране- HG07.......
    Предполагам за тези тук говориш http://www.tscommunication.com/index.php?index=products ?? Но никъде не пише какви са им цените ???

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82
    Но никъде не пише какви са им цените ???
    Като гледам така... инвестицията, която се готвиш да направиш, ще надхвърли десетократно цената на имането дето ще пазиш.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    Предполагам за тези тук говориш http://www.tscommunication.com/index.php?index=products ?? Но никъде не пише какви са им цените ???
    Това са системи и няма една цена. Цената зависи от комплектността на системата. Възможностите са две:
    - получаваш цялата ценова листа и си правиш комплектацията;
    - преглеждаш документацията, изяснява се какво точно ти трябва и получаваш персонализирана оферта.
    Касапе,
    Ти като купи системата колко ти излезе, че съм забравил вече?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #36

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Като гледам така... инвестицията, която се готвиш да направиш, ще надхвърли десетократно цената на имането дето ще пазиш.
    това се опитах да кажа преди много постове , както и че мишената на обира ще бъде самата система.
    Ще помоля останалите които и идея си нямат от наблюдение и "сот" - да не дават абсурдни и некомпетентни мнения и да не заблуждават хората.
    Запомнете
    Имот на 20мин път с автомобил от жилището на потърпевшия , без СОТ и застраховка - не си заслужава никаква инвестиция за видеонаблюдение !!!
    Сирена се заглушава за секунди с полиестерна пяна за 4,80 флакона във всеки магазин . ГСМ заглушител с обхват 900- 1800мхз преди година струваше 89лв до 50м обхват с батерия за 36часа.
    Радиосигнал се заглушава със всяка детска моторна кола с дистанционно .
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 21-02-14 в 23:21.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #37

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Е ти като ги заглуши толкова лесно за какво ти е СОТ? Те да не ползват сателитна връзка? Или сеизмични вълни за комуникация?

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #38

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    това се опитах да кажа преди много постове , както и че мишената на обира ще бъде самата система.
    Ще помоля останалите които и идея си нямат от наблюдение и "сот" - да не дават абсурдни и некомпетентни мнения и да не заблуждават хората.
    Запомнете
    Имот на 20мин път с автомобил от жилището на потърпевшия , без СОТ и застраховка - не си заслужава никаква инвестиция за видеонаблюдение !!!
    Сирена се заглушава за секунди с полиестерна пяна за 4,80 флакона във всеки магазин . ГСМ заглушител с обхват 900- 1800мхз преди година струваше 89лв до 50м обхват с батерия за 36часа.
    Радиосигнал се заглушава със всяка детска моторна кола с дистанционно .
    Ами то всичко зависи от това какви "гости" очакваш. Дали подготвени специалисти с познания и техника за заглушаване за маса пари или някои случаен решил да изкара малко пари...
    Наистина всичко може да се заглуши, но за да се направи първо трябва да има подготовка и проучване (да знаеш какво заглушаваш).
    И сирената се заглушава, но ако на 5 метра от земята а алармата се активира още при влизане в двора, или ще трябва да минеш през няколко врати докато стигнеш до нея, или трябва да си носиш стълба...
    Този пост е редактиран от glowndark; 22-02-14 в 00:05.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Касапе,
    Ти като купи системата колко ти излезе, че съм забравил вече?
    Вълчане, бъркаш се нещо - не съм купувал подобна система. Аз съм с Парадокси-разни - сам съм си ги събирал.
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    алармата се активира още при влизане в двора, или ще трябва да минеш през няколко врати докато стигнеш до нея, или трябва да си носиш стълба...
    Бариерни датчици, ракети земя въздух...? Да сложиме в двора и една подводница за респект...
    И всичко това за да пазя на баба ми тавите?!
    Този пост е редактиран от Kasap; 22-02-14 в 02:27.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #40

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Аз съм от потребителите на аларми/не съм профи/,съжалявам че се намесвам,та да кажа и аз нещо.Раздумах се с ключаря от квартала за врати и ключалки,и се стигна до касовите брави и на твърдението ми че се отварят с таралеж за минута,той вика:"Ти луд ли си-няма апаш в тоя квартал/сравнително беден/, да инвестира толкова пари за таралеж."Та като се накичи къщата с камери,прожектори,бариерни датчици и прочие,собственика някоя сутрин ще завари опашка от апаши за се надцакват кой да влезе пръв.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Вълчане, бъркаш се нещо - не съм купувал подобна система. Аз съм с Парадокси-разни - сам съм си ги събирал.
    ...........
    Не, не се бъркам. Провокирах те нарочно, за да си кажеш, че не си купувал и си нямаш никаква представа за цените ни, а ги коментираш!
    Останалото glowndark го е обяснил - всяка система може да бъде обезвредена, въпроса е колко от крадците имат знанията, техниката и опита да го направят. И дали тези, които могат ще се занимават с "тавите на баба ти".
    Въобще когато се коментират охранителни системи и тяхното прилагане се тръгва от това, какво пазим и от кого го пазим. Това лежи в основата на решението колко да инвестираме в една система за домашна охрана и какво очакваме от нея.
    В последно време ми се налага често да презентирам пчеларската система пред пчелари (често това са обикновени хора, с не особенно висока степен на образование и информираност) И използвам не толкова техническите характеристики като аргумент а простата логика - "Ако имаш 50 и повече кошера, цената на цялата система не надхвърля 10% от тяхната стойност. Ако ти си готов да ги дадеш за да ги опазиш, значи си готов за нея. Ако не - вземи си куче или живей на пчелина в гората!"

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #42

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Аз съм от потребителите на аларми/не съм профи/,съжалявам че се намесвам,та да кажа и аз нещо.Раздумах се с ключаря от квартала за врати и ключалки,и се стигна до касовите брави и на твърдението ми че се отварят с таралеж за минута,той вика:"Ти луд ли си-няма апаш в тоя квартал/сравнително беден/, да инвестира толкова пари за таралеж."Та като се накичи къщата с камери,прожектори,бариерни датчици и прочие,собственика някоя сутрин ще завари опашка от апаши за се надцакват кой да влезе пръв.
    Което пак стига до моята теза -техниката да стане основната цел на апашите.
    Просто е - плати си захтраховката на имот-а в ДЗ* примиерно и не се занимавай.
    @Lupus тук си в грешка.
    прекалено са евтини нещата за първо време - вземам пяна и сирената е изолирана. То и да я чуе някой - все тая.
    знам че имам 30мин да се изнеса и действам. Шапка с качулка и ела ме познай.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    @Lupus тук си в грешка.
    прекалено са евтини нещата за първо време - вземам пяна и сирената е изолирана. То и да я чуе някой - все тая.
    знам че имам 30мин да се изнеса и действам. Шапка с качулка и ела ме познай.
    И кой глупак ще монтира сирената така, че да ти е на една ръка разстояние?
    Владо е прав наполовина. Видимите елементи на една охранителна система са за психологически (възпиращ) ефект. За това и се слагат само кожуси на камери с мигащи червени светодиоди.
    Истинските елементи на една правилно изградена система са невидими и трудно достъпни за откриване и обезвреждане.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #44

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    прекалено са евтини нещата за първо време - вземам пяна и сирената е изолирана. То и да я чуе някой - все тая.
    знам че имам 30мин да се изнеса и действам. Шапка с качулка и ела ме познай.
    Това, че някои знае колко време има да действа, говори за предварително проучване.
    Това, че една 120dB сирена ще свири 5-10 минути и никои няма да и обърне внимание дали през деня или през ноща в едно село, също много ме съмнява...

    Иначе зависи какво се търси. Ако искаш превенция и да не ти отарашат/разбият къщата се търсят такива системи. Ако не ти дреме, че ще те отарашат и искаш просто да си "покриеш загубите"(колко ще ти ги покрият е друг въпрос) и застраховка върши работа.
    Остава въпроса, ако искаш сериозна застраховка, какви ще са изискванията на застрахователя. Дали зло куче на двора е достатъчно за да ти направят застраховката, или ще искат и малко техническа охрана в допълнение...

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Отговор: Видеонаблюдение на къща

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не, не се бъркам. Провокирах те нарочно, за да си кажеш, че не си купувал и си нямаш никаква представа за цените ни, а ги коментираш!
    Провокирай ти. Като докараш система с видеонаблюдение, GSM-модул и бариерни датчичи на цената на 2 медни тави, ще се наредя и аз на опашката. Много хора се увличат и изграждат неоправдано-скъпи системи. А сметките са прости... Впрочем, изхранването на зло куче, ценово се доближава до такса за GSM + абонамент за СОТ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Видеонаблюдение
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 50
    Последно: 09-09-15, 20:49
  2. Система за видеонаблюдение.
    От tritonchev_t във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 22-04-13, 16:30
  3. видеонаблюдение
    От dandani във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 31-10-10, 04:14
  4. Стикери СОД(T), видеонаблюдение
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 05-06-10, 19:50
  5. Бариера и видеонаблюдение
    От Vandal във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 17-01-09, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе