Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

Крадливи съседи- помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #1

    Крадливи съседи- помощ

    Здравейте, живея в блок- сандвич- ред българи , ред турци/цигани. До сега нямах проблеми, но изглежда е дошъл и моят ред. Накратко- прекалено голяма сметка за ток- сравнено с месеците през миналите години- двойно. Забелязан кабел от моят захранващ кабел към друг захранващ кабел- мост- премахнат, но няма гаранция че след половин час няма отново да го има. Пробвах търсене през гугъл, ама не изкара нищо- нищо което да свърши работа. Аз съм в германия, в апартамента живее само синковеца и от време на време приятелката му. Бях чел че с постоянен ток може да се оправят нещата, но как става не знам. Четох също за магнетрон от микровеле и сателитна чиния, но как става пак не знам- по точно слагал се магнетрона на мястото на окото и се насочвала чинията, ама като не съм грамотен с токовете по добре да не пипам.

    Може ли някой да помогне- става дума за варна. Ако съм си в бг ще му хвърля един бой, счупена му е едната ръка, ще му счупя и другата и нещата ще се оправят, ама не съм си в България. Та ако някой знае- технически грамотен, ще почерпя/платя, само да се оправят нещата

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    След като си в Германия, следващия път като забележиш нещо нередно се обади в полицията. Предполагам че там си вършат работата както трябва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #3

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Май нещо не разбра- апартамента е във Варна и проблема е във Варна, а аз съм в Германия

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Подай сигнал в енергото, те си знаят работата.И като забележиш някакви мостове, жици и др. подобни , не ги махай, а звъни на енергото и полицията или най малкото ги снимай, макар че голяма полза от това няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #5

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Подавали сме такива сигнали заради връзки към асансьора- от енергото казват щом е след електромера е твой/ваш проблем

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Връзките обикновено са в таблото с електромерите, от коя страна на електромера са не е моя работа/ не съм длъжен да зная, затова там пипа само енергото, поне в моя блок е така.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Ако връзките са след електромера от енергото нищо няма да направят.
    Но ако видиш връзки - виж и къде отиват - поне ще разбереш кой те краде и после ти си решаваш как да действаш...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #8

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Не знам какво ви става- реда го знам- полиция, с констативния протокол адвокат дело и т.н Аз питам за работещо решение с прав или какъвто и да е ток . Няма ли в този форум ел техник който да може да даде някаква работеща схема

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Цитат Първоначално публикувано от valentin1000 Виж публикацията
    Не знам какво ви става- реда го знам- полиция, с констативния протокол адвокат дело и т.н Аз питам за работещо решение с прав или какъвто и да е ток . Няма ли в този форум ел техник който да може да даде някаква работеща схема
    Не разбирам какво питаш. Може ли да си формулираш въпроса по добре. За каква схема става въпрос?!?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #10

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не разбирам какво питаш. Може ли да си формулираш въпроса по добре. За каква схема става въпрос?!?
    Преди време някой ми беше обяснявал в този форум разни неща за правият ток, подава се прав ток наместо променлив и изгаря всичко без бойлер. Интересува ме нещо такова или нещо такова

    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=55547

    Проблемът е че не разбирам от токове и по вероятно да ме удари мен. Затова търся някой който разбира

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #11

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    От прав ток, чак пък всичко. - не мисля.
    Само хладилника и обикновен климатик.
    Само с един диод е по-вероятно да изгорят и други уреди.
    Докато с повишаващ траф - няма прошка на никой уред.
    Магнетрона не го знам колко ще държи, ама печките са по 800W.
    Аз бих ползвал траф от климатик на 100V.На 100-те волта се върже 220, а на извода за 220 би трябвало да излезе >480V.
    Лошото е че едва ли има нещо закачено на тоя кабел сега. Ще го закачи след като включи моста и ще види трафа.
    Ще трябва да се включи трафа слеф като е закачен моста,за да си сигурен че има включени уреди.
    Този пост е редактиран от zxc0; 26-08-18 в 23:12.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #12

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    От прав ток, чак пък всичко. - не мисля.
    Само хладилника и обикновен климатик.
    Само с един диод е по-вероятно да изгорят и други уреди.
    Докато с повишаващ траф - няма прошка на никой уред.
    Магнетрона не го знам колко ще държи, ама печките са по 800W.
    Аз бих ползвал траф от климатик на 100V.На 100-те волта се върже 220, а на извода за 220 би трябвало да излезе >480V.
    Лошото е че едва ли има нещо закачено на тоя кабел сега. Ще го закачи след като включи моста и ще види трафа.
    Ще трябва да се включи трафа слеф като е закачен моста,за да си сигурен че има включени уреди.
    Супер си братчед , обичам те, Дай някакъв телефон за да ми обясниш кое как става и кое къде да вържа

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Цитат Първоначално публикувано от valentin1000 Виж публикацията
    Супер си братчед , обичам те, Дай някакъв телефон за да ми обясниш кое как става и кое къде да вържа
    Да не вземеш да пуснеш към твоята ел.тези щуротии... Че да не стане като поговорката за гроба и кой пада в него...

    Иначе ако си е закачил на твоя електромер за да му пуснеш през някои от тези неща захранването трябва да го прекъснеш за момент и нали ще се усети а може и да се е захранил през самозадържащо реле и т.н.(ако има поне малко акъл де)...

    Иначе ми идат и по жестоки идеи ама е опасно и за крадците...

  17. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Цитат Първоначално публикувано от valentin1000 Виж публикацията
    Ако съм си в бг ще му хвърля един бой, счупена му е едната ръка, ще му счупя и другата и нещата ще се оправят, ама не съм си в България.
    Май нещо не разбрах - тоя прав ток директно от Германия ли смяташ да му го пуснеш?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Отговор: Крадливи съседи- помощ

    Това няма да завърши добре. От сега да знаеш.
    Какво като им изгориш уредите? Те ще разберат, че са постъпили непрвилно и ще станат примерни граждани? Или по-скоро ще измислят начин да ви го върнат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на стена към съседи
    От anonim4o във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 12-01-17, 11:53
  2. Нетърпими съседи
    От Стоян Вълчанов във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 25-08-13, 21:06
  3. Проблем със стартиране на климатик General и съседи...
    От bezobraznia във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 37
    Последно: 26-01-10, 00:47
  4. Търся - Моите мили съседи
    От ivanxxx във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 28-06-09, 14:47
  5. Лоши съседи
    От Tyan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 22-12-04, 18:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе