Страница 39 от 68 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1012
Like Tree141Одобрявам

Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #571

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Еми... сега ви се е паднало да сте опитни зайци, сега ще върна за известно време по подразбиране Default стила с някои дребни промени.
    Моля за търпение, разбиране и ценни съвети и насоки.
    Двата Flat стила ще останат възможен избор.
    ПП - това е временно, търсим най-удачния вариант....
    ПП - на мен вече от всички варианти на райетата ми се завива свят, явно ми дойде множко седенето пред екрана....

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #572

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    И като финал за днешния ден - нещо наистина авангардно - за какво всъщност е тази глава в силен цвят над всеки пост?
    В нея има датата и часа на поста, както и номера му.

    Изместих инфото във футъра на поста и просто разкарах главата.

    Какво ще кажете?
    Може би трябва да се пипнат лекинко цветовете, на футъра най-вече, но идеята харесва ли ви?

    ПП - Мястото на датата и номера на поста може би не е там, а някъде другаде, например в юзеринфо полето вляво, уикенда ще продължим с експериментите, а вие давайте идеи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #573

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Добре е, аз затова казвах - сив фон и черен текст, в случая графит.

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #574

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    По темата "Default":
    Мисля, че блокът user_info е добре да не става с повече редове, отколкото е сега.
    Датата не е линк към някаква функционалност, затова да иде най-вляво, а функционалните да са вдясно. Може би и удивителната също вдясно.
    Номерът на пост - най вдясно, защото дава директния линк към този пост и се връзва по смисъл с "Цитирай".
    Ако може "Харесай" и "Сподели" да се изместят също във футърчето, ще се комбинират добре по смисъл, а място има.

    Между другото (в тази тема) има нещо недопреведено - "Unlike".

    Допълнително:
    - главният футър някак е наследил визията на другата светла тема и съвсем се разминава по стил.
    - и тук социалните плъгини от първия пост просто плачат да бъдат преместени извън него.
    Този пост е редактиран от Bibi; 24-04-15 в 00:15.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #575

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    И като финал за днешния ден - нещо наистина авангардно...

    Какво ще кажете?
    Може би трябва да се пипнат лекинко цветовете, на футъра най-вече, но идеята харесва ли ви?
    Идеята не ми харесва изобщо.
    От опити да направиш нещо оригинално и авангардно бягаш от идентичността на Old/Default темата на форума. Остави я, каквато си беше без абсолютно никакви "модернизации" и промени. Тя затова се нарича Old. И за мен беше алтернатива на черната тема, когато я нямаше за кратко време.
    Надявам се тези ти проектоидеи да не ги имплементираш в черната тема.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #576

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    По темата "Default":
    Мисля, че блокът user_info е добре да не става с повече редове, отколкото е сега.
    Датата не е линк към някаква функционалност, затова да иде най-вляво, а функционалните да са вдясно. Може би и удивителната също вдясно.
    Номерът на пост - най вдясно, защото дава директния линк към този пост и се връзва по смисъл с "Цитирай".
    Ако може "Харесай" и "Сподели" да се изместят също във футърчето, ще се комбинират добре по смисъл, а място има.

    Между другото (в тази тема) има нещо недопреведено - "Unlike".

    Допълнително:
    - главният футър някак е наследил визията на другата светла тема и съвсем се разминава по стил.
    - и тук социалните плъгини от първия пост просто плачат да бъдат преместени извън него.
    1. Датата и номера на поста са изместени вдясно, срещу заглавието на поста, изглежда ми натурално да са там?
    2. Футъра, да - от Flat стила е, мога да го махна, на мен ми харесва, какво пречи да е и в този темплейт - промених му малко цвета?
    3. И нека футъра да бъде хедър - основна промяна пробвам - досегашния хедър го няма, досегашния футър става хедър, пак поне на мен за момента ми изглежда натурално и подредено?
    4. Разстояние м/у постове - незнайно защо, в този, а и във всички темплейти има оставено разстояние между отделни постове - в случая 10 пикесела. То прекъсва поста, прави го като отделна кутийка в общия бекграунд на страницата. На мен леко ми разделя дискусията. Разделението е махнато и темата е едно общо цяло, пести място и за 3-ти път ще го кажа - изглежда ми нормално и натурално?
    С точки 3 и 4 е постигнато много за това, за което винаги сте настоявали - повече информация на единица вертикална височина - премахнати са ненужни височини, губени досега за разделение на постове и комбинация от хедър +_ футър, която сега е събрана в общ хедър. Нищо от предишната функционалност не е загубено - всички елементи на досегашните хедър и футър са налични и в новото разположение. Избегнат е "ефекта на зебрата" - често редуване на контрастни ивици за хедър - тяло - футър - разделител с боди цвят. В момента има само хедър - тяло - хедър - тяло. Цветът на юзеринфо лявото поле е направен да съвпада с този на тялото, така отново ми се струва, че имаме по-натурална среда за преглед на темите, приятна за окото и разбираема за мозъка.

    Моля за мнения?
    postbit.jpg

    ПП - Искам да напомня, че стиловете Flat и Flat Dark са налични за избор, така че не е необходимо, на който са му допаднали да се съобразява с темата, която се опитвам да направя нова основна и като такава - най-оптимизирана за водене на дискусии.

    ПП2 - Някакви мнения по отношение на фонтовете - сменен е шрифта на Хелветика, вдигната е големината и междуредовото разстояние спрямо стария Default. Като фонтове, новият Default копира Flat. Удачни ли са размерите и четимостта за вас?

    ПП3 - Забравих да спомена вчера - друга основна промяна в новия стил спрямо стария Default е махането на преливки, направени с картинки в служеби редове като глави. Оставена е само в общия хедър и меню на страницата. Така, и този стил става малко по-флат от досегашния и добива по-изчистен, ненатруфен и лек облик.

    ПП4 - Постигнато е чудесно разполагане на елементи в темата - няма функционални загуби до резолюции от 700 пиксела, тоест обхванати са всички десктоп устройства, а даже и таблети. За по-ниски резолюции, естествено си има мобилна тема. Досега, проблемите почваха от 1000 - 1100 пиксела, сега границата е чувствително увеличена.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #577

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    В момента не е лесно да се усети дадена лента за кой пост действа - долния, или горния.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #578

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi Виж публикацията
    В момента не е лесно да се усети дадена лента за кой пост действа - долния, или горния.
    Еми то и преди не беше лесно...
    Лично аз съм се бъркал с контролите, които са в дъното на поста, а не над него както ми се струва за редно.
    Това са контроли, които се ползват от регистрирани потребители, в крайна сметка - въпрос на свикване?
    Другият вариант какъв е - лента с контрастен цвят за отделяне на поста... за предпочитане ли е? Някаква линия за разделител? не знам, всякакъв разделител цепи по някакъв начин дискусията, необходим ли е наистина?...

    Иначе, не е проблем, мога да пусна един марджин 4-5 пиксела да дели постовете, ще пробваме вечерта или утре, че днес съм на конференция и нямам лаптоп в мен, а темплейти през телефон не ми се редактират.

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #579

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Аз да попитам, как мога да си виждам само непрочетени постове в темите за които съм се абонирал освен през "Настройки"?

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #580

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Всички непрочетени постове - от Нови мнения, в главното меню.
    Непрочетени, за теми, за които си се абонирал - през профила ти...

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #581

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    За мен е по-логично това разделително поле /с отговор, отговор с цитат...../ да бъде след поста - отдолу.
    Нормално е прочитайки поста да не скролиш нагоре, а веднага да избереш "отговор" например.
    Особено при по-дълъг пост!

    Иначе като цвят ми допада така.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #582

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Подкрепям, лентантата с отговор да е отдолу. Дата и час са добре отдясно.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #583

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Подкрепям, лентантата с отговор да е отдолу. Дата и час са добре отдясно.
    +1 за полето отдолу. Ако е отгоре, то трябва новите коментари да бутат старите надолу, както при отговор по мейла.

    -1 за дата и час. По-добре е да са отляво, първо, защото досега беше така и всички са свикнали, второ, защото като търсиш определен пост (например) се съсредоточаваш върху горния ляв ъгъл, за да намериш името на съфорумеца заедно с датата и да започнеш да четеш.

    Малко са ми грозни (субективно понятие разбира се) болдовете горе вдясно и големината на шрифта в целия хедър. Изглежда все едно съм зуумнал страницата.

    Screen shot 2015-04-24 at 12.07.16 PM.jpg

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #584

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Ок, вечерта ще пробваме с поле отдолу и евентуално разделение с малък маргин. Както казах, в момента нямам достъп и не мога да експериментирам.
    Давайте още мнения.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #585

    Отговор: Новият форум - впечатления, бъгове, за оправяне?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Всички непрочетени постове - от Нови мнения, в главното меню.
    Непрочетени, за теми, за които си се абонирал - през профила ти...

    Линка който е именуван "настройки" и води към тях го ползвам за да виждам новите отговори ако може да е бутон между форум и актуално горе в дясно за мен ще е добре - не знам за другите!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 68 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нови бъгове, бързодействие...
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 238
    Последно: 16-04-13, 18:05
  2. съвет за оправяне на усилватели
    От jojobix във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 14-12-12, 10:58
  3. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17
  4. Оправени бъгове...
    От -CTPAX- във форум За Форума
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-04, 12:10
  5. знаете ли XP бъгове :-))
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 19-02-03, 12:02

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе