Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55

Daikin или Mitsubishi Electric - искам да купя 2 броя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #16

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Ако питаш мен,няма да е лошо да се насочиш към Тошиба или Дайкин
    Защо? Обоснови се моля, защото така още повече ме хвърляш в размисъл ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #17

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi


    Ето! Това "дърво" се води 18000 bTu-с единична външна пита,малък/720x280x540/ outdoor уред,кофити вътрешно тяло,гадна пластмаса....и още ,и още!
    Като го сравних с МЕ MSZ/MUZ-GB-50VA-разликата е колкото от заплащането в България и Кипър за монтаж,ако някой схване мисълта ми,де!!!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Забрави за MITSUBISHI HEAVY!!!!
    Истината е MITSUBISHI ELECTRIC!
    Това,че М-Тел е сключил договор с М ХЕВИ,трябва да те наведе на мисълта,че са скапани и евтини машини!!Колкото по-евтино,па макар и марково-толкова по-добре!!!!
    Вивател пък работят с TOSHIBA-всичките им клетки по баирите са с RAS-13,пък тези в монолитни сгради-18!И са перфектни и качествени ON-OFF машини!
    Яяя пак? За пръв път чувам, че хеви били "скапани" и "евтини"... Малко несериозно ми се вижда това изказване и противно на всичко, което съм чел и знам.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #19

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Това,че Кондекс е вносител и държи ненормално високи цени за стари/2006/модели и разчита на едрови продажби към M-TEL.....Друго....?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Високи цени - съгласен. Модели... в японския сайт за Европа са същите модели. Но да оставим това настрана - нещо по-конкретно за качеството имаш ли да кажеш? Като работа на машината, изпълнение? Аз пък знам за "дефект" точно в един модел на ME. Мое мнение е, че Хеви по-добре си изпипват нещата, знам ли.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #21

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Няма смисъл от този спор!Моето мнение е субективно/понеже съм субект/,но на база доста големи вложения.Ако иска да се приеме за реклама-Пингвин ЮН за мен е лидера в момента за климатични машини-като почнеш от тези "домашните" и стигнеш до огромните халета за замразена риба с няколко тона амоняк на машина!
    Аз казах!HAU!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #22

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Не споря, просто исках професионално доказани наблюдения в подкрепа на твърденията ти Всеки търси истината, нали знаеш. Просто това, което ти каза, се разминава коренно с моята информация, затова попитах.

  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #23

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    В спора се ражда истината , ма истината нещо май още я няма ....
    И сега в крайна сметка какво - бива ли го тоя или не? Някой няма ли го същия в тях та да каже?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #24

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    В спора се ражда истината , ма истината нещо май още я няма ....
    И сега в крайна сметка какво - бива ли го тоя или не? Някой няма ли го същия в тях та да каже?
    Климатика е страхотен,със много добри показатели,МЕ не е случайна фирма.Не случайно са в топ 5 на световните производители.
    Но??Но модела е нов,а като всеки нов модел няма практика.Даже Мерцедес от време на време си дърпат някой модел от пазара заради дефекти.Категорични мнения можеш да чуеш след 6-7 месеца.Аз бих заложил на нещо изпитано

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #25

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Но??Но модела е нов,а като всеки нов модел няма практика.Даже Мерцедес от време на време си дърпат някой модел от пазара заради дефекти.Категорични мнения можеш да чуеш след 6-7 месеца.Аз бих заложил на нещо изпитано
    И мене най-много ме притеснява това, че е нов модел и още няма впечатления от него ....
    Уф, ще видим какво ще измисля ...

    Благодаря за помощта!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #26

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Аз мога да ти кажа със сигурност за Mitsubishi Heavy SRK25ZGX-S като негов притежател.
    Вероятно за теб ще ти трябва SRK20ZGX-S и SRK25ZGX-S. Първият е с COP 5,45, а вторият с 5,08. Ако това те устройва, мога да давам още информация за него + имам пълните сервизни документации. Накратко: тих, висок COP, голям топлообменник и доста тежко външно тяло, произведен в Тайланд.
    За FD серията на Mitsubishi Electric що не пишеш един мейл на RaaZooR, има му го в профила.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    ZGX просто е твърде скъп за това което предлага .. КОП - по скоро среден( все пак на пазара ни има машини с КОП 6.6) ,20-ката топлоотдава номинално само 2.4 кв - стая най много 12 квадрата да стопли .. няма никакви особени екстри - дори плазмен филтър ,да не говорим за други глезотии ,а е 2000 лв все пак .. FD серията е поне 1 да не кажа 2 нива по висок клас .. тука може да се спомене и SAVP на Toshiba като алтернатива .. но на цена от 2000+ лв за мен алтернативата е една - машина на 100 волта със всите глезотии

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #28

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Вземете си MSZ/MUZ-FA25...35VA на MitsubishiElectric-дано все още ги има!FD-то се очертава като доста "скопена"машина.
    Ако пък Вашият избор е HEAVY-със здраве да го ползвате!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    FD не е ли с по-големи топлообменници и съответно по-голям COP от FA? Иначе FA е прекрасна машина.
    Кое на FD е по-лошо?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #30

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Лично мен-по-"изтумбеното" вътрешно тяло,променените филтри/плазма и керамика- при FA,тук вата за грейки/ и новия софтуер,който трябва да се докаже поне след минимум 12 месеца работа!Иначе в работно положение "кабриолета"FA не е особено естетичен,но все пак това е мое мнение,което не е меродавно,нали....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Труден избор - Daikin, Toshiba or Mitsubishi electric
    От tedo82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-12, 15:36
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric vs. Daikin
    От Caritas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 21-02-08, 01:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе