Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Daikin или Mitsubishi Electric - искам да купя 2 броя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #1

    Daikin или Mitsubishi Electric - искам да купя 2 броя

    По-скъпите варианти са
    Daikin FTXG35E ---> http://royal-clima.com/index.php?sec...OFFER&o_idi=40
    Mitsubishi MSZ-FD35 VA ---> http://royal-clima.com/index.php?sec...FFER&o_idi=217

    А по-евтиния е :
    DAIKIN FTXS35D ---> http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=231

    Кой ще ми препоръчате и каква е разликата между по-скъпите модели

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Mitsubishi-то има COP по-висок близо с една единица

  4. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #3

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Интересувам се на кой от моделите MSZ-FD25VA , MSZ-FD35VA , FTXR 28EV , FTXR42E след като спре машината вътрешния вентилатор му е по слаб т.е. кой върти въздуха по слабо и кой е по тих на живо не на хартия ( външно и вътрешно тяло ). Благодаря предварително.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Наживо Даикина е много тих. Освен това Мистубиши електрик не е толкова добро колкото Митсубиши хеви. FTXG е произведен в Япония и се е доказал като качествен климатик.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #5

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Благодаря за бързия отговор ,но много се колебая между Даикина и Мицубишито ( в случая ще е хеви щом казвате ). Ако може да ми препоръчате някой модел, много лошо че няма от серията ururu sarara без вентилатора дето вкарва въздух отвънка защото му вдига цената много и най ме притеснява духането на вентилатора защото ще слагам в спалня 11кв.м. още един в 18кв.м. и в хол 30кв.м.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Не се притеснявай от духането на Даикин. То не е много добре за ефективността на климатика да се върти слабо въздуха, но ти и без това е режим отопление ще си насочил клапата вертикално надолу и така няма да ти духа. освен това ще се подбере така положението на климатика, че да не духа към леглото.

    А ако искаш климатик който никога да не ти духа си купи подов климатик. Щом имаш пари за FTXG значи имаш и за подов(не таванно подов, а само подов). Горед долу на същата цена са.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    4
    #7

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    И подовите гледах ама при тях COP е доста по надолу и шума е по голям, а иначе и клапата да е надолу при някои както осака инверторни ( даже и старите им обикновени ) вентилатора им страшно духа остава почти на първа степен, даже в момента имам санг ( просто бях свършил работа на един приятел и ми го даде не че сам го избирал) обикновен и духа силно дето се вика прави течение , по едно време бях решил да направя една схема с 555 да добавям импулси към хол дат4ик ,че направо настиваме. Ако може да направим едно сравнение спрямо 12 хаер защото майка ми има такъв и знам че духа доста слабо и все пак ако си отдолу или на 2 метра пак се усеща , а и спалнята ми е 2,60 на 4,20 и както и да го въртя ще е кофти.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    MSZ-FD*VA на Mitsubishi Electric в момента май е климатикът с най-висок COP за европейския пазар, предлаган у нас.
    Следван е от SRK*ZGX-S на Mitsubishi Heavy и TOSHIBA RAS * SKVP-E Daiseikai. На Daikin моделите са изключително добри, но не знам още да има с такъв COP, освен Ururu-Sarara.
    Лошото е, че отзиви за модела на Electric май още няма, понеже е съвсем нов. Но за тези показатели би трябвало да е много добър.
    Можеш спокойно да избираш между трите марки - Mitsubishi Heavy, Daikin и Toshiba. Като избереш марката, моделите са ясни. И взимаш една 20-ца, една 25-ца и една 35-ца/50-ца. Toshiba Daiseikai няма под 10-ка, затова не става за 11-те кв.м. стая. Естествено, можеш да направиш и комбинация между марките
    Та да обобщим моделите:
    Mitsubishi Heavy SRK * ZGX-S
    Toshiba Daiseikai RAS * SKVP-E
    Daikin FTXG *
    Но Electric с този COP изглежда много примамливо

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    10
    #9

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    От около седмица имам MSZ - FD25VA, с удоволствие ще отговарям на въпроси.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #10

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    на въпроси ще можеш да отговаряш догодина по това време

  13. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #11

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Здравейте,

    видях, че това е единствената тема, в която се засяга климатика, който съм си харесал за момента (макар и не толкова пряко), затова ще пиша тук, вместо да отварям нова.

    Първо да спомена, че нищо не чаткам от климатици, но дойде време да се обзаведа.

    Та харесал съм си въпросния MSZ-FD - тук обаче имам питане - разликата между 25VA и 35VA - единия 9-ка, а другия 12-ка ли е, или това са си просто два различни модела, от които има и 9-ки и 12-ки?
    И в магазина забравих да питам, но ще го направя.

    Мислим да го вземем чрез кредит енергийна ефективност. Наистина дори и към момента, поне доколкото съм проучвал, това е климатика с най-голям СОР (5,25), именно затова много ме поблазни офертата. Цената му е към 2190 лв с ДДС-то и включен монтаж в нея.

    Интересуват ме преки впечатления от този климатик, защото ако нещо не го бива да се ориентираме към някой друг - Дайкин или Тошиба примерно.

    Цитат Първоначално публикувано от RaaZooR
    От около седмица имам MSZ - FD25VA, с удоволствие ще отговарям на въпроси.
    Няма да те питам нищо, ами направо разказвай всичко от-до

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Единият е 9-ка, другият 12-ка.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #13

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    И подовите гледах ама при тях COP е доста по надолу и шума е по голям, а иначе и клапата да е надолу при някои както осака инверторни ( даже и старите им обикновени ) вентилатора им страшно духа остава почти на първа степен, даже в момента имам санг ( просто бях свършил работа на един приятел и ми го даде не че сам го избирал) обикновен и духа силно дето се вика прави течение , по едно време бях решил да направя една схема с 555 да добавям импулси към хол дат4ик ,че направо настиваме. Ако може да направим едно сравнение спрямо 12 хаер защото майка ми има такъв и знам че духа доста слабо и все пак ако си отдолу или на 2 метра пак се усеща , а и спалнята ми е 2,60 на 4,20 и както и да го въртя ще е кофти.
    При подовите шума изобщо не е голям

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #14

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Цитат Първоначално публикувано от HD
    Здравейте,

    видях, че това е единствената тема, в която се засяга климатика, който съм си харесал за момента (макар и не толкова пряко), затова ще пиша тук, вместо да отварям нова.

    Първо да спомена, че нищо не чаткам от климатици, но дойде време да се обзаведа.

    Та харесал съм си въпросния MSZ-FD - тук обаче имам питане - разликата между 25VA и 35VA - единия 9-ка, а другия 12-ка ли е, или това са си просто два различни модела, от които има и 9-ки и 12-ки?
    И в магазина забравих да питам, но ще го направя.

    Мислим да го вземем чрез кредит енергийна ефективност. Наистина дори и към момента, поне доколкото съм проучвал, това е климатика с най-голям СОР (5,25), именно затова много ме поблазни офертата. Цената му е към 2190 лв с ДДС-то и включен монтаж в нея.

    Интересуват ме преки впечатления от този климатик, защото ако нещо не го бива да се ориентираме към някой друг - Дайкин или Тошиба примерно.
    Няма да те питам нищо, ами направо разказвай всичко от-до

    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Ако питаш мен,няма да е лошо да се насочиш към Тошиба или Дайкин

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #15

    Re: 2 Daikina <-> Mitsubishi

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Наживо Даикина е много тих. Освен това Мистубиши електрик не е толкова добро колкото Митсубиши хеви. FTXG е произведен в Япония и се е доказал като качествен климатик.
    Забрави за MITSUBISHI HEAVY!!!!
    Истината е MITSUBISHI ELECTRIC!
    Това,че М-Тел е сключил договор с М ХЕВИ,трябва да те наведе на мисълта,че са скапани и евтини машини!!Колкото по-евтино,па макар и марково-толкова по-добре!!!!
    Вивател пък работят с TOSHIBA-всичките им клетки по баирите са с RAS-13,пък тези в монолитни сгради-18!И са перфектни и качествени ON-OFF машини!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  2. Труден избор - Daikin, Toshiba or Mitsubishi electric
    От tedo82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-12, 16:36
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric vs. Daikin
    От Caritas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 21-02-08, 02:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе