Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 290

Размисли и страсти с hP_Pavilion

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #1

    Размисли и страсти с hP_Pavilion

    модератора май -ми е резнал писанието, но защо - преместил е целия ми отговор в термометри ????
    Цитат на: neoset4o в 31.12.2008, 11:35
    "Здравейте , направо съм в шок и незнам откаде да започна преди месец и половина ми монтираха Даикин FTXS 45 ...и всичко си беше ОК до вчера , прибирам се вечерта и какво да видя стои отворен и нищо повече... явно има някакв пеоблем с тоците защото нищо не свети.. проверих контакта и всичко си е ок ... някой да има идея какво може да е?!!!

    Първо честита новата 2009 на всички, много здраве щастие късмет и ха НАЗДРАВЕ ) че нещо ми е жадно

    Вземаш един фазомер и си проверяваш земята на климатика , най добре е да е с два извода. Най много грешки стават с неизправни контакти - ако не е заземен, по металните части на климатика трябва да ти светне и съвсем обикновен фазомер.
    Вземаш един фазомер с два извода и мултицет , разглобяваш контакта и проверяваш дали земята ти работи. при контакти тип "ШУКО" пластнините за заземяването след известна работа се деформират и спирта да работят, също има и незаземени контакти. Поради тази причина климатика остава незаземен което е много опасно както и за него така и захората които го използват.
    Въобще не мога да приема варианта климатик - със щепсел включен в контакт "ШУКО" . Аз съм си го направил със щепсел и контакт двуфазни http://www.tmt-elkom.com/357/S162.html промених го
    , там имаш три дебели контактни клеми и всичко е ОК, другия вариант е заземителния проводник да го монтираш независимо от щепсела към земята примерно с една лустър клема.
    Рядко монтажниците проверяват дали уреда е заземен правилно, било даже и с обикновен двуконтактен фазомер.
    Ако земята при щепсела е ОК и пак имаш светещ фазомер на металните части на контакта викай монтажниците да проверят дали не са объркали кабелите на климатика - може да не са стегнати добре, а по някога съм срещал въобще не закрепен проводник за земята !!!


    Докато не са дошли пак провери си земята ако не е бил заземен нищо чудно да ти изгори и платката и още нещо, че да не ти кажат не важи гаранцията или пренапрежение, има всякакви. Дано при теб са коректни, естествено не отпада варианта за фабричен дефект но аз на твое място бих се презастраховал с проверката на заземяването на машината."

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #2

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Леле приятелю....по-лаико обяснение не съм чел ...какви две земи какъв щепсъл за двуфазен ток...
    Моите работеха два месеца в незанулен контакт...заради мое недоглеждане....случйно разбрах пипайки охладителя по неприятното усещане....нищо им няма...
    все пак е редно контактите да бъдат занулени...а там където има трипроводна инсталция заземени........
    п.с...щепсъла с три плоски дебели клеми е щепсъл за трифазен ток...ако говорим за бг стандарти...

  4. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #3

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    п.с...щепсъла с три плоски дебели клеми е щепсъл за трифазен ток...ако говорим за бг стандарти...
    Според мен е замя, нула и фаза. И се води 25 ампера.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    stobi-25 А са с 4те извода за трифазен ток.Този май беше 15 или 20.Ама това не променя нищо,разбира се.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #5

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    п.с...щепсъла с три плоски дебели клеми е щепсъл за трифазен ток...ако говорим за бг стандарти...
    Мисля че за трифазен ток е с четири клеми ??? ама този с трите клеми не знам как се зови точно затова съм го писал двуфазен щепсела прилича на този за трифазния ток плоск с три дебели клеми, и това че нещо е останало здраво без да е заземено е друг въпрос. stobi e прав

    пък отдавна за новите сгради се изисква трипроводно окабеляване и там земята и нулата са си на отделни проводници но проблема с българското шуко пак не е решен !

    а пък vanko68 да не се заяжда - 15 ампера нема, 16 ампера е обикновения щепсел шуко!!!
    За ssilent не съм писал нищо за две земи !

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #6

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    приятелю...с най-добри чувства...наистина такова понятие двуфазен ток няма...камо ли пък двуфазен щепсел...щепсъла за който говориш(поне този за който аз се сещам) е щепсъл за трифазен ток ...и е някакъв минимизиран вариянт на обикновения огромен четириклемен щепсъл за трифазен ток който всички познавате....причината да се използва е че на една трифазна машина не и трябва нито земя нито нула за да работи....а по стандартите за безопасност заземяването е редно да се прави до самата машина или да има заземитиелна линия (шина ) на която да се заземи на земя .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #7

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    приятелю...с най-добри чувства...наистина такова понятие двуфазен ток няма...камо ли пък двуфазен щепсел...щепсъла за който говориш(поне този за който аз се сещам) е щепсъл за трифазен ток ...и е някакъв минимизиран вариянт на обикновения огромен четириклемен щепсъл за трифазен ток който всички познавате....причината да се използва е че на една трифазна машина не и трябва нито земя нито нула за да работи....а по стандартите за безопасност заземяването е редно да се прави до самата машина или да има заземитиелна линия (шина ) на която да се заземи на земя .
    пък заземителната шина требе да докара 4 ома ако е направена както требва с неколко колци и у добра почва , ако не- поливаш шината с неколко литри вода и си готов

    пък двуфазен ток нема си прав каво си обясняваме дъра бъра сега неправилно съм се изразил за щепсела признавам си

    моля да бъда извинен от всички ще си оправя поста при първа възможност

    пък ако искаш да спорим за стандарти ще си говорим ако искаш мога да те свържа с инж.Б.КИБАРОВ или с инж.Н. Гърков от НИОТЕ че са ми лични приятели




    Приемам препоръката

  10. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #8

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Според мен е замя, нула и фаза. И се води 25 ампера.
    Малко допълнение към темата с контактите.
    Днес ходих да пaзарувам малко ел. материали и гледам въпросните "измислени" контакти Оказа се че има 16А и 25А.
    http://media.snimka.bg/1778/009811437-big.jpg
    http://media.snimka.bg/1778/009811431-big.jpg

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #9

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent
    приятелю...с най-добри чувства...наистина такова понятие двуфазен ток няма...камо ли пък двуфазен щепсел...щепсъла за който говориш(поне този за който аз се сещам) е щепсъл за трифазен ток ...и е някакъв минимизиран вариянт на обикновения огромен четириклемен щепсъл за трифазен ток който всички познавате....причината да се използва е че на една трифазна машина не и трябва нито земя нито нула за да работи....а по стандартите за безопасност заземяването е редно да се прави до самата машина или да има заземитиелна линия (шина ) на която да се заземи на земя .
    като гледам снимките на stobi има един знак на щепсела, който означава че едната клема е земя защото е и по дълга и малко по дебела и 2р което не знам какво значи
    ако греша някой да ме порави


    neoset4o - пък това с двигателчето на Daikin-a e странна работа, дано ти докарат бързо ново, накарай ги да ти свалят от тяхно тяло от тези които са им в склада пък като дойде резервната част да си я сложат на техния. Като онямат на склад резервни части така се прави.Какво ще чакаш 30 дни това да не е компресор.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    В интерес на истината като се рових из нета за тия прословути щепсели,се оказа,че в няколко магазина ги водят верно за двуфазни.Така че като понятие го има,макар и само в търговията.hP e прав за щепсела.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #11

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    В интерес на истината като се рових из нета за тия прословути щепсели,се оказа,че в няколко магазина ги водят верно за двуфазни.Така че като понятие го има,макар и само в търговията.hP e прав за щепсела.
    може би са от стария стандарт и 2р да значи две фази, руските нали бяха горките без заземяване даже само две клеми

    но пък за климатик са перфектни според мен отколкото "Шуко"

    ами има ги като дфуфазни
    http://www.tmt-elkom.com/357/S162.html

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #12

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Хей, hP_Pavilion това GSM с камера и БДС са голяма работа .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion


  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #14

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Хей, hP_Pavilion това GSM с камера и БДС са голяма работа .
    Аз не ползвам камера на телефона си, просто си имам нормална камера, пък стандартите не са за всеки , някъде са пожелателни някъде задължителни

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #15

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Такова нещо за първи път виждам...вземам си думите назад....човек се учи докато е жив....само не виждам какъв е смисълът от две фази освен да се включи някакъв ативен товар (пр.калорифер) и да се раздели между двете фази .......луда работа.....досега аз лично не съм виждал нищо което да бачка а две фази....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-15, 23:09
  2. Размисли за субтитри и звук
    От abv във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 16:54
  3. Наблюдение и размисли относно хладилници
    От compressor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-07, 15:20
  4. Малко страсти - о/с Р4@5.2 vs. FX55 :)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-06, 10:29
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе