Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 290

Размисли и страсти с hP_Pavilion

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #31

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    hP_Pavilion Що да неможе да струва 2000лв. на мен за един чип умрял на ML-а ми взеха 2 бона!
    имал си бол пари платил си
    То не случайно на Дару кар им взеха лизенза са сервиз на BMV и внимавай в какви сервзизи ходиш

    Нали щеше да даваш сравнение на Дайкин и Хитачи ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #32

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Мисля че балкан стар е добър сервиз верно че взимат доста скъпо но пък никакви проблеми не съм имал досега.В другите сервизи те бавят по една седмица и накрая ти казва че неможе да го оправи.
    По темата погледни тези два модела с горе долу еднакви характеристики според тебе кой по добре ще работи?
    http://sofclima.com/ftxs35g.htm
    http://www.izberi.bg/products/2_10_3...C-E14H2_1/view

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    108
    #33

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Мисля че балкан стар е добър сервиз верно че взимат доста скъпо но пък никакви проблеми не съм имал досега.В другите сервизи те бавят по една седмица и накрая ти казва че неможе да го оправи.
    По темата погледни тези два модела с горе долу еднакви характеристики според тебе кой по добре ще работи?
    http://sofclima.com/ftxs35g.htm
    http://www.izberi.bg/products/2_10_3...C-E14H2_1/view
    Откъде я изкара тая цена на Хитачи-то ......не те знам!!! Характеристики кажи-речи равни, но цената ................. Иначе и аз бих предпочел Дайкин-а / на цената на 2 Хитачита /.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023417

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #34

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Не е коректно да се сравняват два продукта с разлика 2,2 пъти в цената? Кое да сравня от данните на Хитачито,този нереален КОП 4,42 ли или -15 те градуса? Да потърсим САМО ЕДНО оплакване от Дайкин FTXS ! И защо всеки втори пост за Хитачи е молба за помощ?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    COP-а на Е-H2 е напълно объркан в сайта на ТМ, както и на много други БГ сайтове (явно копират от ТМ). Истината е доста надолу... 4,42 дори не е на E10H2, за "14"-ката, дето си е чиста 12-ка данните са грешни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #36

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Вече ги има и техническите и сервизните файлове за FTXL/RXL серията във v-clima.com.Можем да помолим Вален да спретне един анализ,както той умее,ако не го затруднява.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #37

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Здравейте! Виждам,че във форума има много притежатели на Дайкин и искам да попитам някой дали има превод и указание за дистанционно - ARC446A4 със описание на функциите на бутоните и кой в какви случеи се ползва???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #38

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    да взема да съм от малкото,оплакващи се от Дайкин...
    значи,какъв е проблема-няма подсветка на дистационното...
    иначе е перфектен

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #39

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Владко, ти какво помещение климатизираш с твоя климатик. Нали е този ото подписа ти?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #40

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Не съм забелязал да са наклонени но гледам един от отворите е точно там където е висулката а отворите са няколко.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #41

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Мисля че балкан стар е добър сервиз верно че взимат доста скъпо но пък никакви проблеми не съм имал досега.В другите сервизи те бавят по една седмица и накрая ти казва че неможе да го оправи.
    По темата погледни тези два модела с горе долу еднакви характеристики според тебе кой по добре ще работи?
    http://sofclima.com/ftxs35g.htm
    http://www.izberi.bg/products/2_10_3...C-E14H2_1/view
    тези Хитачита бяха добри но преди година сегащните са пълни ментета - имам едно от старите и няма нищо общо с това което се продава днес защото са не...знам от къде си сглобявани и т.н. така че как да ги сравня ??? то магаре с Жребец сравнява ли се?

    дай нещо по добро

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #42

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    Ситуацията е следната:
    При зададени 20*, температурата е между 20.8* и 21 .7*, в различни точки на стаята.Вентилатора е на 4-та степен.Климатика работи 10 мин. и спира за около 4 мин.Спира да духа ,също така спира и външното тяло да работи.
    Та въпросът ми е -нормално ли е да спира да духа когато си почива, защото мисля че преди не спираше - духаше хладна струя докато паднат градусите достатъчно, за да се включи пак.
    Ще ти духа студено ако си го сложил на автоматичен режим т.е. превключва автоматично на топло и студено в зависимост каква е температурата в стаята за да я поддържа - тази фунция на мен ми е безполезна пък и особенно през зимата .
    на режим отопление няма как да духа студено както казва deian. разучи си дистанционното и внимавай кой какво натиска




    Цитат на: vladkozdr в 14.01.2009, 09:49
    да взема да съм от малкото,оплакващи се от Дайкин...
    значи,какъв е проблема-няма подсветка на дистационното...
    иначе е перфектен


    моя има подсветка , явно е от модела на дистанционното


    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка
    « Отговор #974 -: Днес в 18:03 »

    --------------------------------------------------------------------------------
    Цитат на: deian в Днес в 17:59
    Ама защо пишеш глупости!
    FTX-G/RX-G е слабата серия на Daikin. Човекът говори за FTXG-E/RXG-E.
    FTXG-E/RXG-E не е лош модел, но в действителност FTXS-G/RXS-G е по-добрият избор.


    не съм се изразил правилно исках да кажа това което Ти казваш - но в действителност FTXS-G/RXS-G е по-добрият избор.


    Как мога да си изтрия мой пост или май-не може ?

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #43

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    тези Хитачита бяха добри но преди година сегащните са пълни ментета - имам едно от старите и няма нищо общо с това което се продава днес защото са не...знам от къде си сглобявани и т.н. така че как да ги сравня ??? то магаре с Жребец сравнява ли се?

    дай нещо по добро

    специлално  RAS 14 EH1 i RAS 14 EH2 са с компресори на 9ка.ни6то че единият се води японски,той няма чак толкова проблеми ама EH2 да не говорим

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #44

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Да споделя впечатления от FTXS серията. Втора зима карам с 35-ца. До към минус 5 градуса си работи добре. При по-ниски температури на определени интервали се чува компресорът. Понеже имам впечатления от още 5 климатика при нашите, китайски, корейски и турски, мога да кажа, че тази серия на Дайкин при температури по-ниски от минус 5 градуса по нищо не се различава от един Хайер. Този Дайкин мисля да го местя някъде (още не знам къде) и да си взема истински климатик, за японския пазар. Откакто имам и Дайкин на 100 волта, осъзнах каква набутвация е климатик на 220 волта. След последните студове пак отидох във фирма Тери да поредния сериозен разговор относно качеството на стоката им. Накратко, казаха ми, че е абсолютно нормално да се чуват вибрации при ниски температури. Питам ги дали един ден ако реша да си купя Уруру Сарара и ако имам такъв проблем, пак така ще ми отговорят. Отвърнаха ми, че няма гаранция това да не се случи. С други думи от фирма Тери ми казват в прав текст, че стоката им е боклук. За мен и ако минимален звук се чуе от компресор, значи, че климатикът не струва. Най-старият климатик при баба ми, ЛГ, от 2002 година, например няма и следа от този проблем и работи доста по-добре от този FTXS. За потвърждение на думите ми познавам и друг съфорумец с въпросния модел, от въпросната фирма, със същия проблем. Понякога ми идва направо да го подаря. При сериозни студове тази машина си е просто Хайер, облечен в пластмасите на Дайкин.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Re: Размисли и страсти с hP_Pavilion

    Много е важен правилният монтаж за добрата работа на климатика. Ако климатика не го вакуумират, а само го продухат над 20 % му се намаля мощността и се увеличава разхода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Размисли и страсти
    От nmdimitrov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-15, 23:09
  2. Размисли за субтитри и звук
    От abv във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 9
    Последно: 08-05-12, 16:54
  3. Наблюдение и размисли относно хладилници
    От compressor във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-07, 15:20
  4. Малко страсти - о/с Р4@5.2 vs. FX55 :)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 07-08-06, 10:29
  5. Бай Стамат или малко размисли...
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 02-12-05, 22:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе