Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 67 от общо 67

Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #61

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    valdim, като не можеш да се оправиш с ММЦ иди в КЗП и внеси една жалба. Може би ще трябва да отидеш и в ММЦ и да поискаш книгата за рекламации, където да запишеш реклмация. Длъжни са да направят климатика ти да топли след като е в гаранция.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #62

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    според мен определено има нещо сбъркано с машината след като при 15 вънка не духа "топло". Интересно ми е какво казват от ММЦ като им кажеш че машината не топли? Идваха ли да "мерят" температурата на входа и изхода на климатика? То е ясно че може климатика да идва "малък за помещението" но това няма влияние върху изходната температура. Ако не могат да ти "покажат" как климатика вади 50+ градуса при входящи 20 - значи трябва да си го оправят (ако не искат - жалба в книгата и в КЗП). Ако вади "топло" но топлото не е достатъчно за да вдигне температурата в стаята (лоша изолоация или лошо оразмеряване) то проблема си твой...

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #63

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    valdim, За да се разбере в климатика ли е проблема или в това, че не отговаря за помещението е достатъчно да се замери входящият и изходящ въздух, при настроени максимални градуси и максимален вентилатор. Да се замери при каква външна температура са тези показания.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #64

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    ЗДР!
    Аз от началото на зимата съм с DAIKIN FTXS35G.../вътрешно тяло/ и RXS35G.../външно тяло/ и нямам проблеми с отоплението на 32кв.м/83куб.м/ + постоянно отворена врата към коридора 24 градуса,но както и да е. В книжката на външното тяло пише ,че за икономичен режим трябва да се отстрани ''щекерче'', което се намира отляво на клемореда.Зададох този въпрос на ММС-техниците ,те ми отговориха ,че това било за друга цел???
    Моля Ви помогнете ми в дилемата "на кого да се доверя?!" На оригиналната книжка ,в която не пише нищо друго освен да се отстрани ако искаме да работи икономично или на техниците от ММС-Варна.DAIKIN-чето е още в гаранция от тях.
    Благодаря Ви предварително!!!

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #65

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от rih_1
    ЗДР!
    Аз от началото на зимата съм с DAIKIN FTXS35G.../вътрешно тяло/ и RXS35G.../външно тяло/ и нямам проблеми с отоплението на 32кв.м/83куб.м/ + постоянно отворена врата към коридора 24 градуса,но както и да е. В книжката на външното тяло пише ,че за икономичен режим трябва да се отстрани ''щекерче'', което се намира отляво на клемореда.Зададох този въпрос на ММС-техниците ,те ми отговориха ,че това било за друга цел???
    Моля Ви помогнете ми в дилемата "на кого да се доверя?!" На оригиналната книжка ,в която не пише нищо друго освен да се отстрани ако искаме да работи икономично или на техниците от ММС-Варна.DAIKIN-чето е още в гаранция от тях.
    Благодаря Ви предварително!!!
    Мисля че в гаранционата карта е упоменато че губиш гаранцията при не оторизиран ремонт тоест нямаш права да гоотваряш и правиш каквито и да е промени.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #66

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    rih_1, Този въпрос е бил обсъждан в линка по-долу. В допълнение мога да допълня, че е възможно изключването на напрежението към външното тяло, чрез тази букса да спре подгряването на компресора при ниски външни температури, което не е хубаво. Икономиите много често не водят към нищо хубаво.
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg314086

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    2
    #67

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Много благодаря за компетентната информация.
    Прегледах публикациите от линка,който ми дадохте и уверявам ВИ няма да пипам нищо!!! Поучих отговор на въпроса си БЛАГОДАРЯ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 13-01-13, 09:17
  2. при СЛАБ ТОК , какъв КЛИМАТИК?
    От STX във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 24-08-12, 00:12
  3. Daikin FTYN25GX/RYN25GX - за отопление на 12кв. спалня
    От stanimir197_7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 24-12-10, 21:04
  4. Слаб звук на Дек
    От heavyfuel във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-07, 00:50
  5. Слаб мач, добър резултат за БГ!
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-06, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе