Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 67

Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #46

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    ПИЧОВЕ НЯКОЙ ИМА ЛИ МОДЕЛ.......FTXS35G?.....КАКВО БИХТЕ КАЗАЛИ ЗА ТАИЗ МАШИНА?

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #47

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Много хора имат такава машина,а даже има и такива дето редовно монтират тази машина- много е добра ,ако имаш въпроси -питай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #48

    Второ действие - Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Не знам някой интересува ли го как се развива моя казус. Ето подробности: Изпратения от фирмата-продавач на климатиците специалист констатира, че тръбния път е къс (о,80 м) и фирмата ще си поеме корекцията. Оказа се че и вътрешното тяло е монтирано на неподходящо място и това затруднява циркулацията. Реших да се възползвам от безплатното удължаване на тръбния път и да преместя освен вътрешното , и външното тяло (имам причини). Дойдоха отново монтажници от фирма-подизпълнител (супер неадекватно - като има проблем, пращаш свои специалисти, а не отново някой, който явно не му пука за имиджа на фирмата ти)), които се "произнесоха" , че проблемът не е в късия тръбен път! Жена ми учтиво ги изгонила, за да не направят още поразии.
    Утре ще ходим в офиса , на място да се спазарим - какво ще плащаме, защо и т.н.
    Според вас, трябва ли да плащам за монтаж-демонтаж на ВЪТРЕШНОТО тяло, при положение, че всички главоболия до тук се дължат на пропуски на продавача и неговите подизпълнители (монтирали климатика)? Според мен - не.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #49

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от valdim
    Не знам някой интересува ли го как се развива моя казус. Ето подробности: Изпратения от фирмата-продавач на климатиците специалист констатира, че тръбния път е къс (о,80 м) и фирмата ще си поеме корекцията. Оказа се че и вътрешното тяло е монтирано на неподходящо място и това затруднява циркулацията. Реших да се възползвам от безплатното удължаване на тръбния път и да преместя освен вътрешното , и външното тяло (имам причини). Дойдоха отново монтажници от фирма-подизпълнител (супер неадекватно - като има проблем, пращаш свои специалисти, а не отново някой, който явно не му пука за имиджа на фирмата ти)), които се "произнесоха" , че проблемът не е в късия тръбен път! Жена ми учтиво ги изгонила, за да не направят още поразии.
    Утре ще ходим в офиса , на място да се спазарим - какво ще плащаме, защо и т.н.
    Според вас, трябва ли да плащам за монтаж-демонтаж на ВЪТРЕШНОТО тяло, при положение, че всички главоболия до тук се дължат на пропуски на продавача и неговите подизпълнители (монтирали климатика)? Според мен - не.
    И според мен не трябва да плащаш, НО очаквай да те репликират по следния начин:
    1. защо ако си бил недоволен от климатика още миналата година поставяш въпроса едва сега?
    2.защо не си казал, че искаш по висока температура през зимата?
    3. защо не си казал, че около теб в съседните жилища не живее никой?
    4.Ако има приемо предавателен протокол, защо не си написал в него, че си недоволен от нещо, а си го подписал без вържения?
    Изобщо очаквай такива въпроси, от които да изглежда, че ти си виновен за създалият се проблем и оттам естествено ти да си поемеш разходите по отношение на климатика, без значение какви са тези разходи.

    Въпроса според мен не е в това дали ти си прав или не, а п о-скоро дали можеш да докажеш своята правота, тоест имаш ли протокол или анкетен лист в който да си заявил какви градуси искаш зимата да поддържаш в стаята, посочил ли си до какви външни температури искаш да те отоплява климатика и все такива неща, които не можеш да докажеш понеже няма ангажимент черно на бяло от страна на фирмата(това което съм написал по-горе в първия си отговор към теб).
    П.П. предполагам, че нямат такъв анкетен лист, за да не можеш със заявеното в него да докажеш какви са били твоите изисквания и евентуално да си упражниш правата по-късно при несъответствие между заявено от теб, предложено решение от фирмата и съответно поет ангажимент и реални резултати.

    Както са казали древните римляни:" verba volent, scripta manent"-"казаното отлита, написаното остава"...

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #50

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Aко вътрешното тяло е на място ,което не е добро за циркулацията на въздуха в стаята , това е поне 50% от проблема ти.Другите 50 % са монтажният екип , на който не е нужно клиента да вади документацията на климатика и да му цитира какво пише там - минимум 1.5 метра тръбен път...ами те може и да не са го вакуумирали ...Машината е добра - разбери се с фирмата и да си оправят монтажа.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #51

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Aко вътрешното тяло е на място ,което не е добро за циркулацията на въздуха в стаята , това е поне 50% от проблема ти.Другите 50 % са монтажният екип , на който не е нужно клиента да вади документацията на климатика и да му цитира какво пише там - минимум 1.5 метра тръбен път...ами те може и да не са го вакуумирали ...Машината е добра - разбери се с фирмата и да си оправят монтажа.
    Ще се разбере, ако имат желание.Ако нямат или само демонстрират желание да решат проблема, без да знаят в какво точно се състои или се правят на "фиданки"/луди защото знаят, че климатика е с малка мощност и няма решение на проблема за тази стая с този климатик тоест трябва по-мощен, ще изтъкват всеки път различни причини и така ще замъгляват решаването на проблема, защото вече са му взели парите.

    Засега донякъде виждам желание за решаване на проблема, но ми се струва, че това желание е кухо, защото не му казват, че климатика е слаб.Не му казват, че е слаб, защото ще си признаят че неправило са предложили този климатик и ще излезнат виновни от което нямат полза защото:1. вече са му взели парите;2. ще трябва да поправят грешката си което предпоставяв"влагане на пари" от тяхна страна, без значение дали за замяна н а климатика срещу нов по силен или по-друг начин.Ако искаха да решат проблема досега да са го решили, но според мен нямат желание, а да не говорим, че самата фирмата е създала проблема.

    Както и да е отношението към клиента е в стил "Вече ти Зехме парите...".

    За съжаление не разбират, че това им отношение предполага, недоволен клиент, пропусната печалба от този и сигурно други клиенти, които ще отидат следващия път при друга фирма за климатизация или просто ще изберат алтернативен начин на отопление.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #52

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Проблема е в това че клиента казва че желае този климатик и не му е нужен по голям въпреки че му се казва че е малък. И понеже продавача не му дреме за монтажниците си продава климатика, монтажниците са виновни че подписват гаранцията въпреки че е малка машината. А и тук във форума съм забелязал че се препоръчват по малки машини за кубатурите защото тоя модел има примерно максимална отдавана ХХкв.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #53

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Velev, ама в случая са му казвали, че му е предостатъчен! Точно фирмата, при това основен вносител.
    И все пак аз продължавам да мисля, че би трябвало да се справя, макар и малко по-трудно, с един по-удачен монтаж като разположение и насочване на струята.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #54

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Момчета, този форум и вашите коментати МНОГО ни помогнаха до момента. Честно казано преди да си изплача болката тук знаех малко за климите, и съответно недостатъчно, за да мога да защитя интереса си. Сега е по-различно. Да видим как ще приключи сагата...чакам официална позиция.
    Междувременно искам да попитам още нещо. Външното тялко на климатика е монтирано във вътрешността на тераса (плътно към тавана на терасата), която тераса искаме след време да остъклим. "Терасната" дограма естесвено ще има прозорци. Въпросът ми е: ако НЕ местя външното тяло и предвидя прозорец (или прозорче в горната част) срещу климатика , ще може ли нормално да функционира външното тяло и климатика като цяло?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #55

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Според мен не е много добро решение. Ще заградиш един обем, който макар и с отворен прозорец, много лесно ще се изстудява от външното тяло, ще има по-малко топлина за климатика и може да не ти достига мощност вътре. Тя и сега не ти достига, пък тогава съвсем. Изкарай го навън, където ще има повече топлина за взимане от атмосферата, отколкото в остъклена ледена тераса.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #56

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Виждал съм на живо че номера с външно тяло на терасата не е удачен.На един съсед,който си остъкли балкона първо му дойдоха майсторите за дограмата,а чак след 2-3 дни тези за климатика.На терасата му дори и при отворени един голям и един малък прозорец температурата след няколко часа работа на климатика падаше под нулата при външна около 9-10 градуса
    Не ми се мисли зимата какво ще стане

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #57

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от pi0neer
    Виждал съм на живо че номера с външно тяло на терасата не е удачен.На един съсед,който си остъкли балкона първо му дойдоха майсторите за дограмата,а чак след 2-3 дни тези за климатика.На терасата му дори и при отворени един голям и един малък прозорец температурата след няколко часа работа на климатика падаше под нулата при външна около 9-10 градуса
    Не ми се мисли зимата какво ще стане
    Да...Разбирам.Значи външното тяло при режим отопление, извежда студен въздух от отопляваното помещение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #58

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от valdim
    Да...Разбирам.Значи външното тяло при режим отопление, извежда студен въздух от отопляваното помещение.
    Не - климатика не извежда студен въздух навън а охлажда студения въздух с още за да може да топли вътре в стаите топлия въздух да бъде още по-топъл. Хладилника във вас нали не изкарва топлия въздух от хладилника за да прави студено вътре ... - същото е.

    На остъклена тераса съм виждал монтаж на прозоръчен климатик за който по късно специално беше направена тенекиена фуния която се монтира от климатика до рамката на един от прозорците (прозореца естествено е демонтиран). Нито лятото е жега в остъклената тераса , нито зимата е студено.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #59

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Помещението явно е с доста големи топлозагуби,не изключвам и лош монтаж .Колко е тръбният път след като разстоянието е 50 см.?
    Абсолютно съгласен съм! Помещението не е голямо за тези 3,7КВ,напълно достатъчни са му.ММС са си сериозна фирма,не им лобирам,но в офиса сме със техни дайкини от доста време и са перфектни от към поддръжка и "компетентност".Аз бих казал че именно тези,Компетентните ,дават мнения и съвети в подкрепа на презапасяване с мощност!!Ей така,да има ...много професионално Просто има МНОГО големи топлозагуби.Дограми изолации.....как стоят нещата там?А и вероятно Северозападното изложение дава своя дан.Вентилатор поне на средна мощност .Ауто и особено Висока е препоръчително,но за голям студ на Хай е най-добре сякаш( че е и с нисък праг,само -10°).


    valen1: Не пускай последователни постове.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #60

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Здравейте отново форумци,

    Реших да пиша отново в тази тема, защото става дума за същия климатик и същото помещение.
    Така... Какво е положението към момента? Климатикът е вече с удължен тръбен път (вече е около 1,5 м), местата на вътрешното и външното тяло не са променяни. Тази есен почистих питата на вътрешното тяло с онзи японски спрей, а питата на външното измих с пулверизатор и многократно и внимателно изчистване с мокър парцал. Исках да направя профилактика преди идването на студовете.
    Климатикът вече работи на отопление, но отсега, при 15 градуса навън, при 22 С и 5та степен вентилатор вътре в стаята ефекта е слаб. (Питам се как ще е при -10 С ?) Освен това, когато си сложа ръката пред жалузите усещам, че не е висока температурата (не че знам колко е точно и колко трябва да бъде). А другия ми климатик (от началото на тази тема знаете че е Дайкин FTXS 28C) си топли без проблем.
    Имам такъв въпрос - ако извикам друга фирма от Варна да ми направи замервания и анализ, към коя ще ми препоръчате да се обърна? Климатикът е все още в гаранция, но няма смисъл като че ли пак да викам ММС - те явно нямат интерес да направят корекции, които макар и да са за тяхна сметка, да доведат до ефективна работа на машината. От друга страна знам - отвори ли машината преди изтичане на гаранцията, някой друг, ММС ще кажат - оправяй се сам.
    Имам ли друг полезен ход?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 13-01-13, 09:17
  2. при СЛАБ ТОК , какъв КЛИМАТИК?
    От STX във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 24-08-12, 00:12
  3. Daikin FTYN25GX/RYN25GX - за отопление на 12кв. спалня
    От stanimir197_7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 24-12-10, 21:04
  4. Слаб звук на Дек
    От heavyfuel във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-07, 00:50
  5. Слаб мач, добър резултат за БГ!
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-06, 15:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе