Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 67

Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Здравейте,

    От Варна съм.Преди 2 години си купихме Daikin FTXS 35 С за дневната+кухнята, като "35"-ца беше препоръката на специалист изпратен от ММС. Помещението е общо 28м2, запад-север, външна топлоизолация 5 см, , 2-ри жилищен етаж, една външна стена със стандартен стъклопакет около 5 м2, разст. между вътр. и външното тяло 0.5 м
    Миналата зима при -10 до -6 градуса никак не е добре положението, климатикът не отопля (термометърът в стаята покзваше около 18 гр). А този вариант - 35 С ми го препоръчаха, за да има резервна мощност (уж) Каква резервна мощност?!?
    Може ли някой да даде идея каква е причината? Честно казано леко съм разочарован от Дайкин...
    Благодаря за коментарите предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:Daikin-a НЕ смогва да отопли.

    Климатикът си е хубав, просто ти е малък за помещението. То миналата зима и не беше студено във Варна.
    Ако паднат под -10 ще трябва да пускаш допълнителна печка.
    И да не го държиш на икономичен режим или тих вентилатор.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Re:Daikin-a НЕ смогва да отопли.

    Цитат Първоначално публикувано от valdim
    Здравейте,

    От Варна съм.Преди 2 години си купихме Daikin FTXS 35 С за дневната+кухнята, като "35"-ца беше препоръката на специалист изпратен от ММС. Помещението е общо 28м2, запад-север, външна топлоизолация 5 см, , 2-ри жилищен етаж, една външна стена със стандартен стъклопакет около 5 м2, разст. между вътр. и външното тяло 0.5 м
    Миналата зима при -10 до -6 градуса никак не е добре положението, климатикът не отопля (термометърът в стаята покзваше около 18 гр). А този вариант - 35 С ми го препоръчаха, за да има резервна мощност (уж) Каква резервна мощност?!?
    Може ли някой да даде идея каква е причината? Честно казано леко съм разочарован от Дайкин...
    Благодаря за коментарите предварително.
    РАзочарованието ти е насочено в погрешна посока.Не са виновни от дайкин, а "специалистите" дали ти съвет да сложиш този дайкин.Насочи недоволството си към тях.Не виждам как с 2.55кв при -10 градуса мощност ще стоплиш 28 квадрата помещение.Пази се че и в този форум има от същите специалисти които твърдят, че 35-ци FTXS и FVXS са достатъчни за отопление на такава квадратура/кубатура като твоята и не търпят друго мнение освен своето.Те са на принципа едно си баба знае едно си баба бае. То моят подов дайкин че е петдесетка онзи ден при силен снеговалеж от мокър сняг и външни температури 1 градус по целзий се озори и за да вдигне температурата над 23.7 градуса до 25.5 градуса(макар че цял дена го държа на 22, а през ноща до 9.00 часа сутринта на 20 градуса) трябваше да преместя вентилатора от автоматично на най-силно, та какво остана за твоята 35-ца.Брато жал ми е за теб. Ето ти и линк http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38933.1340.html[url] да видиш за помещение като твоя размер кой какво е препоръчал от този форум и така д а знаеш кой кой е и евентуално доколко да разчиташ на съветите, макар, че те сега ще са след дъжд качулка, защото никой няма да ти върне парите които си дал.Затова оглед според мен трябва да държиш да има черно на бяло протокол за оглед на помещението и отдолу препоръката на "специалиста" за вид, марка и мощност на препоръчания климатик и подписа му, за до "сгащиш" него и фирмата която го е изпратила на тясно и ако се наложи да им "вземеш душата" в съда, а след това и в средствата за масово осведомяване.То затова никой не прави такива протоколи и не слага подписи, за да не носят отговорност, а само си правят проветрение на устата за пред потребителите и за да ги прикъткат да им вземат париците и след това ние ти предложихме, но ти избра, тоест Ти сам си си Виновен.

    Чети хубаво за да знаеш!
    Според мен на специалистите във форума можеш да се довериш ако имаш технически проблем с климатика, но за отоплителна мощност препоръчват стандартното което препоръчват във всички други климатични фирми, в противен случай ако имаш друго мнение те съветват да си го запазиш за себе си, тоест те са всьо и вси, над тях е само господ и за тях римската сентенция на повече от две хиляди години: "Erare humanum est" не важи .
    Няма нищо лошо в това да си изкарват парите с такава професия, но поне да попитат хората каква температура искат д а поддържат зимъска когато сняг забръска, а не да те пращат за дърва връзка.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Не може да се вини единствено фирмата за това, че е препоръчала този малък по мощност спрямо помещението климатик.

    В процеса на разговор с клиента продавач консултантът задава различни въпроси, с които цели да получи информация за помещението и парите, които клиентът е готов да даде за климатик. Работата на продавач консултантът е да продава, особено в тези времена на криза и свити продажби. Ако клиентът държи на дадена марка в случая Daikin и иска модела да е инверторен то друг вариант няма освен да му се предложи подходящ модел спрямо парите (не спрямо помещението).

    Инверторите на тази марка имат достатъчно защити по машината, за да се притеснява търговецът или монтажниците, че климатикът може да се развали, ако работи с дни непрекъснато на максимална мощност. В случая valdim, ако иска да му е топло и да се отоплява с климатик трябва да премести сегашният модел в друга подходяща стая, а на негово място да купи нов, при което отново опира до същата фирма за преместването (ако държи да има гаранция и е в гаранция) а може би и за новата покупка.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #5

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Не може да се вини единствено фирмата за това, че е препоръчала този малък по мощност климатик спрямо помещението.

    В процеса на разговор с клиента продавач консултантът задава различни въпроси, с които цели да получи информация за помещението и парите, които клиентът е готов да даде за климатик. Работата на продавач консултантът е да продава, особено в тези времена на криза и свити продажби. Ако клиентът държи на дадена марка в случая Daikin и иска модела да е инверторен то друг вариант няма остава на освен да му предложи подходящ модел спрямо парите (не спрямо помещението).

    Инверторите на тази марка имат достатъчно защити по машината, за да се притеснява търговецът или монтажниците, че климатикът може да се развали, ако работи с дни непрекъснато на максимална мощност. В случая valdim, ако иска да му е топло и да се отоплява с климатик трябва да премести сегашният модел в друга подходяща стая, а на негово място да купи нов, при което отново опира до същата фирма за преместването (ако държи да има гаранция) а може би и за новата покупка.
    Браво.Едно откровенно мнение.Каза повече отколкото аз бих могъл да кажа.

    От такава фирма която поставя своя интерес над моя интерес на потребител не бих си купил нищо.Ако купувам друг климатик ще потърся друга фирма, защото предишната ме е излъгала и няма гаранция че отново няма да го направи, с други думи не бих "възнаградил" недобросъвестното им поведение с нова печалба за моя сметка.За моя сметка може може да печелят само добросъвестните, такава е хигиенната логика на потребителския пазар(или поне моята логика, но убеден съм няма да е далече времето когато ще стане обща потребителска логика).
    Бях добавил в редакцията на поста ми, че ще му предложат друг климатик, а старият ще му преместят в друга стая, но ти го каза преди мен и честно казано ми напълни душата с Истина.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Винаги може да се намери компромис. Примерно, фирмата да премести климатика безплатно, а човека да вземе от тях друг по-подходящ климатик. Разбирам консултантите, но не ги оправдавам - продават на всяка цена... в противен случай изпускат клиента. Сигурен съм, че това води и до проблеми между техници и търговци.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Колко kW е на топло този модел, че откривам разнородни данни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    3.7

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Блаа... гавра с клиентите ако е толкова наистина. Като видях "35" си мислех, че на отопление ще е поне 4.2 кВ.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Daikin FTXS35C/RX35E
    Охлаждаща мощност (min~nom~max) - 1.40~3.40~3.80 kW
    Отоплителна мощност (min~nom~max) - 1.40~3.70~5.00 kW
    Температурен диапазон на работа в режим отопление от -10 до +20 °C
    COP - 3.63
    Килограми вътрешно тяло - 7,5 kg.
    Килограми външно тяло - 32 kg.

    В конкретният случай за стаята на valdim на режим отопление се падат по 53 W/m3

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Помещението явно е с доста големи топлозагуби,не изключвам и лош монтаж .Колко е тръбният път след като разстоянието е 50 см.?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Че ти е малък климатика е малък, но съм сигрен, че вентилатора го държиш на ниска скорост. Сложи го на макс и ще ти затопли помещението. За да има циркулация на въздуш авентилатора трябва яко да духа.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #13

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Не може да се вини единствено фирмата за това, че е препоръчала този малък по мощност спрямо помещението климатик.

    В процеса на разговор с клиента продавач консултантът задава различни въпроси, с които цели да получи информация за помещението и парите, които клиентът е готов да даде за климатик. Работата на продавач консултантът е да продава, особено в тези времена на криза и свити продажби. Ако клиентът държи на дадена марка в случая Daikin и иска модела да е инверторен то друг вариант няма освен да му предложи подходящ модел спрямо парите (не спрямо помещението).

    Инверторите на тази марка имат достатъчно защити по машината, за да се притеснява търговецът или монтажниците, че климатикът може да се развали, ако работи непрекъснато на максимална мощност с дни. В случая valdim, ако иска да му е топло и да се отоплява с климатик трябва да премести сегашният модел в друга подходяща стая, а на негово място да купи нов, при което отново опира до същата фирма за преместването (ако държи да има гаранция и е в гаранция) а може би и за новата покупка.
    valen1,респект към твоите познания и умения в климатичната техника,нооо по голяма глупост от тази която си написал не съм чел скоро...
    Недоумявам как може да се оправдава търговец който ти е взел около 1500 лева,продавайки ти нещо което няма да ти свърши работата за която го вземаш с думите че видите ли търговеца трябва да продава на всяка цена...какво продава той краставици и домати по 2 лева килото или климатици...
    Върха на глопоста е да предлагаш на потърпевшият да влезе с още едни 2000 лева за да може търговеца евентуално да оправи грешката си...
    Така не се прави, или поне в белите държави така не се прави...
    Търговец не било мръсна дума...ДА...ДА

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    valdim, климатикът не се изключва цяла зима и е на поне AUTO вентилатор, нали така? Предвид малката мощност, трябва да държиш постоянна температура, нямаш право на големи вариации в студа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #15

    Re:Daikin FTXS35С - на отопление идва слаб за 28 m2

    Благодаря за всички коментари "от двете страни на барикадата". Ясно ми стана каква е ситуацията към момента - "Бития бит...." В спалнята ни имаме друг Daikin FTXS20C, но там "специалиста" е познал-справя се и при -12.
    Малко глупав въпрос (може би) - Дали мога да предложа на ММС да ми "изкупят" на разумна цена 35-цата, а аз да доплатя за по-мощна версия? Ясно че това си е въпрос към фирмата, но все пак да знаете за такъв или подобен вариант?
    Или да си купуваме сега и един конвертор да помага на Дайкина?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 27
    Последно: 13-01-13, 10:17
  2. при СЛАБ ТОК , какъв КЛИМАТИК?
    От STX във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 23
    Последно: 24-08-12, 01:12
  3. Daikin FTYN25GX/RYN25GX - за отопление на 12кв. спалня
    От stanimir197_7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 24-12-10, 22:04
  4. Слаб звук на Дек
    От heavyfuel във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-07, 01:50
  5. Слаб мач, добър резултат за БГ!
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-06, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе