Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 68

Daikin FTXS25D - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #31

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Номера е да имаш наблюдения върху двете машини ЕДНОВРЕМЕННО,както бях аз. Че имах и клиент с Осака,за която твърдеше,че е тиха.Само че след монтажа на Дайкин в другата му стая след 3 дни ми се обади да изхвърля Осаката,че вече не можел да я трае...Защо ли?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #32

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Ванко,вътрешното на Мицубиши Електрик е по-тихо от Дайкин (наколко модела,които съм наблюдавал,не говоря за всички),но при външното е точно обратно.
    Мое виждане и мнение,не кардинално заключение или влизане в спор.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #33

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Темата май се поизмести,но според мен като цяло Дайкина е по-добър от Митцубишито по простата причина че замръзнал и бучащ Дайкин не съм виждал,докато не мога да кажа същото за Митцу-то.
    М-у другото днес сложихме един FTXG35 на клиент който от четири години ползва Митцу и като цяло е доволен от него,но след като пуснахме Дайкина мнението му за климатичната техника се обърна на 180 градуса.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #34

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    МЕ/ по специално FD серията/ са си много тихи, но не мога да кажа в никакъв случай, че Дайкин-а са по- шумни, там даже и FTХ серията е много тиха.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #35

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    замръзнал и бучащ Дайкин не съм виждал
    Значи трябвало е да видиш моя дайкин, цяла есен работи нон-стоп и като падна снега забрави да размразява за цял ден и така беше замръзнал че беше некъв ужас. Наложи се рестарт за да го накрам да включи дефроста, ама от тогава нямяше проблем, така е със софтуера - никога не може да се тества при всевъзможни условия (понеже работя в сферата на софтуера )

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #36

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    вътрешното тяло на мицубишито е по - безшумно, но на ниските степени, а на по високите става по - шумно. на първа степен на практика не се чува, докато при дайкина е по-шумничко но в никъв случай не е фуражомелка. имам конкретни наблюдения върху fd серията 25 - ца и моят atxs 25=

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Като сравнявате звукови нива, не гледайте само минималните. Обикновено минималните са при много намалена скорост на турбината. Погледнете, ако има данни разбира се, за всяка степен на турбината какви са нивата на шума. Това вече е истинското сравнение. Е, на живо е още по-добро.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #38

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Поръчах ATXS25E, че ми писна от чудене.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #39

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    биро, монтираха ли ти atxs 25 да споделиш впечатления, че имам същия и все още го следя и наблюдавам

  12. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #40

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Аз съм много доволен от въпросния модел.Имам го от малко повече от месец,монтиран в спалня.Работи тихо в сравнение с фуджито което си купих по-рано,няма ги тези пукания и шум на завираща вода от фреона:-)И най-важното е,че топли яко,малко ми идва голям за спалнята/11м2/,така че не го настройвам на повече от 21-22 градуса.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #41

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    биро, монтираха ли ти atxs 25 да споделиш впечатления, че имам същия и все още го следя и наблюдавам
    Ехее аз вчера го поръчах, те хората си имат и други монтажи. Обещяха за сряда но в понеделник ще звъннат да потвърдят.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #42

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Монтираха ми ATXS25, направи ми впечатление че не омотаха тръбния път с лента, това нормално ли е?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Не е нормално бандажират се за да не изгаря изолацията на тръбите, но пък са спестили 3лв. на фирмата.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Поне двете тръби в отделна изолация ли са? Ей, тия хора, насила работят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #45

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Да двете тръби са в отделни изолации. Но за пръв път виждам да не са омотани в лента. Нищо ще идват пак, и без тва външното тяло има нужда от тампони щото е сложено от външната страна на терасата на една бетонова стеничка с дебелина 3-4см. и се получава резонанс в терасата. Има и малко натиснато по ламелите на топлообменника на външното тяло, това проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 14-08-10, 16:53
  2. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  3. 2x(FTXS25D+2MXS50F) или 2x(FTXS25D+ARXS25F) - кое от тях?
    От barabata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-10, 22:19
  4. Daikin FTXS25D - да или не ?
    От imrahil във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 14-08-08, 14:31
  5. ME MSZ-SV257T, Daikin FTXS25D, Toshiba RAS-2217D или Sanyo SAP-SK22T
    От curizo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 21
    Последно: 07-02-08, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе