Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68

Daikin FTXS25D - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #46

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Трасето (целия пакет от кабели и тръби) се обвива със изолирбанд (бял за да не се нагрява много от слънцето) и в частта която е извън сградата и е изложена на атмосферни влияния се обвива допълнително със алуминиева лента за да се намали максимално стареенето от УВ-лъчите. Изолирбанда също старее от слънцето и не трябва външната част от трасето да остава само на изолирбанд. По това се различава качествения от стандартния монтаж. Ако ти е на тераса може и сам да си ги опаковаш. Те щом не са го направили може и да не го направят ...

    Това са няколко спестени левчета от трици или мързел/некомпетентност на монтажната група.

    Натиснатите ламели на топлообменика е също резултат от некадърния монтаж. Те намаляват ефективността на топлообменика , но и да се опитваш да ги изправяш не се получава много по различна картинка - много лесно се деформират ламелите и е почти невъзможно да се върне първоначалният им вид. Може с голямо търпение и внимание да ги поизправиш малко колкото да станат на равномерни разстояния и да може да минава въздух между тях. Няма да е като ново ама поне няма да е запечатано/запушено между съответните участъци. Ако са само няколко малки участъци колкото пръст почти не се усеща това на работата. Стига само да не е като някой климатик като по будките на пазарите които всеки който се е присегнал и си е оставил пръстите ... по няколко пъти .

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #47

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    а когато тръбите са вътре в стаята/в отделни изолации/ и са в пвц канал необходимо ли е да се омотават с пвц лента и как влияе това на работата, има ли някакво значение?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #48

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    След първата нощ с климатик в спалнята ме учудва как спите на климатик. Много е шумен, нищо общо с подовия в хола а беше настроен на нощен режим. Цяла нощ си гонеше зададената температура от 24гр. на сутринта в спалнята беше хладно, като спя в хола при подовия на 24гр. не става за спане, супер жега е. В спалнята ламината не можа да се затопли и беше около 20гр. което прави усещане за по-хладно.

    Като обобщение - нещо не ми допадат тия високостенни модели на дайкин, замислям се ATXS-a да го експедирам на някаде ( може би в кухнята ) и да мисля за подов в спалнята под прозореца. Ще му дам шанс за свикване още десетина дин.

    Някой знае ли възможно ли е подовия да се монтира плътно на пода или трябва да е вдигнат малко ( в хола е на 18см. от пода) ?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #49

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Някой знае ли възможно ли е подовия да се монтира плътно на пода или трябва да е вдигнат малко ( в хола е на 18см. от пода) ?
    Иди и пипни отдолу подовия.Ако не с елъжа мисля че имаше малки крачета 2-5 мм, тоес направен е да "седи" на пода.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #50

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Няма крачета, има сива оребрена пластмаса, но е достатъчно равна за да стъпи на пода.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #51

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Искаш да кажеш "в спалня не се поставя високостенен климатик...", как така не ме дразни движението на въздуха от подовия като спя в хола? И по тая логика какво се поставя в спалнята? Конвектор дето харчи по 1-1.2кв./ч. ли? Ами лятото като стане +40 на вън как да спя без климатик?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #52

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Бил ти е шумен, защото е гонел температура!
    Остави го да темперира стаята и следващата или по-следващата нощ вече ще ти е достатъчно тихо.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #53

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Бил ти е шумен, защото е гонел температура!
    Остави го да темперира стаята и следващата или по-следващата нощ вече ще ти е достатъчно тихо.
    едва ли, шумничко е вътрешното тяло, имам го същия пък и стаята е много малка

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    30
    #54

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Здравейте и аз да се включа в форума защото ми трябвя някоя машинка за 10 кв спалня добре изолирана. Въпросът ми е да ми препоръчате някое моделче което е изпитано и е тихо до 1400 лв

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #55

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Е, ама защо в тази тема. Как тук да ти препоръчам Sanyo сега
    Търсиш възможно най-тихия климатик с възможно най-ниския минимум!!! Последното за да няма чести тръгвания и спирания, съпроводени от припуквания, фъскания и т.н. И възможно най-малката мощност - 7-ца (20-ца/22-ка).

    ПС: А, да, според мен на тези критерии отговаря само 100-волтов японец.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #56

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brankicha
    Здравейте и аз да се включа в форума защото ми трябвя някоя машинка за 10 кв спалня добре изолирана. Въпросът ми е да ми препоръчате някое моделче което е изпитано и е тихо до 1400 лв
    Това например - FTX25JV
    http://www.mmc.bg/admin/pics/34_3_PL%20FTX-J_2010.pdf

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #57

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    biro - Да може подовият да е плътно на пода,няма никакъв проблем ,стига да има възможност да се изкарат тръбите и конденза през стената навън.На стеничката на тераса дебела 3-4 см не се монтира климатик!!!Вече си разбрал по каква причина и монтажниците са некадърници (меко казано).Остави го да направи температура и след това може да го пуснеш на нощен режим.Присъствал ли си на монтажа,вакуумиран ли е климатика...?Колко е тръбният път?Аз също съм с Дайкин в спалнята и дори не ползвам тихият режим - през деня е на 3 степен ,през ноща на автоматичен.Имам съмнения за монтажа...този модел да не може да стопли 14кв. стая и да работи шумно..нещо не е наред.

    m_dikov- няма нужда вътре в стаята да са омотани с лента след като са в отделни изолации и са в ПВЦ канал...нямаш проблем.

    П.С. това долу какво е...?

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #58

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    biro - Да може подовият да е плътно на пода,няма никакъв проблем ,стига да има възможност да се изкарат тръбите и конденза през стената навън.На стеничката на тераса дебела 3-4 см не се монтира климатик!!!Вече си разбрал по каква причина и монтажниците са некадърници (меко казано).Остави го да направи температура и след това може да го пуснеш на нощен режим.Присъствал ли си на монтажа,вакуумиран ли е климатика...?Колко е тръбният път?Аз също съм с Дайкин в спалнята и дори не ползвам тихият режим - през деня е на 3 степен ,през ноща на автоматичен.Имам съмнения за монтажа...този модел да не може да стопли 14кв. стая и да работи шумно..нещо не е наред.

    m_dikov- няма нужда вътре в стаята да са омотани с лента след като са в отделни изолации и са в ПВЦ канал...нямаш проблем.

    П.С. това долу какво е...?
    ок - благодаря за инфото. гледам обаче че прави едни ленти заскрежаване по хоризонтала от единия до другия край/тънички де/ точно по средата и отдолу на топрообменника, това пък защо се получава?!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    30
    #59

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    И нещо друго да питам.Понеже ми е кофти поставянето на климатика над спалнята защото отвин е тераса и не се побира външното тяло можели да се монтира климатика срещу спалнята.Ще се осещали дисконфорт ( лято/зима).

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #60

    Re:Daikin FTXS25D - мнения

    Срещу спалнята не е желателно,търси друго решение.Каква е тази тераса дето не може да се събере климатик...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 14-08-10, 16:53
  2. DAIKIN FTXS25D или Fujitsu General ASHA09LGC
    От Ventsip във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-10, 22:11
  3. 2x(FTXS25D+2MXS50F) или 2x(FTXS25D+ARXS25F) - кое от тях?
    От barabata във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-10, 22:19
  4. Daikin FTXS25D - да или не ?
    От imrahil във форум Климатици Daikin
    Отговори: 24
    Последно: 14-08-08, 14:31
  5. ME MSZ-SV257T, Daikin FTXS25D, Toshiba RAS-2217D или Sanyo SAP-SK22T
    От curizo във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 21
    Последно: 07-02-08, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе