Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526
Резултати от 376 до 388 от общо 388
Like Tree1Одобрявам

Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #376

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    По въпроса с шумовете от RXS модела:

    1-Пластмасовата дръжка от дясно дрънчи -сваля се
    2-Едната гайка, която държи компресора е с широка периферия и след време като омекнат тампоните на компресора започва да почуква в него- Сваля се
    3-Пластмасовата решетка пред вентилатора-уплътнява се добре около щипките
    4-под горния капак има едни ламаринки дето държат планката на вентилатора и минават над топлообменника-подлага се нещо меко и готово.

    Обшо взето това са им ядовете, иначе са добри машинки, които работят без грешка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #377

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    При мен проблема е решен. Разхлабват се всички капаци подлага де изолация от тази за ламинат
    Мнимателно си преглежда ПИТАТА да не опира във външната част на тялото и СТЕ ОК! Поне при мен заспа.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #378

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    То добре, че сме майсторчета.Ама наша работа, т..е на купувача, ли е да оправяме глупостите на производителите.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #379

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Аз оня ден пуснах подовия в гаража. Чува се само струята на перката и то ако си до него. Тазгодишните външни тела RXS--J са супер, изобщо не може да става дума за някакъв шум или вибрации. Всичко опира до монтаж. Даже имаше един авер с мене, пита ме дали работи в момента климатика като бяхме под външното тяло, а като влязохме вътре се слага ръката до жалузите да види дали духал!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #380

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    При мен проблема е решен. Разхлабват се всички капаци подлага де изолация от тази за ламинат
    Мнимателно си преглежда ПИТАТА да не опира във външната част на тялото и СТЕ ОК! Поне при мен заспа.
    Да допълня още малко...
    Двата реда ламели по топлообменника се допират един в друг и понякога се чува леко подрънкване. За целта производителят е предвидил 2 свински опашки в предната им част . При мен бяха доста нестегнати и все едно ги нямаше . Наложи се да сложа още няколко опашки за да няма вибрация между двата пласта на обменника на външното тяло.
    Прави лошо впечатление също така , че топлообменника не е дистанциран от долната тава , а е сложен директно върху нея. Според мен е трябвало поне 1 см да се остави разстояние - хем да не се трият едно о друго , хем да не се заледява, ама няма какво да се направи.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321716300[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Аз оня ден пуснах подовия в гаража. Чува се само струята на перката и то ако си до него. Тазгодишните външни тела RXS--J са супер, изобщо не може да става дума за някакъв шум или вибрации. Всичко опира до монтаж. Даже имаше един авер с мене, пита ме дали работи в момента климатика като бяхме под външното тяло, а като влязохме вътре се слага ръката до жалузите да види дали духал!
    Моят също е RXS...J , но не беше перфектен като твоя. От горните 4 забележки на колегата vaioo не съм имал все още само подрънкването на компресора заради гайката ( #2)...но не е късно .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #381

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Факт е , че външните им тела са сглобени от деца по време на трудово.
    Поне духат топло, икономични са и вътре е комфортно поне при мен е така

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #382

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Аз от моето външно съм изключително доволен!Не мога да разбера кога работи и кога не!Лятото разбирах когато видех да се клатят листата на дървото пред нас,даже по си го харесвам от вътрешното.Вътрешното за мен е шумно, отчетливо се чува издухвания въздух от вентилатора.Доста по "кучи" марки ми се струват по тихи вътрешните тела.За разлика от оплакванията за размразяване,моя гад още не съм го хващал да размразява

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #383

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Факт е , че външните им тела са сглобени от деца по време на трудово.
    Поне духат топло, икономични са и вътре е комфортно поне при мен е така
    От два Дайкина , които имах и на двата още при вадене от кутията се виждаха сплескани ламели ( особено по външното тяло)...в порядъка на места от по 10-20 кв.см.: ФТХ - Тайван и ФТХС- Чехия !!! Все едно някой ги е държал на ръка докато друг е завивал гайките. Ако някой не вярва - снимам!!!
    В същото време имам няколко Панасоника , някои на по 10++ години - без видими деформации по топлообмениците на външните тела , както и на вътрешните...Без аварии , без излишни дефрости ...Не са с голям КОП , но никога нищо не е подрънквало в тях ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #384

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Колега според мен не е гот да оплюваме така добра марка като Дайкин.
    За мен по-важно е да споделя обективното си виждане по проблема с външното тяло и по-важното как да се отървем от него! Инак от Панасониците и аз съм много доволен имам 2-а от тях.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #385

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Колегата Dimon не ги оплюва Дайкиновете те просто са такива поне тези продавани в България в повечето случаи имат някакв проблем.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #386

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Цитат Първоначално публикувано от Anubis
    Колега според мен не е гот да оплюваме така добра марка като Дайкин.
    За мен по-важно е да споделя обективното си виждане по проблема с външното тяло и по-важното как да се отървем от него! Инак от Панасониците и аз съм много доволен имам 2-а от тях.
    И къде видя "оплюването" че не мога да разбера????

    Изобщо наясно ли си какво е "оплюване"???Дай определение ако си нясно.Иначе ще считам, че си правиш проветрение на клавиатурата.

    Човека само излага ФАКТИ-те такива каквито са.Оценки никъде няма!
    Или вече и фактите са забранени щом са във вреда на дайкин???

    Едни и същи спорове се "въртят", едни и същи тези и становища, само Никовете зад тях се менят...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #387

    Re:Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела

    Колега смятам, че съм наясно със значението на думите които ползвам. Имам в предвид, че е много по-полезно да се реши проблема, а не просто да се повтаря едно и също. Ако прочетеш постовете назад ще разбереш за какво говоря. Аз лично никак не харесвам марката Дайкин но е факт, че е доста известна!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    35
    #388
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Аз като разправям, че ДАЙКИН са среден клас машини, някой от форума ми се поразсърди.
    За мене даже са нисък клас само да видите как се тресе моята 35
    ruuni9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 26 ПърваПърва ... 16242526

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 06-04-14, 15:51
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 16:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 14:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе