Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

Daikin FTX35JV - струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от jivkonik
    Здравейте!
    И аз се вгледах в обсъждания модел. Ще охлаждам и отоплявам стая около 17 квадрата - панелка, последен етаж, югозапад.
    След ровене го намерих на някаква промоция Климатици Дайкин .
    Заслужава ли си според вас? За тази цена може ли да се намери нещо по-добро?
    Не ти го препоръчвам. Виж Mitsubishi Electric GE25VA, Fujitsu ASYB09LD, Fujitsu ASYA12LGC, Toshiba от по-ниския клас също е добро решение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #32

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Видяхте ли промоцията на FTX50GV.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #33

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Тя тази цена е по-ниска отколкото преди, когато беше между 1450-1500лв.
    Купувайте докато има, че явно количествата ще са ограничени.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #34

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    вземи новия модел - с този имаха проблеми с дефростите, ако наистина си търсиш климатик де, а не оптимизираш малко прекалено натруфен линк си сложил
    та или скачай на профи серията или си опитай късмета с новите модели.
    http://www.technomarket.bg/products/...xn-35k-rxn-35k - 1050 лева
    http://mmc.bg/admin/pics/35_2_PL_FTXS-J%28G%29_2011.pdf - 1860 лева е профито

    това е ако държиш на дайкинче.
    Тази 35 ица е китайска,в което по принцип няма нищо лошо,но ако накой ми каже че през 2011 г. Дайкин произвежда инвертор които не е клас А и това е нормално.............. ще го призная за най големия неразбирач на хл. и кл. техника.Между другото това изобретение не се предлага в БГ от нито един от официалните вносители.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    То какво ли на му предлагаш, че и за над 1000 лева.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #36

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Благодаря на всички за съветите!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #37

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Здравейте и тук. Търся си климатик от сносен клас. Предлагат ми дайкин FTX35J/RX35J за помещение около 17 м2, ново строителство, PVC прозорци, добра изолация и т.н. Някакво мнение за въпросния климатик и още един въпрос: В момента нямам възможност да взема втори климатик и ми се иска да успея да отоплявам и втората си стая (спалня около 12 м2) за един сезон с този климатик. Смятате ли че е възможно тази квадратура (29 м2) да я отоплявам известно време с един климатик, като се има предвид, че не съм от най-топлолюбивите и за спалнята ми е нужен колкото да обърне въздуха преди да си лягам. Ами това е ще съм благодарен за съветите преди да предприема следваща стъпка.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #38

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Определено, този модел, за който питаш, няма да се справи с тази задача да "обръща" въздуха на 29 m². А иначе за 17-то ще се справи, разбира се, ако навън не се задържат продължително време отрицателни температури.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #39

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Определено, този модел, за който питаш, няма да се справи с тази задача да "обръща" въздуха на 29 m². А иначе за 17-то ще се справи, разбира се, ако навън не се задържат продължително време отрицателни температури.
    при нас се задържа доста дълго отрицателни температури и то -15. по принцип първоначално се бях спрял на този модел на тошиба: http://www.kiemclima.com/bg/catalog/...ba%20RAS-221UD
    но мой познат който се занимава с климатици ме разубеди и ми препоръча въпросния дайкин. сега не знам кой от двата е по-добър все пак за слуая ми.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #40

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    flamme_froide, мен ме съмнява, че този Тошко ще стигне дори за 17-те м². По-добре се ориентирай към друг климатик. Между спалнята и тази стая има ли коридор (ако има, той колко м² е?) или са преходни? Бюджета ти с включен монтаж колко е?

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #41

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    flamme_froide, мен ме съмнява, че този Тошко ще стигне дори за 17-те м². По-добре се ориентирай към друг климатик. Между спалнята и тази стая има ли коридор (ако има, той колко м² е?) или са преходни? Бюджета ти с включен монтаж колко е?
    Има смело казано коридор (2 м2), но лошото е че има лек завой към вратата на другата стая. Не съм се спрял на тошибата, а на модела на дайкин в чиято подсекция пиша Иначе тошибата е втори вариант, ако ми кажете че въпросния дайкин няма да ми свърши работа. Ами иска ми се да се вместя до 1500 лева с монтажа, ако е възможно и все пак не съм склонен да си взема Мидея за да влезна в тази цена. Отоплявам се само на ток и баланса пари за ток-ефективност на климатика ми е много важен.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #42

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    Има смело казано коридор (2 м2), но лошото е че има лек завой към вратата на другата стая. Не съм се спрял на тошибата, а на модела на дайкин в чиято подсекция пиша Иначе тошибата е втори вариант, ако ми кажете че въпросния дайкин няма да ми свърши работа. Ами иска ми се да се вместя до 1500 лева с монтажа, ако е възможно и все пак не съм склонен да си взема Мидея за да влезна в тази цена. Отоплявам се само на ток и баланса пари за ток-ефективност на климатика ми е много важен.
    Най-доброто за тези пари, което да топли 2 стаи +коридор е: http://v-clima.com/prod.php?id=klima...ftx50gv-rx50gv -все още го има за около 1560лв с монтаж, но трябва да потърсиш упорито.

    Иначе най-подходящото за теб с оглед на моставянето на втори климатик за бъдеще за 2-та стая е: http://tempexbg.com/tables.php?brand...model=RSB-12LD за 1500лв с монтаж(ако имаш късмет да намериш промоция.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #43

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    джъст, модела на дайкин ме кефи, но за съжаление на няколкото места на които проверих (включително при мои познати, които имат фирма и са представители на дайкин) е на 1990 лева без монтажа. При тези цени съмнявам се че някъде се предлага на цитираната от теб цена.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #44

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    flamme_froide, дори да намериш Дайкин FTX50GV на ниска цена, след една година ще дойде прекалено мощен за голямата стая, когато ще е само за там. Виж този модел, макар малко да надхвърля бюджета ти, но поне е по-добре от FTX35JV за 2-те стаи.
    Тошибата я забрави и за втори вариант, прекалено маломощен модел е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #45

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    скъпо ми е сори 1500 ми е наистина пряко силите с монтажа при това. просто току що си купих апартамента и можете да си представите какви разходи имам по него за цялостното му обзавеждане. а какво ще кажете за това?
    http://frescor-bg.com/manifacture/fu...e%d0%b2%d0%be/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 19:29
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе