Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 61

Daikin FTX35JV - струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #46

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Заместника на 12LGC - като мине първата зима, тогава ще има повече коментари - аджеба тази машина става или не става за нещо...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #47

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    скъпо ми е сори 1500 ми е наистина пряко силите с монтажа при това. просто току що си купих апартамента и можете да си представите какви разходи имам по него за цялостното му обзавеждане. а какво ще кажете за това?
    http://frescor-bg.com/manifacture/fu...e%d0%b2%d0%be/
    Другите еи 2 възможности са:

    1.по-голям климатик и по-мощен : http://impas-klima.com/invertorni-kl...e-gwh18kf.html за 2-те стаи -във втората понеже има коридор колкото да отвърне въздуха до 18-19 градуса максимум

    2. по-малък и с повече екстри на почти същата цена за 1 стая: http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb09ld-plasma

    Друго няма какво да посоча, изчерпаха ми/ти се възможностите за нови климатици в рамките на тази цена.

    П.П. може да рискуваш с това http://impas-klima.com/invertorni-kl...e-gwh12kf.html gree, но може и да останеш разочарован, ако не успее да затопли до желаното от теб - за една стая става въпрос

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #48

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    благодаря 18-19 градуса ми е ама повече от достатъчно дори. ама това gree го чувам за пръв път в живота си. читаво ли е? да не остана на средата на зимата на "любов и чувства" за затопляне и да трябва да търся кой да ме топли хахахаахах

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #49

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Сега купуваш подходящ климатик за голямата стая, а за спалнята слагаш една духалка за 25лв. (временно за тази зима), пускаш я преди лягане за 2-3ч. и си готов. А догодина, като събереш пари вземаш още един за спалнята. Варианта с 18-ка в 17м² е прекалено, дори и за топлолюбиви като Джъсти
    Грее е китайска марка, но тазгодишните им модели са с компресори на Дайкин.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #50

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    благодаря 18-19 градуса ми е ама повече от достатъчно дори. ама това gree го чувам за пръв път в живота си. читаво ли е? да не остана на средата на зимата на "любов и чувства" за затопляне хахахаахах
    Производство е joint-venture в завод на gree с компресор на дайкин и предполагам, че част или цялата технология(софтуер, части също са патент на дайкин-по -остарелите им технологии отпреди 5-6 години, които при тях излизат от употреба), а изпълнението(производството) е от завода на gree.

    Няма да си на студено, но не е ясно каквъв ще е шума на тязи 18-ка. компресора няма да е шумен(суинг на дайкин-не са шумни), но не знам как ще е вътрешното тяло.

    Най-разумното е това което е написал gnf, но за теб ако няма друга възможност може да се окаже, че най-практичното решение за следващите 2-3 или 4 години, ako не си сигурен дали ще можеш да вземеш друг климатик може да излезне и 18-ката gree.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #51

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    ооооо какви 2-3-4 години говорим за една зима за следващата година взимам друг дайкин със сигурност въпроса е да отракам тая зима, аз затва хем не искам супер силен хем ако може да ми свърши исканата работа за една зима.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #52

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Като си решил да е Дайкин, нека да е FTXS25J в 17м², а за спалнята ще мислим догодина, може би ще спестиш повече пари отколкото сега, за нещо по-хубаво

  10. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #53

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Абе това Фуджи..........12LEC, недей го мисли -само 29кг.външно тяло -пък за 11295лв, много по- добре е Дайкин FTXN 50- 42kg. za 1440лв. И двата са произведени в Китай, но Дайкина си е Дайкин.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308946800[/time]_________________________________________________

    Извинявам се за неточността - цената на Фуджито е 1295 с монтаж, а за Дайкина е 1440лв. по ценова без монтаж.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1308943392[/time]_________________________________________________

    А от посочените по горе варианти според мен по добре е Гриито пред Фуджито

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #54

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    18-ка може малко вповече точец да гори, ако може с 12-ка не прекалявай.
    разхода от ток впосле ще дойде много овър и ще се загуби смисъла на инвестицията в инвертор.

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #55

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs25g

    това е климатика за теб...но с монтажа ще стъпи на 1700 лева..зависи от кой го намериш...

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #56

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    благодаря на всички за съветите и участието в дискусията вече "сложих тъмните очила" и поръчах един модел на Дайкин пък ще видим до къде ще я докарам

    Специално благодаря на Aleksandars за това, че ме напътства дори и извън форума и ми помогна в този избор!

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #57

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Кой модел на Дайкин избра?

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #58

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    FTX35JV

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #59

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Честито, дълга и безаварийна работа му пожелавам
    Ако е само за 17м² може и да може да те топли, но ако ще отваряш вратите и включиш спалнята, забрави за топла/и стая/и. Ще тормозиш и климатика по този начин.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #60

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Честито, дълга и безаварийна работа му пожелавам
    Ако е само за 17м² може и да може да те топли, но ако ще отваряш вратите и включиш спалнята, забрави за топла/и стая/и. Ще тормозиш и климатика по този начин.
    благодаря. ще го пробвам па каквото стане. ако видя че не става ще си е само за 17-ите. Просто ми е много неблагоприятно разположението на стаите и според познати специалисти даже и с 18 няма как да стане да топля двете стаи защото са успоредни и вратите им са от една и съща страна сиреч въздуха трябва да прави обратен завой за да влезне в другата стая така че ме посъветваха да си взема за едната стая и да не се занимавам с щуротии хехе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 19:29
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе