Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61

Daikin FTX35JV - струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    1
    #16

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    за тези които се интересуват: Имам даикин FTX 35 JAV1NB от 6 години. употребявам го в ненатоварен режим зимата като back up настроен на 20C тъй като се отоплявам с камина. След изтичането на гаранциата климатика започна да дава дефекти. Може би вследствие на лошия ток климатика се изключва в даден момент и при диагностиката показва индекс "лоша връзка между външно и ватрешно тяло". От сервизите ремонтираха платките, работи известно време и отново същия дефект. Пак го проверяваха. Нищо. След известно време го включваш - тръгва нормално. Работи около месец и отново спира и почва да мига че има някакъв проблем и така е до сега. Оторезираните сервизи не могат да го оправят. Не знаеш кога ще работи и кога ще спре. Ако ще си купувате Daikin поне си вземайте неинверторни. Аз самият познавам и други ползватели на Daikin който все още е в гаранция и постоянно дава дефекти. Бих препоръчал друга марка. На Daikin kompresorite са изключително издръжливи - електрониката обаче е ужасна. Корабен механик съм и работя със стари 20 годишни Daikini - безупречни. Това чудо в къщи ме побърква. Сега ще го изхвърлям и ще си сложа нещо по-евтино и по-надеждно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    vaav, Каква марка и модел мислиш сега да купиш? Каква е кубатурата на помещението?

    Когато окончателно решиш кое ще е за всеки случай напиши го да видим.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #18

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от vaav
    за тези които се интересуват: Имам даикин FTX 35 JAV1NB от 6 години. употребявам го в ненатоварен режим зимата като back up настроен на 20C тъй като се отоплявам с камина. След изтичането на гаранциата климатика започна да дава дефекти. Може би вследствие на лошия ток климатика се изключва в даден момент и при диагностиката показва индекс "лоша връзка между външно и ватрешно тяло". От сервизите ремонтираха платките, работи известно време и отново същия дефект. Пак го проверяваха. Нищо. След известно време го включваш - тръгва нормално. Работи около месец и отново спира и почва да мига че има някакъв проблем и така е до сега. Оторезираните сервизи не могат да го оправят. Не знаеш кога ще работи и кога ще спре. Ако ще си купувате Daikin поне си вземайте неинверторни. Аз самият познавам и други ползватели на Daikin който все още е в гаранция и постоянно дава дефекти. Бих препоръчал друга марка. На Daikin kompresorite са изключително издръжливи - електрониката обаче е ужасна. Корабен механик съм и работя със стари 20 годишни Daikini - безупречни. Това чудо в къщи ме побърква. Сега ще го изхвърлям и ще си сложа нещо по-евтино и по-надеждно.
    Не съм специалист, но и аз имах някакво такова предчувствие за електрониката на дайкин, но това е така най-вероятно защото електрониката е перфектна създадена за перфектен ток(напрежение, честота и т.н.) какъвто е Япония, а в Бг никой не си върши работата да санкционира ЕВН, ЕОН и ЧЕЗ за гаврите с качеството на тока.А пък на кораба агрегатите подават качествен ток с постоянно напрежение и честота, а не като енергийно-търгашките доставчици на територията на БГ...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #19

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Този модел климатик се предлага от 1 година, така, че няма как да го имаш от шест години.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Открих модела FTX35JAV1NB за който говори vaav в каталог на Daikin от 2000 година.


  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #21

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от vaav
    за тези които се интересуват: Имам даикин FTX 35 JAV1NB от 6 години. употребявам го в ненатоварен режим зимата като back up настроен на 20C тъй като се отоплявам с камина. След изтичането на гаранциата климатика започна да дава дефекти. Може би вследствие на лошия ток климатика се изключва в даден момент и при диагностиката показва индекс "лоша връзка между външно и ватрешно тяло". От сервизите ремонтираха платките, работи известно време и отново същия дефект. Пак го проверяваха. Нищо. След известно време го включваш - тръгва нормално. Работи около месец и отново спира и почва да мига че има някакъв проблем и така е до сега. Оторезираните сервизи не могат да го оправят. Не знаеш кога ще работи и кога ще спре. Ако ще си купувате Daikin поне си вземайте неинверторни. Аз самият познавам и други ползватели на Daikin който все още е в гаранция и постоянно дава дефекти. Бих препоръчал друга марка. На Daikin kompresorite са изключително издръжливи - електрониката обаче е ужасна. Корабен механик съм и работя със стари 20 годишни Daikini - безупречни. Това чудо в къщи ме побърква. Сега ще го изхвърлям и ще си сложа нещо по-евтино и по-надеждно.
    Mного бих се зарадвал ако вместо да го изхвърлиш ми го продадеш на мен ...напиши ми на лични откъде си и колко искаш за климатика.А дали Дайкин е боклук е друг въпрос и мнението си е лично твое - аз съм фен на Дайкин и мога да ти предложа в замяна климатик на година и нещо с марката Беко ...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #22

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Здравейте!
    И аз се вгледах в обсъждания модел. Ще охлаждам и отоплявам стая около 17 квадрата - панелка, последен етаж, югозапад.
    След ровене го намерих на някаква промоция Климатици Дайкин .
    Заслужава ли си според вас? За тази цена може ли да се намери нещо по-добро?

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #23

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    вземи новия модел - с този имаха проблеми с дефростите, ако наистина си търсиш климатик де, а не оптимизираш малко прекалено натруфен линк си сложил
    та или скачай на профи серията или си опитай късмета с новите модели.
    http://www.technomarket.bg/products/...xn-35k-rxn-35k - 1050 лева
    http://mmc.bg/admin/pics/35_2_PL_FTXS-J%28G%29_2011.pdf - 1860 лева е профито

    това е ако държиш на дайкинче.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    7
    #24

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    А имаш ли представа новите къде се произвеждат?! Нещо подочух, че вече не били Японски....
    ERR-COP също ги дават по-ниски. Нещо са ги "оптимизирали" съвсем.
    ПРОФИ серията ми е извън бюджетна, за съжаление...

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Те никога не са били японски.Правят се в Чехия и Белгия, а вече и в Китай.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #26

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    За това си вземи Toshiba ,от технополис или някои тяхен дистиб. в София.А може и да отскочиш до Пловдив,за нещо Оргинално Японско добре запазено на 4-5-6 години което има параметри по добри от новите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    човече всичко се прави в китай!

    поне всичко под 2 3 бона

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #28

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Що... над 3 бона, къде се прави?

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #29

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    хвана ме !
    ами пак там май.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #30

    Re:Daikin FTX35JV - струва ли си?

    Мхм, хАвана те.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  2. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Daikin FTX35JV - размразяване на 22 мин.
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 604
    Последно: 24-02-12, 19:29
  5. Fujitsu ASYA12LGC или Daikin FTX35JV ?
    От vannnnkata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 34
    Последно: 28-10-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе