Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 136

Daikin FTYN-60F какво ще стане ако...или малък климатик за голяма площ...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #31

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Някои хора са бягали от часовете по термодинамика и топлопренасяне. Един Даикин FTXG има НОМИНАЛНА мощност на отопление 4.2KW. Два клиамтика са 8.4 киловата. С тази мощност ше се поддържа 12-23 градуса без абсолютно никаквъ проблем. Даже и 20 може да се поддържа. Който неможда да смята топлозагуби поне да позлва номограми. Ако да кажем 100кубични помещение се затопля със 10 киловата мощност за 200 кубиука няма да са необходни 20киловата, а по-малко. При големи помещени сметка ват на кубик недейства. Друг е въпроса, че няма смисъл да се слага скъп в това помещение.
    !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?.........................

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #32

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Julian,според моя скромен опит в Б-я реалната климатизация няма нищо общо с проектирането за нея.Може да върши работа за големите обекти-молове,офис центрове и други такива,но не и за малки търговски и жилищни помещения.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #33

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    От Даикин FTXG 35 вкъщи има конденз на външното тяло при външна температура 11 градуса ,а вътрешна зададена 25градуса.Това е нормално нали!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #34

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Каква е разликата между MIDEA MSG-24HR и MIDEA MSG-24HRI?Втория го пишат,че е инвертор но защо харчат едно и също количество ток???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #35

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Здравейте!Реших все пак да Ви послушам и взех малко по-голяма машина, конвенцонален FTYN 60F/RYN 60E!В момента е монтиран един такъв на обем над 300куб.м.площ!Външното тяло работи страхотно без абсолютно никакъв шум,има конденз ,обаче като за световно .Капарирал съм още един и чакам доставка.При 5 градуса външна температура и зверска мъгла,поддържа вътре 15,5 градуса .Помешението е без изолация и ужасна дограма!Въпросът ми е ако доплатя за модел FTXS 60 F/инвертор/,понеже имам все още такава опция ще имам ли някаква полза или ще си хвърля парите на вятъра?Притенявам се понеже все пак ще са неправилно оразмерени и дали ще има смисъл от инвертора???Благодаря!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    lubaka2, Изборът които си направил на този конвенционален модел 21-ца на Daikin е добър, производителят го е проектирал за работа до -15 градуса външна температура.

    До тук на режим отопление имаш осигурени 23 W на кубичен метър. При външна температура 5 градуса климатика ти без да изключва прави в помещението 15,5 градуса, това е разлика от 10,5 градуса. Ако външната температура стане -10 градуса, вътрешната до къде ще я докара. Това е интересен въпрос, но не е към теб адресиран.

    Не е препоръчително да слагаш инвертор при положение, че общата мощност с двата климатика ще остане малка. При тези условия инверторният ще се мъчи постоянно да работи до колкото може на максимум, което не е добре за компресора, електрониката и сметката за ток.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #37

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Във фирмата ни монтираха едни газови "духалки" , всяка от които е около 30kw! Не мога да кажа каква марка са, но срещу тях направо не се стои! Знам само че не горят в помещението, монтирани са отвън и имат нещо като ауспух. Няма конденз, няма миризми. Имат си терморегулатор и с него се задават градусите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #38

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    И разхода им е ужасен.едно от най-скъпите отопления,освен ако не са на природен газ.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #39

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Както гледам става въпрос за помещение за промишлени нужди.Мислил ли си да го отоплиш с колона.Общо-взето това се предпочита при твоите изисквания,колонните машини са по-стабилно направени,по-дуракоустойчиви и няма да ги бърка,ако са по-малки от нуждите.Слагал съм много по този начин(по-слаби ,до 10-15гр)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #40

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Чак сега видях че някой вече е дал такова мнение,за което се извинявам

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #41

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Здравейте!Реших все пак да Ви послушам и взех малко по-голяма машина, конвенцонален FTYN 60F/RYN 60E!В момента е монтиран един такъв на обем над 300куб.м.площ!Външното тяло работи страхотно без абсолютно никакъв шум,има конденз ,обаче като за световно laugh.Капарирал съм още един и чакам доставка.При 5 градуса външна температура и зверска мъгла,поддържа вътре 15,5 градуса 2guns.Помешението е без изолация и ужасна дограма!Въпросът ми е ако доплатя за модел FTXS 60 F/инвертор/,понеже имам все още такава опция ще имам ли някаква полза или ще си хвърля парите на вятъра?Притенявам се понеже все пак ще са неправилно оразмерени и дали ще има смисъл от инвертора???Благодаря!
    Дадоха ли ти гаранция за тази машина?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #42

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Да има гаранция.Климатика изключва поне веднъж на час,а и предполагам,че има защита против претоварване?От колона се отказах поради две причини,първата е че напрактика ,е невъзможно да се инсталира при структурата на помещението,а другата че Мидеа не ми харесва,замръзва при минус 7 градуса!Друг е въпроса,че можех да взема касета.....,но късно!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    97
    #43

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Още един въпрос,понеже някъде четох,че е най-добре за компресора вентилатора да е на максимална степен,това вярно ли е?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #44

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    В известна степен-да

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #45

    Re: DAIKIN FTYN 60F какво ще стане ако...или малък климатик на голяма площ.......?

    Да, така климатика е най-ефективен и най-икономичен! Може да експериментираш и с наклона на клапите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTYN-25GX
    От kostadin11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 10-02-14, 09:29
  2. Daikin FTYN/RYN50
    От bigmouth във форум Климатици Daikin
    Отговори: 48
    Последно: 03-01-13, 16:20
  3. Daikin FTYN 60F - инвертор ли е?
    От abcm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-10, 15:32
  4. Daikin FTYN 50/60 - инвертор или конвеционален ?
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-10, 09:16
  5. Питанка отностно Daikin FTYN 50/60
    От mdimitrovm във форум Климатици Daikin
    Отговори: 31
    Последно: 08-10-09, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе