Страница 92 от 92 ПърваПърва ... 4282909192
Резултати от 1,366 до 1,369 от общо 1369
Like Tree647Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян

Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

В общи линии минуси и плюсове, заслужава ли си като цена/качество и ако имаш възможност да качиш някоя снимка.2-ката на 32 или 410 е?

2.  
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012

Честно да ти кажа , нямам някакви по -особени наблюдения от "двойката" . Монтирах го в спалнята на апартамент, където живее майка ми ,тази есен .Климатика е 9-ка с R 32 . Спалнята е малка за него -11м , южна , ново строителство -с 5 см външна изолация; 5 камерна дограма с 24 мм стъкло. Много се чудих дали да е 9ка или 7ца , но избрах 9ката , тъй като апартамента е тип мезонет и е доста отворен , та идеята беше вратата да е отворена и да помага на две Нексури -съответно на първия и втория етаж, обаче малко не се получава , защото той раздухва по различен начин от Нексурите и трудно закарва въздуха към коридора.
    Избрах го тъй като ползвам "единицата " доста години и съм много доволен от работата му дори в най -големите студове.
    Разликата е ,че "двойката" има автоматично , хоризонтално местене на жалюзите ; на дистанционното , функциите ЕКОНО и ТИХ са на един бутон.
    Като цяло -тих климатик , когато е на нощен режим ;тихо външно тяло. Надежден е и при големи студове -прави бързи (4 мин) и не много чести дефрости. Една 9-ка според мен може да се справи без проблеми със стая и над 20м .
    Аз "единицата " я ползвам в северна спалня -16м . Нямаше изолация , нито добра дограма и въпреки това отопляше и в най-големите студове. Сега с изолация и добра дограма въобще няма проблем и харчи не повече от 25лв на месец. Имах проблем с "единицата " в началото-като го включвах лятото на охлаждане , започваше да съска като чайник и сменяха турбината.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от aphex; 13-04-19 в 19:54.
    Gyokov, Phoenix_1, rosswen и 2 други харесват това.

4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян

aphex, благодаря ти за добрия очерк.Двойката определено ми харесва.
    Имаш Nexura, което е рядкост и ще е полезно за форума да споделиш инфо и за нея.Мисля, че освен Цанков друг не е давал мнение за модела.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012

)Чак пък "очерк"! Аз, мисля ,че в предишна тема бях писал за Нексурите. Имам доста наблюдения -имам 5 от тях -три 9ки, една 12ка, една 18ка в две различни жилища. Две 9ки и 12ката ги ползвам от 2012г. и доста си изпилих нервите с тях и Дайкин, тъй като бяха на последен етаж от къща с големи топлозагуби и в по -студено време издишаха, въпреки ,че имаше добри стъклопакети. След слагане на външна изолация и фибран на тавана поне този проблем изчезна. Много икономични-отоплявам етаж-около 120м с 4 климатика(единия се включва по-рядко) , отделно перални , сушилни ,фурна , кухненски уреди , ел.лира в банята , подово в кухня (пуска се много рядко)-сметката ми за 6 месеца ,зимата , е 1000лв/ годишната е 1500.
    На мен, поне, ми харесва дизайна и заради това си ги купих преди години. Това лъчисто не грее , но в него режим , климатика работи много тихо и топлината е много по-различна от на всеки друг климатик. Все едно си на парно или конвектор. Турбината върти на много ниски обороти и едвам го раздухва въздуха , но пък го пръска равномерно из цялото помещение. Подовете са студени .
    Писах го и преди , тъй като някои го наричат "само дизайн" , "слаб климатик " , "скъп заради дизайна"-вътрешното тяло на Нексурата е по-тежко и с по-голям топлообменник от това на Уруру- Сарара , а това е оскъпява много, съответно и влияе върху работата му и това колко отдава. Има ги описани цифрите в каталозите.
    Минуси, освен че са скъпи-при мен имаше проблеми с тракане на втулки, на 12ката се наложи смяна на платка , впоследствие смениха и вътрешното тяло. Имаше проблеми с решетки на външните тела. Когато нямах изолация -дълги , по 15 мин дефрости , после не могат да наваксат . Дефрости през час -студени помещения. В същото време Емурата си работеше безотказно в северна стая с по-лоша дограма и стъкла.
    На 12ката впоследствие изгоря едно моторче на перката на външното тяло -струва около 520 лв , но ми го смениха безплатно , въпреки че бяха извън гаранция.
    Много проблеми със сервизирането от страна на фирмата от която ги купих. Въобще не бяха наясно какво да правят . После ги поеха от Атаро ,след намеса на Хаас и Михов. Общо взето неприятни истории , но Митко Михов от Атаро във Виена ми помогна много.
    18ката е доста по-шумна , дори и в лъчисто.
    Пластмасите им пожълтяха малко , но все пак са 7 годишни.
    Последно на едната се бе разтракала втулката и с Михов го разглобявахме . Има начин да се разглоби без да се обира фреона, но не е доста лесно -трябват, на места, отверки с чупещи глави. Втулката вътре не е изолирана добре и остава един малък луфт , което води до тракане. Сложихме й малко парченце от една изолация и проблема се реши . Не знам дали на други модели го има този проблем с турбината.
    Общо взето това е . Ако нещо друго те интересува -питай!
    Този пост е редактиран от aphex; 16-04-19 в 11:06.
    bobivg, JOKVN, rosswen и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 92 от 92 ПърваПърва ... 4282909192

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе