Страница 111 от 115 ПърваПърва ... 61101109110111112113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 1725
Like Tree856Одобрявам

Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1651

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Уруруто като мести клапите чува ли се шум от моторчетата?
    Deliivanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1652

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Дам страхотен въпрос,
    На перферата мн дразнят нощем хоризонталните.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #1653

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Колеги, смятах да монтирам на баща ми подов Перфера , daikin-fvxm35a-rxm35r-perfera-12000-btu - https://*********/podov-klimatik-dai...tu-klas-a.html , но ме разубеждават за проблеми с газанализатор при тоя модел.
    Някой сблъсквал ли се е с проблеми от този сорт, колегата монтажник, даже каза, че ги изолирали..
    Като алтернатива се насочвам към Миццубиши Хеви 12-ка..mitsubishi-heavy-srf35zs-w-src35zs-w2-premium-12000

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,299
    #1654

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    ... проблеми с газанализатор ...
    Чул си нещо, ама не си разбрал за какво става въпрос.
    ГазОанализаторът е измервателен уред, а не част от климатична система.
    Газоанализатори ✔ Измервателна техника | сп. Инженеринг ревю (engineering-review.bg)

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1655

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Колеги, смятах да монтирам на баща ми подов Перфера , daikin-fvxm35a-rxm35r-perfera-12000-btu - https://*********/podov-klimatik-dai...tu-klas-a.html , но ме разубеждават за проблеми с газанализатор при тоя модел.
    Някой сблъсквал ли се е с проблеми от този сорт, колегата монтажник, даже каза, че ги изолирали..
    Като алтернатива се насочвам към Миццубиши Хеви 12-ка..mitsubishi-heavy-srf35zs-w-src35zs-w2-premium-12000
    Чул съм за 2-3 случая за по-стария модел с външно N сменя се и платка. Дали са го отстранили проблема през годините не мога да кажа. Това не би ме отказало да го взема, особено пред srf35zs-w. Ако си решил да взимаш srf35zs-w направо го поръчваш със стенно управление за да може да коригираш работата на вътрешния вентилатор иначе ще береш ядове. Някъде в темите има писано за него и 18-ка (по спомен) и за решението на проблема със стенното дистанционно.
    п.п тази тема

    А относно уруруто никой ли не знае за клапите? Човека с оплакването не ми е близък по-скоро случаен и го пратих в MMC, понеже преди години имаха работеща мостра в шоурума да чуе там и да направи сравнение. Вероятността да го видя отново и да сподели как е шума клони към 0, а любопитството в мен дали са така направени или е частен случай към Ꚙ. Завалията го монтирал в спалня.
    Този пост е редактиран от bobivg; 13-08-23 в 11:20.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #1656

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Чул си нещо, ама не си разбрал за какво става въпрос.
    ГазОанализаторът е измервателен уред, а не част от климатична система.
    Газоанализатори ✔ Измервателна техника | сп. Инженеринг ревю (engineering-review.bg)
    На всяка манджа - мерудия си градски. Дали е газ анализатор или газоанализатор или газ сензор за изтичане ми е все тая!
    И гледам колегата се е включил с някаква статистика под тебе, явно все пак е имало за какво да питам..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1657

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Уруруто като мести клапите чува ли се шум от моторчетата?
    По повод питанката,
    https://youtu.be/uG7C08evZj8

    За мен лично е недоловимо и най вече не е дразнещо.
    bobivg, ccankov73 и HRS9 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1658

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Имам инсталиран Comfora FTXP25N и RXP25M5V1B (тази тъпотия с моделите не ми се беше случвала. Вътрешното тяло N, обаче външни нямало още в бг-то и сложили M. За съжаление ме нямаше по-време на монтажа.). Климатиката е монтиран в коридор 6м. х 1м, вис.2.2м. Коридора е на последен етаж и е отворен към стълбата от долният етаж.
    По спицификация RXP25M5V1B го дават на 35 градуса външна да охлажда при максимум 650 вата, обаче този гори двойно. При зададена 21градуса и 22 на стаята (според приложението) си работи на около 1100вата.
    Климатика ли е слаб, външното тяло ли е скапано? Гледам още, че външното 25M е 26кг., докато 25N го дават 24кг. Как успяха да го намалят с 2кг.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1659

    Re: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    650 вата сигурно е по номинална мощност, максималната е по голяма и при зададени 21 градуса които са си доста ниски работи на максимални обороти. Задай му 23-24 и ще падне консумацията
    bobivg, rosswen и Palev харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    465
    #1660

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1 Виж публикацията
    Имам инсталиран Comfora FTXP25N и RXP25M5V1B (тази тъпотия с моделите не ми се беше случвала. Вътрешното тяло N, обаче външни нямало още в бг-то и сложили M. За съжаление ме нямаше по-време на монтажа.). Климатиката е монтиран в коридор 6м. х 1м, вис.2.2м. Коридора е на последен етаж и е отворен към стълбата от долният етаж.
    По спицификация RXP25M5V1B го дават на 35 градуса външна да охлажда при максимум 650 вата, обаче този гори двойно. При зададена 21градуса и 22 на стаята (според приложението) си работи на около 1100вата.
    Климатика ли е слаб, външното тяло ли е скапано? Гледам още, че външното 25M е 26кг., докато 25N го дават 24кг. Как успяха да го намалят с 2кг.
    Според мен, с оглед мястото на монтажа и концепцията за климатизиране(преходно), проблема не бива да се търси в машината(тъй като,най-вероятно не е правилно оразмерена и монтирана).Вътрешното тяло директно срещу вратата на стаята ли е и каква е квадратурата(кубатурата) и.Етажа какъв е, защото последен е много относително(едно е 15-ти последен друго е 5-ти такъв)
    Този пост е редактиран от HRS9; 22-08-23 в 11:37.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1661

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Това за телата не е приумица на монтажната фирма.
    Официално от дайкин са уточнили, че комбинациите са възможни.
    rosswen и HRS9 харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1662

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Пред климатика има 4 метра коридор висок 2.2м и широк 1м. после има чупка на 90 градуса и още 2м. коридор със същите размери и после има стълба, която води към долният етаж.
    Стаи има, но вратите са затворени през деня. Последен етаж на къща, тавана има дървена обшивка и над нея вата.

    Това с телата си е точно приумица на монтажната фирма, защото когато си поръчваш модел 25N, очакваш всичко да е този модел, а не каквото има в склада. То може и да работи, но не е това, което е поръчано. Отделно монтажната фирма не ти казва, че слага друг модел, различен от поръчаният така, че в случая, ако мине номера и понеже ме нямаше, номера мина. Другият път изглежда ще трябва да поръчвам с пълни номера на външно/вътрешно тяло.

    За момента на 2-та степен на вентилатора и 32.5 градуса навън и зададени 21гр. консумира около 700вата. Вчера при същите условия почти целия ден работеше на киловат.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #1663

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Ами явно трябва да се темперират стени подове тавани. Това е много повече енергия отколкото да изстуди въздуха само.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    465
    #1664

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1 Виж публикацията
    Пред климатика има 4 метра коридор висок 2.2м и широк 1м. после има чупка на 90 градуса и още 2м. коридор със същите размери и после има стълба, която води към долният етаж.
    Стаи има, но вратите са затворени през деня. Последен етаж на къща, тавана има дървена обшивка и над нея вата.

    Това с телата си е точно приумица на монтажната фирма, защото когато си поръчваш модел 25N, очакваш всичко да е този модел, а не каквото има в склада. То може и да работи, но не е това, което е поръчано. Отделно монтажната фирма не ти казва, че слага друг модел, различен от поръчаният така, че в случая, ако мине номера и понеже ме нямаше, номера мина. Другият път изглежда ще трябва да поръчвам с пълни номера на външно/вътрешно тяло.

    За момента на 2-та степен на вентилатора и 32.5 градуса навън и зададени 21гр. консумира около 700вата. Вчера при същите условия почти целия ден работеше на киловат.
    Предполагам, че целта е да охлаждате поне една(или няколко стаи) а не само коридора? 21 градуса на охлаждане е много ниско задание, за Дайкин не откривам препоръчителни стойности за този режим но при MHI пише препоръчително задание на ДУ в режим Охлаждане 26-28, Обезвлажняване: 24-26. При този режим и 3 денонощно работещи машини(настройка 26 от ДУ) + всички други домакински електроуреди последната ми сметка е 62.20 лева.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #1665

    Отговор: Daikin - мнения за моделите на тази марка II част

    Съвсем нормална консумация, според мен, с оглед заданието и обстоятелствата.
    Mega и bobivg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  2. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  3. Daikin - мнения за моделите на тази марка
    От kilikanzer1976 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2554
    Последно: 14-12-10, 05:09
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе