Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 275
Like Tree2Одобрявам

Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Направи ново замерване: външна, вътрешна вход и изход.

    При тръби свързани при вътрешното тяло на заварка вероятност за частично запушване има само при тази с по-малкият диаметър. Зависи от големината на топлообменника, тръбният път и количеството на фреона, но по-вероятно е това частично запушване да не дава отражение или то да е минимално в двете посоки при тока на компресора.

    В режим отопление, дали има запушване донякъде може да се ориентираш, ако външното тяло заскрежава силно предимно в една, две малки зони. Топлообменника трябва да е почти равномерно студен или заскрежен. На входа на капилярката при външното тяло от вътрешното трябва да пристига само течност в достатъчно количество затова и там се ослушвай за звук като от газ преминаващ през стеснение, силно изразен съскащ звук или за смесен звук на преминаване ту на газ ту на течност. Ако не чуваш такъв съскащ или смесен звук и топлообменника е почти равномерно студен или заскрежен то най-вероятно дебитът на компресора не е намален.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #32

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Благодаря за съветите!Заварките са две и на тънката и на дебелата тръба и са на 50 см от крановете на външното тяло в изолацията защото некадърниците явно бяха скарани с рулетката.На работното ми място има над 30 климатика някои сменяни по 2 и повече пъти значи съм наблюдавал поне 50 монтажа изпълнени от различни фирми включая еко-клима и нито веднъж не видях да се снажда тръбен път.Ще чакам да позастудее и темепературите да станат около нула и ще замеря отново всичките градуси

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #33

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    ... Aко имаш съмнения извикай някой да ти преправи заврките докато времето бива. Че какви заварки съм виждал ... не ми се говори ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #34

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    И този вариант е обмислян ама за лятото да не е влажно а това е скъпа операция ще загубя и тъй наречената ГАРАНЦИЯ от три години.Приготвил съм 2 печки духалки и хубав спален чувал ВАНГО СОНО КОМФОРТ от 100 кинта като се загравям редовно и вътрешно с червено вино ще изкарам зимата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #35

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Колега juch, аз също съм с FTYN 35, закупен октомври миналата година. Презимува и мога да те успокоя да не му се нервиш толкова. И на най- големите студове (-20градуса) издържа. Не може да направи баня в стаята, но идеята е въобще да не го изключваш от дистанционното. Просто когато ме няма го оставям на 21 гр., а през другото време е на 26-27градуса. Вътре поддържа около 23. Имаше един досаден проблем със софтуера, където при достигане на нагласената температура, компресорът спираше да работи, но не и вентилаторът на вътрешното тяло. Получаваше се неприятно хладно течение. Сега нещо се оправи и си работи като класическа конвенционалка. Такъв ни бил късметът. Хубаво ме съветваха колегите от форума за инвертор, ама кой ли слуша.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #36

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Колега yo ko значи съм си купил недъгавост за 1200 лева?
    как да дам 1800 за инвертор след като установих че читава конвенционалка не могат да направят?
    че има и други набутани трябва ли да ме успокоява?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #37

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Чак пък потресен ...... с два Дайкина съм и са супер тихи и топлят/изстудяват супер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    65
    #38

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от juch
    Колега yo ko значи съм си купил недъгавост за 1200 лева?
    как да дам 1800 за инвертор след като установих че читава конвенционалка не могат да направят?
    че има и други набутани трябва ли да ме успокоява?
    Просто исках да те успокоя, че въпреки първоначалните негативи, машината ще се справи в студовете ( а през лятото въобще няма проблем). Хубавото е , че прави дефрост само при нужда и то е много рядко.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #39

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    жуч,според мен ще претърпиш метаморфоза във времето.бях с елит,минах на фтин35,сега съм с фтх50,но смятам лятото да сменя фти-на(нищо,че е на 2 г.) или с по-висок клас на дайкин или с изхвърлен японец или да пробвам и тошибите.просто всеки следващ клас клими ми показва,че не съм знаел наистина какво е да имаш КЛИМАТИК.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #40

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA
    жуч,според мен ще претърпиш метаморфоза във времето.бях с елит,минах на фтин35,сега съм с фтх50,но смятам лятото да сменя фти-на(нищо,че е на 2 г.) или с по-висок клас на дайкин или с изхвърлен японец или да пробвам и тошибите.просто всеки следващ клас клими ми показва,че не съм знаел наистина какво е да имаш КЛИМАТИК.
    От дума на дума...да си дойдем на думата!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #41

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    малко ме успокоихте ама не съвсем.като стане по студено вънка и почне да ми издухва 35 градуса на отопление за чий ми е ще ме простуди на мен телесната ми температура е 36

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #42

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Намерих отговора на въпроса и се оказа, че наистина има основание в оплакването за ниска мощност. Първо да обърна внимание, че модела Daikin FTYN35GXV1B/RYN35GXV1B се води SIESTA.

    Причината за слабата мощност на модела се крие в компресора. Компресора на тази по каталог 12-ка е на 9-ка. Това е очебийно, ако се види консумираната мощност на самият компресор модел Matsushita 5PS132DBB01 - 900W.

    Сравнявам модела с произволен конвенционален например Midea MSV1-09HRN1. Консумираната мощност на самият компресор модел Toshiba PA108X1C-4FTDE е 915W. При моделът Midea MSV1-12HRN1 консумираната мощност на самият компресор модел Toshiba PA140X2C-4FT е 1185W.

    Има правопропорционална зависимост между хладилната мощност на компресора и консумираната от него електроенергия. Колкото повече работа карате един компресор да върши толкова и повече електроенергия му трябва за да я свърши. По каталожни данни на компресора Toshiba PA140X2C-4FT, СОР-а на самият компресор e 2,9, консумацията му е 1160W, а хладилната му мощност е 3365W.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #43

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    Аз затова казвам, че ако имам 1000 лева, без да мисля слагам инверторно Хитачи. 35 килограма външно тяло, двоен топлообменник, ЕТРВ, 900 W минимум, доказано топли при много ниски температури.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #44

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    е това е гадно.900вата компресор и той дори не е дайкин.Тва си е ментак откъдето и да го погледнеш.Как може да слагат на климатик дайкин компресор мацушита.Що за хибрид е това чудо?.Дайкин са дръпнали яко назаде.трябваше да купя за същите пари мицубиши електрика вече не помня кой модел беше ще се пукна от яд.Никога повече Дайкин поредната куха фирма само голямо име и високи цени

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #45

    Re:Потресен съм от Дайкин ftyn35gxv1b

    колега джуч.купи си качествен модел на дайкин и тогава бъди толкова краен.ти си взел нисък клас и очакваш чудеса ли............а ако си мислиш,че 1000-1200лв. са достатъчни за висок клас машина-НЕ НЕ СА,като изключим онея изхвърлените японки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 25-04-16, 20:06
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 00:26
  3. 2 дайкин-а температура..
    От sasaem във форум Климатици Daikin
    Отговори: 22
    Последно: 27-02-11, 22:12
  4. Дайкин FTXS25G
    От stiliyan77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-10, 14:11
  5. Дайкин или Фуджицу?
    От jororo1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 06-10-10, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе