Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #31

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Аз доколкото знам на този климатик мотора на вътр. вентилатор няма лагери.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    18
    #32

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Явно има, но е капсулован. Само осичката излиза на вън.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #33

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Има лагери разбира се. Мотора е 40W - 1640об/мин. За да се убедиш дали шума идва от него, долепи ухо до самата пластмаса на вътрешното тяло, откъдето излиза тръбния пакет и ще се убедиш къде е точно проблема. Самия мотор струва 82лв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    18
    #34

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    От него ще да е. От дясно най-отчетливо се чува. Под жалузите малко променен идва и леко по-слабо.
    Когато смазвах, исках да извадя и него. Развих болта към турбината, но не можах да го издърпам от нея. Намазах каквото успях, но жалко, че по самото моторче не услях, нали е капсуловано.
    Сега май остава да видя с "гаранцията" какво ще стане, дали ще ми я признаят и дали ще мине за гаранционен ремонт.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #35

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    тепърва надутия балон с "мерцедесите" в климатичната техника ще издиша, защото на никой и през ум не му минава, че и на въпросния "мерцедес" на втората година се налага да бъде сменен вътрешния мотор или казано с други думи купихме си мерцедес а се оказа с качеството на масов италиански автомобил...
    и сто пъти да го разглобявате и смазвате ако не смените мотора или поне неговите лагери няма да се оправят нещата и това е ясно като бял ден
    пердставям си ако това беше се случило с панасоник какво щеше да бъде - като се тръгне от "аз тази марка съм я зачеркнал" до какво ли не, а тук още сме плахи в плюнките и отрицанието...
    няма да минат и няколко години и всички монтирани "мерцедеси" ще започнат да се раздрънкват, масата младежи, които са ги монтирали ще си сменят номерата на мобилните телефони и тук във форума ще се излее вълна от плюнки по тази марка...
    какъв е извода - и дайкин както всички други марки се поддаде на лакомията да продава нискокачествени климатици на висока цена (през тази епидемия пръв мина панасоник) и резултата е налице...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #36

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Не е точно така, от 2 климатика проблем има малкия и според мен и В.( не му споменавам името нарочно) проблема е комплексен.
    За интертермо ми пиши на лични, че ще разлаеме кучетата

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #37

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    climamarket, изобщо не си прав. Аз съм от две години и половина с моя и началото на този месец при минус 20гр. цепеше мрака. Супер тих и надежден.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #38

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    като двете години и половина станат десет и половина пак ще си говорим...
    можеш ли да ми посочиш масово монтирани 10-12 годишни климатици дайкин, не нали...
    съвсем не е в моя стил да се превръщам в злонамерен плювалник на дайкин, защото това е една много сериозна марка, но ще повтарям, че в ниския клас те повториха грешките на панасоник и сега си сърбат попарата...
    що се отнася до FTXS времето ще покаже и там колко са се поддали...
    пак повтарям, моята критика към дайкин в никакъв случай не е злонамерена, отнасям се с уважение към професионализма и високото иновативно ниво, но не мога да премълча това, което виждам
    от гледна точка на обикновения потребител може да изглеждам смешен, както и са смешни тези, които зачеркнаха панасоник като марка в очите на хилядите доволни потребители на панасоник

  11. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #39

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Мотора от горна снимка мисля че ще се разглоби поне такъв сам отварял на мидея и то случаино металната капачка е залята с смулата от корпуса и при силно почукване на оста се икъртва и пада и има досъп до лагерите които могат дасе сменят при нужда после по обратния начин се слага металната капачка и се залепва Аз лично я залепих с течен метал

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #40

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    напоследък всички вътрешни мотори на климатици се правят в една и съща китайска фабрика, но този като че ли изглежда от друга
    и всички подлежат на относително безпроблемна подмяна на лагерите, но трябва да се внимава, защото може да се подменят с още по-некачествени...


  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #41

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    като двете години и половина станат десет и половина пак ще си говорим...
    можеш ли да ми посочиш масово монтирани 10-12 годишни климатици дайкин, не нали...
    съвсем не е в моя стил да се превръщам в злонамерен плювалник на дайкин, защото това е една много сериозна марка, но ще повтарям, че в ниския клас те повториха грешките на панасоник и сега си сърбат попарата...
    що се отнася до FTXS времето ще покаже и там колко са се поддали...
    пак повтарям, моята критика към дайкин в никакъв случай не е злонамерена, отнасям се с уважение към професионализма и високото иновативно ниво, но не мога да премълча това, което виждам
    от гледна точка на обикновения потребител може да изглеждам смешен, както и са смешни тези, които зачеркнаха панасоник като марка в очите на хилядите доволни потребители на панасоник
    Моите са на 9 и 11г., когато ги купувах, комшията каза, че са много скъпи и си взе два Панасоника - отдавна не са сред нас...
    Нямам нищо против марката, не ме разбирайте погрешно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #42

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Моя е вече на 4г ,работи в 21м2, в Русе и до сега не ме е предал

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #43

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    точно за това говорех- скъпите дайкини и панасоници работят и до днес, но дали това правило е валидно за FTXN серията например???
    по отношение на комшията - той какви два панасоника си взе - евтини от някоя промоция ли???

    и до днес като кажеш мерцедес се разбира мерцедес, защото и в по-нискобюджентите модели има очаквано качество и ниво на изработка на автомобила, мерцедес не се поддават, защото знаят какво ще им срува - главата...

    при панасоник първоначално беше така, после нещата се оцапаха с разните евтинии, защото потребителското търсене било такова - на евтинии...
    болката е, че и при дайкин се случи същото - за това иде реч, а хората повтарят дайкина, дайкина, а аз ги питам кой дайкин бе хора??? 12-ка за 1000 лева с монтажа ли??? това ли е дайкина???
    за да бъда още по-убедителен ще припомня, че единствено митсубиши електрик не се разболяха до момента от вируса на лакомията, макар и здраво да се уплашиха от инвазията на дайкин с евтиниите и да срутиха пазара с иначе не лошите GE-модели, но никога не е късно...те и китайските панасоници бяха първоначално само за китайския пазар...

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #44

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Моят Дайкин е произведен в Чехия ( Пилзен ) и доколкото знам,това е гордостта на японците. Не един и два пъти когато са идвали на инспекция в този завод са изказвали своето възхищение.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #45

    Re:Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    точно за това говорех- скъпите дайкини и панасоници работят и до днес, но дали това правило е валидно за FTXN серията например???
    по отношение на комшията - той какви два панасоника си взе - евтини от някоя промоция ли???

    и до днес като кажеш мерцедес се разбира мерцедес, защото и в по-нискобюджентите модели има очаквано качество и ниво на изработка на автомобила, мерцедес не се поддават, защото знаят какво ще им срува - главата...

    при панасоник първоначално беше така, после нещата се оцапаха с разните евтинии, защото потребителското търсене било такова - на евтинии...
    болката е, че и при дайкин се случи същото - за това иде реч, а хората повтарят дайкина, дайкина, а аз ги питам кой дайкин бе хора??? 12-ка за 1000 лева с монтажа ли??? това ли е дайкина???
    за да бъда още по-убедителен ще припомня, че единствено митсубиши електрик не се разболяха до момента от вируса на лакомията, макар и здраво да се уплашиха от инвазията на дайкин с евтиниите и да срутиха пазара с иначе не лошите GE-модели, но никога не е късно...те и китайските панасоници бяха първоначално само за китайския пазар...
    Мен ме дразни друго - реално за 10-12г. няма никакво развитие при тази марка. Моя ФТХ35 например е с номинал 4.14 и максимал 5.10 в режим на отопление и не прави никакви такива дефрости на 20-30мин, даже под -3 не съм го чувал с часове да размразява. Сега ФТХС35 е с почти същите данни, даже малко по ниски, но с по висок КОП. Е на практика това си е същия климатик, но преминал в по горна категория. За 50ката пък въобще не ми се говори, мойта ФТХС50 е по добра от Урурото в днешно време. Моя е с ном.5.8 и макс 7,5 при КОП 3.4 май и никога не съм го видял с лед, сега са с КОП 3.6-3.7 но макса е 6,5. Затова аз отоплявам с тая 50ка 40м2. Сега в момента ако ги сменям, не бих ги сменил за нови "Дайкин", макар да съм адски доволен от тези които имам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DAIKIN FTX60GV - неравномерна работа на вътрешното тяло
    От batemityo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 01-01-11, 13:41
  2. Daikin FTXS25G или General Fujitsu ASHB09LD
    От shpaci във форум Климатици Daikin
    Отговори: 96
    Последно: 28-09-10, 13:22
  3. Daikin FTXS25G - неприятна миризма
    От lubopiten във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 16-07-10, 21:37
  4. Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела
    От rimogardd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 13-02-10, 00:02
  5. Дефрост при Daikin FTXS25G
    От zaqza във форум Климатици Daikin
    Отговори: 55
    Последно: 03-02-10, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе