Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Голям климатик в малка стая?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #16

    Re:Голям климатик в малка стая?

    justify Благодаря на теб и на всички други които отделиха време да прочетат поста ми ,да коментират и да се опитат да ми помогнат относно моя проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Аз не бих го сложил.Ял съм попарата на преоразмерена машина от този клас в малка стая.В кухнята ми 17 квадрата, която сега се топли с ХИТАЧИ-то, месец преди него, през януари 2007 г. монтирах МИДЕЯ MSG12HRI.Е, машината настроена на 22, 23 градуса просто си заспиваше и определено не вършеше работа.Та изкара месец и я махнах.Да не стане и тук така.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #18

    Re:Голям климатик в малка стая?

    И аз не бих си причинил подобно нещо, ама всеки сам си решава. По-логично е да се търси оптимизация някаква - ограничаване на топлозагубите, помощен отоплителен уред или дори продажба на машината /ако тъщата не го иска за коледен подарък/.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #19

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Явно машината е доста слаба защото тази зима все още не мога да накарам Дайкина от подписа ми да инвертира в същото помещение-настроена температура 23 гр на термометъра в стаята 24.3 и он-оф режим
    Но като погледнах сервизните -FTXN50 е отслабнал с 6 кг спрямо FTXS50 /килограми на външните тела/

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Принципно съм съгласен с вас, но продажбата няма да е икономически най-разумният вариант, защото задължително ще се изгубят част от парите и то не по -малко от 1/3 от първоначалната цена.Като гледам в момента Продавалник-а е пълен с климатици 2-ра употреба, има и няколко подови които ги мъчат да ги продадат от доста време...Отделно Сашо и още няколко човека(поне 5-6) които се занимават с климатици кой с фирма кой без се опитват да продават климатици на свои клиенти или изпаднали им такива...

    Той човека каза, че с мъка ги е събрал тези пари, та от вашия до неговия гъз явно има доста разстояние...

    Станимир197_7 -въпроса е и до топлозагубите, които не винаги зависят на 100% от изолацията-като сте 2-3 или 4-5 семейства(апартамента) в сграда с 12/24 или нагоре апартамента сградата като цяло е студена и няма стопляне...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Нямам предвид да го продава.Решението на проблема му е добра подова и таванна изолация.Тия магазини и гаражи долу знаеш колко дърпат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #22

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от Kovachev

    Направих едно замерване, в момента е настроен на 23/скорост на вентилатора 5 която е макса/ градуса, до желузите долепих термометър с живачен стълб. Показва 41 градуса.
    Това прочетохте ли го преди да пишете по темата?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Е, й??? Ти имаш ли впечатления от дайкин та пишеш по темата

    Моят прави на всеки 55 до 75 минути дефрост за 7 минути който изяжда от 1.5 до 3 градуса в зависимост от външната температура, та какво остана за китайчето дайкин от завод на Грии ...

    НА моят дайкин при -10 градуса му остават 3.69 кв и то без да се броят дефростите, а с тях ...

    50-ката на хитачи е с поне 30% по-добър климатик от това чудо на китайската технология, защото поне не дефроства като невидял ...


  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #24

    Re:Голям климатик в малка стая?

    justify Според теб каква машина трябва да сложа в хола. Не ми се рискува отново с Daikin, може би Fujitsu Nocria или нещо друго?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #25

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Това прочетохте ли го преди да пишете по темата?
    Замерване направи на 30 гр настроен климатик и вентилатор на макс
    Замери входна изходна и виж разликата-като разбира се има значение и на каква външна ги правиш
    А това с местенето в 13 кв не си го причинявай-помисли за изолация на под и таван защото като вземеш по топлеща машина за там накрая на месеца сметките едва ли ще ти харесат
    Явно губиш много топлина от пода или тавана-сам можеш да прецениш
    Успех

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #26

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от stanimir197_7
    Замерване направи на 30 гр настроен климатик и вентилатор на макс
    Замери входна изходна и виж разликата-като разбира се има значение и на каква външна ги правиш
    А това с местенето в 13 кв не си го причинявай-помисли за изолация на под и таван защото като вземеш по топлеща машина за там накрая на месеца сметките едва ли ще ти харесат
    Явно губиш много топлина от пода или тавана-сам можеш да прецениш
    Успех
    Сега го замерих.Външна температура 3 градуса. Климатика е настроен на 30 градуса, вентилатора на макс /5-та степен/ на изхода си духа с 49 градуса.
    За евентуален ремонт отново просто не може и дума да става, преди 6 месеца се нанесох.
    А защо големи сметки за ток? Не би ли трябвало този климатик бързо да отопля стаята и след това да минава в икономичен режим? Или аз греша нещо? Моля аргументирай се.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Kovachev при зими като тази няма как да си доволен от климатика.По мое мнение първо трябва да си отговорите на тези въпроси . възможноститие в зависимост от отговорите и в зависимост от изговореното и недоволството изразено дотук мога да кажа че възможностите са:

    1. hitachi-50fh6

    2. lg-e18sq-1100

    3. Нокрия 14


  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #28

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от Kovachev
    Сега го замерих.Външна температура 3 градуса. Климатика е настроен на 30 градуса, вентилатора на макс /5-та степен/ на изхода си духа с 49 градуса.
    За евентуален ремонт отново просто не може и дума да става, преди 6 месеца се нанесох.
    А защо големи сметки за ток? Не би ли трябвало този климатик бързо да отопля стаята и след това да минава в икономичен режим? Или аз греша нещо? Моля аргументирай се.
    Този тест показва ,че машината ти е ОК.Така като си на 5-та скорост не се ли стопли стаята и не се ли вдигнаха градусите?Не го спъвай на АВТО вентилатор(автото при Дайкина е като на 1-ва или 2-ра).За да се стоплиш ти трябва толъл въздух, и той идва с по-големия дебит на вентилатора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    99
    #29

    Re:Голям климатик в малка стая?


    А защо големи сметки за ток? Не би ли трябвало този климатик бързо да отопля стаята и след това да минава в икономичен режим? Или аз греша нещо? Моля аргументирай се.
    [/quote]
    Явно имаш големи топлозагуби-и след като имаш изолации по стените студеното идва от пода а топлото отлетява през тавана
    Мислиш ли че ако вземеш машина която въпреки тези загуби ти подържа желаната от теб температура ще плащаш малки сметки
    Опитай да задържиш топлото вътре- външни щори изолация на под и таван
    Ремонтите не са приятни
    То и температурите вън бяха неприятни-сега с покачването им нещата ще дойдат на место до следващото застудяване/просто губиш много топлина-ти прецени от къде/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #30

    Re:Голям климатик в малка стая?

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Този тест показва ,че машината ти е ОК.Така като си на 5-та скорост не се ли стопли стаята и не се ли вдигнаха градусите?Не го спъвай на АВТО вентилатор(автото при Дайкина е като на 1-ва или 2-ра).За да се стоплиш ти трябва толъл въздух, и той идва с по-големия дебит на вентилатора.
    Вече се стоплих, външните температури за моя радост са +
    Иначе вентилатора съм го оставил на макс. По-топло е , но пък за сметка на това голям "вятър" става в стаята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Малка стая-задух-помощ
    От injenercheto във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-13, 06:56
  2. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  3. Монтаж с ограничени възможности - малка стая
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 43
    Последно: 27-10-11, 21:45
  4. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  5. Климатик за много малка стая
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 47
    Последно: 11-03-09, 19:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе