Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 111
Like Tree64Одобрявам

Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #31

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Ако работата при екстремно ниски температури е водещо може да се комбинира МFZ-KA 25+MSZ FD-25VABH на МЕ

  2.  
     
  3. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #32

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Моето мнение за подовия Дайкин е че издиша доста преди -15 и то натоварен около и под номинал.Ако наистина водещата идея е за основно отопление не бих препоръчал този модел.Мисля че като поведение новия и стария подов няма да се различават.Честото и излишно размразяване го има и в тези серии (на около 28 минути-личен опит).Имай все пак предвид че сравнявам с Тошибата од подписа ми.Дайкина освен това издухва доста по-хладна струя от Тошиба когато е ненатоварен.Сам направи сметка-ако Дайкина ми тази зима е размразил 50 пъти а Тошибата 5 то какво става с общата преценка за сезонната му ефективност.Копа идва едва после в сметките.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #33

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Аз лично съм много доволен от работата на моите две FVXS, и при (- 26) градуса нямаха грешка и си поддържаха зададените температури 23-25гр, през деня и 20 през ноща - даже понякога в режим он/офф.
    Споровете тука понякога стават банални и издребняват за коя марка била по по най...и не се обръща внимание и на големия фактор топлозагуби и възможността за неговото намаляване...
    Примерно Aruba доколкото съм чел, тавана му не е довършен и е на ламарина и картон..еми човека пишеше в друга тема, че са топлили добре и на -15 -20 градуса - това ако не говори за качеството на моделите...
    Съседката ми има сметка за тока 380лв в апартамент 110кв. без изолация на бетон и се оплаква...сложила някви сравнително скъпи фуджицота ма и те хайваните се мъчат и кпд-то/СОП им пада до неузнаваемост..
    Друг чест редовен спор "колко му пада СОП-а под -10"..ами пак е свързан 90% със съответните топлозагуби на помещението и чак тогава с марката, модела, цената..

    Колкото до питащия човек - който и да вземеш ще си много доволен ако си решил горните фактори (чието решение доста често е в пъти по евтино от една хубава машина). Може би в нексурата вече е управен проблема шумна "долна клапа" (ако има такава), който сме дискутирали с притежаващите модела. Като цяло подовите климатици имат много предимства, стига да могат да се експлоатират правилно и да има условия за това ..аз лично повече не бих сложил стенен климатик и от чисто естетическа гледна точка.
    Очаквам от necata да каже малко повече за детската експоатация, че ми е интересно наистина

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    35
    #34

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Подовия Дайкин топли много добре дори и при -20 градуса. Тази зима в Разград температурите падаха и под -20, но климатика работи перфектно и това че е подов има страхотен ефект в отоплението. Моя е 9-ка, работи на настроени 22-23гр. в 12кв. и никакъв зор не е видял напротив работи много спокойно. Другото хубаво нещо е в сметките за ток. Хич не харчи много, повече от 128 лв. до сега не съм плащал, а всичко е на ток у дома. Комфорта на подовия е много по голям отколкото тоя високо на стената.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #35

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Здравейте,имам 25-ца подова и комфорта е много добър ,аз го държа на горна клапа само и винаги си прави зададените 24-25 градуса.
    Имаме и високо стенен от същата марка и течението, което създава е доста осезаемо за разлика от подовия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #36

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Днеска дойде време за истината ..ЕВН да ни сурвака Мен лично с 114лв ..но мисля че климите са направили най-много 60-70лв...другото е термосифон солар който обаче този месец работи 99 % на ток + домакинските неща и отопление на банята...и аз се присъединявам към Миро относно похвалите за икономия на FVXS.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #37

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Аз бих взел Nexura, ако цената не е фактор. Като ходих да питам в магазина за SX8, собственикът каза, че е монтирал един и бил супер. Дано да ги намалят още един път и с енергийна ефективност наесен може да взема и аз един. Подовият климатик е истината, ако имам възможност бих слагал само подови. Пък нека да е на светлинни години назад, да няма плазма и да не отоплява 6 външни неотопляеми стени.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    35
    #38

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Аз бих взел Nexura, ако цената не е фактор. Като ходих да питам в магазина за SX8, собственикът каза, че е монтирал един и бил супер.
    Защо? Защото някой е казал, че e супер или разполагаш с ТТ данни?

    solar77

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    ТТ данни има за SX8 доволно много и ако е правилно оразмерен ще топли добре, но цената си е спирачка отвсякъде.На по-ниски цени има по-добри машини от към отопление.Същото важи и за НЕКСУРА, просто си е дизайнерска серия с нищо ново по хладилна част и софтуер.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #40

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Цитат Първоначално публикувано от solar77
    Защо? Защото някой е казал, че e супер или разполагаш с ТТ данни?

    solar77
    Ами защото имам подов климатик Дайкин и знам на какво е способен. Щом в помещение 22 м2, където без отопление температурата е почти като външната се справя и при -20, съм стигнал до извода, че наистина е голям змей. Плюс това работата на подовия ми харесва повече в сравнение със стенните. Тук трудно ще намериш преки впечатления от Nexura. Най-добре да пишеш за ТТ данни на някой от вносителите или директно на Дайкин.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #41

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Здравейте. Относно цените на Дайкин Нексура(и не само , предполагам)-миналата година изпратих запитване на около 15фирми- с молба да ми изготвят оферта за 3 Нексури-две 25ци и една 35ца и една бяла Емура 25ца. Най-евтината оферта бе на една софийска фирма -9300лева с включен стандартен монтаж. Имаше и на 2-3 фирми от Бургас приемливи оферти-9400-9600. Най-скъпата бе за малко по-малко от 12000лева. Останалите варираха -10, 10 400, 11, 11500 и.тн.както и варираше търговската отстъпка на тези фирми-от 3 до 10%. Тоест разликата бе около 2500лева-стойността на едната Нексура. Очаквах да поевтинеят тези климатици и отложих покупката им за тази есен, но сега като гледам пак сайтовете на всички тези фирми цените или са същите или са поскъпнали с по 60-70лева. Много странно.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #42

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    кое е основанието да падне цената на климатиците според теб, че това е твоето очакване?!?
    с тези безкрайни говорилни за криза и промоция се създаде впечатлението у хората, че скоро те ще си купуват киматици за без пари с 5-10 годишна гаранция
    а няма кой да види цената на долара и други обективни предпоставки за формиране на цената...
    формално погледнато твоя начин на проучване на пазара е логично обясним, но както ще се убедиш по-късно зад най-ниската цена обикновено се крият неподозирани изненади, които ще разбереш по късно едва след монтажа...
    все още властва мнението, че като си купиш така наречения набеден за "мерцедес при климатиците" си купуваш и спокойствие и дълговечна експлоатация, но нещата съвсем не са така, много е критично изпълнението на така наречения "стандартен монтаж"...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #43

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    @climamarket-Очаквах да падне цената, да-аз не съм специалист по климатична техника, но все пак когато един модел е на пазара повече от година , нормално е цената да падне поне малко.Цената на долара я виждам-миналата година по това време беше 1.36, сега е 1.55-разликата не е огромна, а и поне аз не виждам връзка между този модел на Дайкин и цената на долара, но сигурно ти си по -запознат.Относно разликите в цените на климатиците -няма такъв качествен монтаж който да струва 2500лева. Разликите в офертите на фирмите е огромна, а и офертите с по-ниски цени ми бяха дадени от фирми с добра репутация , присъстващи от доста години на пазара.И тъй като разположението на стаите ми и това ,че Нексурите са подов модел не позволява "стандартен монтаж" ,то аз и не съм искал и такъв, и съм пресметнал ,че ще плащам и за нестандартен. Относно дали това е мерцедеса, поршето и незнам какво си на климатиците-надявам се да са качествени-вече се прекарах с едно ел джи и една осака-сигурно те са опелите и ладите сред климатиците.Не съм се насочил към Саньо, Тошиба и т.н защото не искам стенни климатици.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #44

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    за твое и мое съжаление световната икономика се основава на долара...всички опити да се наложи еврото като резервна валута се провалиха поради нашите гръцки и други южни съседи...ако мислиш, че между числата 136 и 161 (както е днес) разликата е малка явно си доста заможен...в което няма нищо лошо...
    нямам нищо против дайкин, но ми се струва, че големите разлики в офертите, които си получил се дължат на големите "кухини" в цените на тези конкретни модели и това е смущаващо...
    казвам го от собствен опит, защото в минали периоди, когато като се опитвах да продавам дайкин ме питаха "какво е това?" съм вземал активно участие в подобни "кухи" сделки с панасоник и много скоро разбрах цената на това, да продаваш на "кухи" цени...
    в момента дайкин е марката, която за голямо мое съжаление, както не веднъж съм писал във форума, си позволи или по-скоро се изкуши както други такива да продава под едно добре наложено и престижно име не до там качествени евтинии на относително висока цена и както може да се досетиш ти си също един от учудените спонсори на едно такова да го наречем безобразие...
    замислил ли си се защо като си купиваш бетон, например, няма такива резки отклонения в цената, а в подовите нексури има?!? промиване на мозъци, плащане на дебели кинти за нещо, което не струва тези пари и толкоз...
    мога да пиша дълго по темата, но едва ли има смисъл...
    rosswen одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #45

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Меко казано странно е да чакаш толкова време за да се сдобиеш с една доста посредствена машина. Явно дизайна продава дори и слабите машини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FVXS - проблемът долна клапа
    От keeper във форум Климатици Daikin
    Отговори: 41
    Последно: 22-01-21, 18:19
  2. Избор между Fujitsu ASYG09LUCA или Daikin FTXS20K
    От RUBINIO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-14, 17:34
  3. Избор между Mitshubishi, Fuji, Тоshiba , Daikin
    От MAKAPOB във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 12-12-13, 23:33
  4. DAIKIN NEXURA
    От vivi.vivi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 54
    Последно: 06-07-12, 15:58
  5. Daikin Nexura
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 42
    Последно: 20-11-11, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе