Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 111
Like Tree64Одобрявам

Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #46

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    не дизайна, а промиването на мозъците с дайкина...мерцедеса така да се каже...я се опитай да продадеш подов самсунг да видиш каква помия ще се излее...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    не дизайна, а промиването на мозъците с дайкина...мерцедеса така да се каже...я се опитай да продадеш подов самсунг да видиш каква помия ще се излее...
    Попрекалихте с плюенето на Дайкин. Дайкин и Самсунг, моите уважения, ама имаш много здраве от арменския поп...
    rosswen одобрява това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #48

    Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    преди седем години ако някой ми беше казал, че самсунг ще достигнат в световен мащаб 75% от плоските телевизори щях да му кажа да има много здраве от арменския поп...
    по отношене на дайкин аз го "плюя" само в частта "кухи" цени, както съм "плюл" и панасоник и това не са "плюнки", а по-скоро реален анализ на това, което се случва в нашия все по-алчен и безчовечен свят...
    след още седем години (или даже по-рано) много японски компании в това число и дайкин ще бъдат купени от китайски или корейски инвеститори в това число и самсунг и ще остане само спомена за тях...
    без да обиждам участниците във форума и правото им на мнение искам да подчертая, че много от тях са много далеч от процесите, които са протичали и ще протичат в световната икономика, в която дайкин е малка капка в черно море...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #49

    Отговор: Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    "Кухи цени", промиване на мозъци с дайкини, посредствени машини. Досега чаках да хванат студовете за да видя как ще работят посредствените дайкини купени на кухи цени и чакането си заслужаваше. Имам 3 нексури -две 25ци и една 35ца и един емура 25ца, като цената - с отстъпките и 20те % от енергийната ефективност -е под 2000лева на климатик , което за тези модели поне за мен е приемливо. Монтажа и демонтажа на старите климатици бе свършен много кадърно.
    Няма да коментирам ефекта от нагряването на предният панел, тъй като не съм мислил да купувам климатиците за да се грея на тях като на радиатор , но и то си има плюсове тъй като в този режим климатика е изключително тих(по-тих от това да го пуснеш на нощен режим) -тоест можеш спокойно да спиш без да ти се вее на главата.
    Ако трябва да бъда честен Емурата е по-добрият климатик-настроен на 26градуса и средна сила на вентилатора топлият въздух се усеща на близо 40-50см разстояние. На около 5см от него въздухът буквално пари. Спалнята където е той е около 18м ,северна и влажна и не вярвах климатик да я стопля толкова бързо и вътре да е сухо и приятно топло. В сравнение с предишния климатик-LG-този Дайкин е нещо коренно различно. Нексурите духат малко по-хладен въздух и , но пък топлообменниците им са доста по-големи-мисля към 90см. Сигурно има и други климатици със същите и с по-добри характеристики от тях и на по-приемливи цени , но аз съм искал климатик с такъв дизайн и с подобно поведение-като навън е -10 вътре да е 23-24 , и да не трака, шуми и прави дефрост през 20мин , а да работи безпроблемно. Не знам как решихте ,че това са посредствени машини създадени да промиват мозъци или за вас един климатик трябва да изглежда по определен начин(примерно като Тошиба или Хайер) и всяко бягане от канона означава ,че не продукта не става.
    Относно "кухите цени" и световната икономика-не знам колко вие сте близо до процесите в икономиката , но нещо теорията ви куца. По-добре се въздържайте от подобни забележки или коментари защото понякога се случва да ви чуе или чете някой който разбира от икономика и звучите нелепо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #50

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    и аз разсъждаВАХ така................ДАЙКИН(говоря за европейските модели)наистина разчитат вече само на името си(мое мнение).

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #51

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Чакай малко сега. тука въпроса беше струва ли си Нексурата пред стандартния подов Дайкин. Ами цените им са с разлика 850 лева за 25-ца. Това и с енергийна ефективност да го вземеш разликата ще си е към 700 лева. При 35-цата е още отгоре.

    Сега ако искаш да хвърлиш за 4-те машини едни 2500 лева отгоре за да са Нексури и Емури вместо подови и професионални - никой не може да те спре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #52

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Да, това е основната тема, но тя малко бе изместена към това дали въобще си струва Дайкина, а не Тошиба; дали подов или стенен и т.н и как това са посредствени машини , "за сноби". Представям си как дизайнерите и инженерите на Дайкин са се събрали да разменят идеи и са си казали -да направим нов модел , като таргета ще е "клиенти -сноби". Да им хвърлим там един стар модел в нови пластмаси и да им вземем парите. Да, ама нещо не ми се вярва. Сякаш Тошиба и останалите не печатат цветни каталози и нямат реклами в които обещават невероятен комфорт и всичко друго което обещават Дайкин, Самсунг, Панасоник. И една малка поправка от моя страна-по -горе написах ,че Емурата е по-добрият климатик. Нексурата е . А и предполагам и предният подов на Дайкин , и на всяка друга фирма произвеждаща качествена климатична техника. Поне за мен подовият климатик е по-комфортен от стенния.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #53

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Само факта, че за да е комфортно е необходимо да е настроен на 26 градуса Емурата, а за нексурите отбелявате, че духат по -хладно от него е достатъчен ...И при мен подовата 50-ка в почти 30 квадрата мансарда е така.Отгоре на всичко ако вдигна зададената температура от 19 градуса на 24 и нагоре за да ми е конфортно при външна температура под нула градуса дефростите на 70-80 минути са неизбежни при чист външен топлообменник.За 50-ка това ми идва в повече ...
    Ща не ща трябва през нощта при външна температура под нула градуса държа подовата 50-ка на 21 градуса, за да са достатъчно топли стените въпреки външната 10-сантиметрова изолация...Не МЕРСИ ...ще пробвам други марки занапред.
    За мен при зададени 23 граудса на което и да е от двете ми фуджица може и си чета книги по слипове-толкова осезаема за човешкото тяло е създаваната от тях топлина.
    На мен с оглед на констатациите, че дори тошиба при зададена температура не увеличават оборотите за да достигнат зададената температура незабавно, то предпочитам фуджицу.За съжаление моделите им са без плазма, което за мен е съществен недостатък и отново се спирам на тошиба.

    Досега разбрах, че от прекалено много пари за "върхови модели" няма голяма полза.Разликата между среден и малко над среден клас климатици и висок клас е твърде малка в качеството(не повече от 5-17%) за да оправдава разлики в цената от 40% до 300% в повече.
    Средния клас климатици(1400-1700лв) и малко над средния(1700-2000 до 2100 с монтаж)лв са доста добра инвестиция като съотношение цена/качество.
    Този пост е редактиран от justify; 28-12-12 в 17:17.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #54

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Това което съм описал и вие цитирате са първоначалните впечатления. Аз живея в София и се прибрах преди празниците. Тогава за пръв път видях как се държат климатиците. Емурата бе настроена на 26 тъй като стаята е много усойна и не е пускано нищо в нея от октомври месец. Исках да я стопля възможно най-бързо. В момента го пускам на много слаб вентилатор и на 22-23 , а Нексурите на 21-22. Наистина Нексурите духат някак по-хладно, не толкова горещо , но пък си стоплят помещенията. Наистина незнам има ли няма ли разлика от другите подови и от серията Профешънъл. Аз досега имах Осака и едно дефектно LG и разни там конвектори и ми писна да се занимавам с техници, да плащам огромни сметки и да мръзна.Събрах пари и реших да не си правя много експерименти-доверил съм се на тази фирма ,ще се разбере дали си оправдават цената и името.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #55

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    И при мен подовата 50-ка в почти 30 квадрата мансарда е така.Отгоре на всичко ако вдигна зададената температура от 19 градуса на 24 и нагоре за да ми е конфортно при външна температура под нула градуса дефростите на 70-80 минути са неизбежни при чист външен топлообменник.За 50-ка това ми идва в повече ...
    Ща не ща трябва през нощта при външна температура под нула градуса държа подовата 50-ка на 21 градуса, за да са достатъчно топли стените въпреки външната 10-сантиметрова изолация...Не МЕРСИ ...ще пробвам други марки занапред.
    Факт е ,че духат подовите по хладно, но няма как да духат друго при достигната температура в помещението , когато работят на минимума , колкото да не спрат. При мен дефростват само при снежни бури .
    Този пост е редактиран от kokovi4; 31-12-12 в 17:33.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    32
    #56

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Да,наистина. Не духат постоянно хладно. Когато трябва духат доста горещ въздух.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на nemezis
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    10
    #57

    Отговор: Re:Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Цитат Първоначално публикувано от johny01 Виж публикацията
    И какво повече предлага,освен нагряващ се алуминиев преден панел.То да беше конвенционален-да се нагрява и като изключи да грее.Ако някой е качвал-да сподели,ама много пара,по-добре(както казва Деян)-тошибата,някак си експерименти на тая цена...
    Здр. колега преди седмица бях в една кантора и там го имаше точно този модел.... е мога да ти кажа както и на всички, че просто няма такъв кеф грее си повече от добре, а отгоре си духа доста приятно топло без да се чува. Ще кажа също, че квадратурата там е около 30 + квадрата, а от едната страна вместо стена беше изцяло стъклопакет от горе до долу и вътре беше като баня е то там жени си работеха нямам как. Предният им климатик беше на осака колонен и стои като ветеран до стената.
    Поздрави.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #58

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Последно стандартен подов или нексура?
    Приоритет- комфорт и тишина(много тиха спалня)!

  17. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #59

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Нексура, че на подовия като започнат, да му вият лагерите, сън няма да има.[emoji41]
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Последно стандартен подов или нексура?
    Приоритет- комфорт и тишина(много тиха спалня)!
    ccankov73 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #60

    Отговор: Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS

    Още нямало внос на R32, поръчах на R410,не знам по-добре или по-зле ще е.
    Само FVXS били на R32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FVXS - проблемът долна клапа
    От keeper във форум Климатици Daikin
    Отговори: 41
    Последно: 22-01-21, 18:19
  2. Избор между Fujitsu ASYG09LUCA или Daikin FTXS20K
    От RUBINIO във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-14, 17:34
  3. Избор между Mitshubishi, Fuji, Тоshiba , Daikin
    От MAKAPOB във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 12-12-13, 23:33
  4. DAIKIN NEXURA
    От vivi.vivi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 54
    Последно: 06-07-12, 15:58
  5. Daikin Nexura
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 42
    Последно: 20-11-11, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе