Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree8Одобрявам

Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #16

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Със или без вата,долната част на компресора си е мокра почти винаги,когато когато работи,особено лятото.Освен,че задържа топлината и обезшумява,покривайки долната и най-студена част на компресора,предотвратява малко или много появата на конденза,които се стича по заварките на крачетата на компресора.Ватата не е сложена случайно и затова някой марки и модели слагат по два ката.Антикорозионното покритие и заварките са важни разбира се,но и умората на метала и вибрациите си казват думата също.На 10 годишни компресори хитачи без вата съм срещал същият проблем,но като цяло си е рядко явление.

  2.  
     
  3. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #17

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Това с влагата вероятно е нормално, но не и да изгние основата на компресора, тук защитната боя е поставена със забележки и от някъде започва да корозира. Учудва ме че може да се допусне такава слабост която бракува машината след 8 години употреба. Аз мисля че решението е един хубав слънчев ден да отворя моите един по един, да им смъкна ватата, да изчистя добре и да боядисам компресорите със сприцкит, бързо съхне и хваща здраво. После за всеки случай ще ги омацам с масло и това ще е последното нещо което ще изгние в машините. Нищо няма да загубя от тази манипулация, а направо си е обратното.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Заложено е колко работни часа да изкара машината и твоята намеса няма да удължи това време. Ако не спре от това от друго ще е. Единственият начин да удължиш времето е да не го ползваш. Тоз, който не живее той не умира! или пак го прави, но много по-късно.

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #19

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Моята логика е друга подобно на "една кола ако не се кара се поврежда". По скоро тоя климатик не е работил много и влагата абсорбирана около агрегата го е разяждала помалко защото не е загрявал за да я изпари. Според мен както и да работи не може Дайкин да спре по тази причина след 8 години, разбирам износване на компресора но това е съвсем друго. Сигурен съм е ползван не повече от повечето други.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #20

    Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Явно не е нещо необичайно. Ето един линк по темата, но е на английски:
    http://forums.whirlpool.net.au/archive/1739471
    Става въпрос за две външни тела Daikin - 10 годишни с ръжда само по компресора. При единия е ръждата открита навреме, но при другия е довела до пробив. Според според написаното една от причините е дизайна, който при проливен дъжд позволява вода да проникне до изолацията на компресора, където се задържа и улеснява корозията.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    19
    #21

    Отговор: Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Значи нито един участник в дискусията не е допуснал, че Дайкин нарочно слагат кече от вата за да изгние компресора.Наивни българи-и аз имам същия проблем като не съм сигурен дали ако го закърпя може да устиска година 2 работа още.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-11-15 в 21:26.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Ватата не е причина, марката, маркатаааааа, там е заровено кучето.Кече имат 90% от читавите машини по света.
    AC_From_Hell, mirandi и P.Hristov харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Алуминиеви кондензатори, железни компресори, железни кабели, "краве масло" от растителни мазнини, "месо" от соя...
    bobbyap одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #24

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    забрави "японски" климатик от китай
    dodo_pv, DUNDURMA и mirandi харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ватата не е причина, марката, маркатаааааа, там е заровено кучето.Кече имат 90% от читавите машини по света.
    Онзи ден точно свалих една машина от тази марка, приключила земния си път с пробит компресор и пълна тава с масло.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #26

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    На Мерцедесите - старите дизели с редова помпа караха по-милион километри и отгоре ... А пък нали и тези бяха МЕРЦЕДЕСИ ( по-вероятно да са ОПЕЛИ)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #27

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Не се знае мерцедеса, свален от Мега на колко километра е. Моя подкара седми отоплителен сезон, само лагер съм сменил.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    На колкото и да е, моята 50ца стана вече на 15г. и е от същия модел BVMB. Вече си има нов стопанин.

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #29

    Отговор: Re: Отговор: Re: Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Да ще дава грешка...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #30

    Отговор: Daikin RXS35BVMB съвет за ремонт или смяна на компресор.

    Ако не си е заминал компресора и си заслужава ремонта, то заварката му е фасулска работа. Една неръждаема 3мм дебела кръпка на аргон или даже с електроди става за нула време. После ново масло и т, н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на компресор
    От emicha1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-14, 15:16
  2. Ремонт на ротационен компресор?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 24-12-11, 22:42
  3. ОСАКА 60 - смяна на компресор
    От mjechev във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-10, 18:46
  4. Смяна компресор на LG
    От taralion във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 12-11-07, 10:41
  5. Смяна компресор на хладилник
    От PATRIOT BG във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-06, 00:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе