Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 83
Like Tree14Одобрявам

зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #61

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Здравейте, отново в моята тема! Надявам се да не ставам нахален с питанията си относно моята машина. Имам отново проблем който искам да разреша(или да си го обясня).Имам няколко питания към специалистите и съответно мойте измервания и наблюдения :
    1. Когато увелича градусите от дистанционното примерно от 20 на 25 гр., в стаята по данни от 2 термометъра е 20 гр и започва да излиза топла струя която не трае повече от 20 -тина минути, термометрите показват пак 20 гр. и така цяла вечер не помръдват. Вентилатора е на AUTO постоянно работи на високи обороти, а изходната струя е хладна и е около 36 гр. Нормално ли е това?
    2. Възможно ли е вътрешния тем.датчик да е повреден, защото като измеря изходящата температура при зададени 30 гр. на дистанционното и вентилатора на 5 степен при старт е 49 гр. външна т. е 6 гр. на входа на в.тяло е 21 гр. и температура на стаята 17 гр. след 10 мин. става 43 гр., след още 20 мин става 40 гр.Така държи до един час и след това го ставям на 26 гр. и струята става студена- 36-37 гр. при входяща 24.5 гр. а в помещенито е осезаемо хладно и цяла вечер не може да "докара" повече от 21 гр.
    3. Какви са предполагаемите причини според вас? - налягане(фреон), тем датчик, компресор, тръбен датчик?
    4.Ще викам техника дето ми го монтира тези дни и трябва да с ваша помощ да бъда добре информиран, затова ако някой знае какво трябва да е налягането по манометри да сподели?
    Благодаря на всички, който разсъждават с мен и ми дадът съвет!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #62

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Причината е само една-ДАЙКИН.

    Алгоритъма на работа зададен програмно за всички климатици дайкин е такъв- стига до -2 градуса под зададението и започва бавно като охлюв да го догонва за няколко часа.Ако има изключения от този алгоритъм това са или климатиците за японския пазар или новото уруру-сарара за Европа.

    Колега за 1 година ползване не се ли убеди, че този климатик така си работи. Ако искаш осезаема за човешкото тяло топлина- тошиба и фуджицу.Мицубиши илектрик и Мицубиши хеви също "дават" осезаема за човека топлина.От всички ползвани климатици(мои собствени и чужди) съм се убедил в това което казвам.Ако някой не вярва да експериментира на собствен гръб и да споделя-няма нищо против.Аз за себе си ще купувам тошиба или фуджицу.

    Не зная и не виждам какво можеш да направиш повече от това да увеличаваш зададените градуси от дистанционното докато Ви стане топло...
    MadHead, DUNDURMA и mirandi харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #63

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от valen79 Виж публикацията
    като измеря изходящата температура при зададени 30 гр. на дистанционното и вентилатора на 5 степен при старт е 49 гр. външна т. е 6 гр. на входа на в.тяло е 21 гр. и температура на стаята 17 гр. след 10 мин. става 43 гр., след още 20 мин става 40 гр.Така държи до един час и след това го ставям на 26 гр. и струята става студена- 36-37 гр. при входяща 24.5 гр. а в помещенито е осезаемо хладно и цяла вечер не може да "докара" повече от 21 гр.
    От толкова съкращения нищо не разбрах.

    Как така:
    1) на входа на в.тяло е 21 гр. и температура на стаята 17 гр.
    2) при входяща 24.5 гр. а в помещенито е осезаемо хладно и цяла вечер не може да "докара" повече от 21 гр.

    Този климатик да не топли само около себе си?

    Вземи сложи градусите на 22 и скрий дистанционното до Май месец.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #64

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    джъсти НИДЕЙ БРЕ,хората с такива клими топлили 50кв.м.....................

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #65

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    justify,tweeg, искам да кажа, че при всякакви задания и експерименти, климатика не може да направи повече от 21 гр. Не съм го спирал от три седмици, сутрин като тръгвам на работа го оставам на 18 гр. и вечер като се прибера в стаята е 20 гр. После го пускам на 25 - 26 гр. духне леко топло от него и пак спре, а температурата в стаята си остава 21 гр. Трябва да го ползвам само на 30 гр. ли....докато издъхне? Даже вчера си викам: Аз що не си го държа само на 20, така или иначе все 20 -21 гр. прави и все сме в батака! И justify това го знам вече, още миналата година доста подробно ми го обясни,за което ти благодаря, но все пак не съм толкова кух.........при мен не може да ги догони! Не знам......големи топлинни загуби ли да са?.....незнам, все пак 20 кв. м помещениe, номинал 5.5 кw.?????
    DUNDURMA,градски, знам за полемиката със сериите комфорт......изчел съм всичките Ви теми!
    Благодаря!

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #66

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    ми чел си ма на..............за къв чеп си купи тва дърво.що не ми се обади да ти покажа КЛИМАТИЦИ.
    valen79 и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #67

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от valen79 Виж публикацията
    Трябва да го ползвам само на 30 гр. ли....докато издъхне?
    Благодаря!

    сигурен ли си че не е издъхнал вече викай сервиза .. то още студ не е стегнало смятай като задържи на -10 ще те хване бялата смърт с тая машина

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #68

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Хахаха. Аз сум от тези дето първо купуват после четат! :rolleyes: Просто чрез познат който ме насочи към една фирма в която ми казаха: Няма някой който да се е оплакал от машината, презимувала е и знам, че е добра сезон 2011-2012 г. когато беше голямата зима - 15 - 20 гр. ...........................най-много може да ти го набута вътре целия или познат или приятел, вече съм се убедил. После открих и този доста полезен форум, който ще ми помогне поне есента да взема за другата спална машина. Иначе благодарение на Вас избрах на нашите супер машина на супер цена и много топлеща в момента!
    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Alexi, намека за компресора ли беше, че не разбарах?

    - - - - - - - - - -

    Е никой нищо не казва! Кажете поне колко бара трябва да е налягането при замерване с манометър?
    DUNDURMA одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #69

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Налягането в системата по време на работа не е константна и зависи от много фактори.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #70

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    На мен ми мириши на големи загуби(студени стени) Вдигни на 24 и го остави така поне 24 часа и замери горе при него колко градуса е. Добре е да отлепиш термометъра от студената ти стена защото се бърка.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #71

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Той при входа на климатика си мери 4 градуса повече от това дето му показва в стаята.
    Съответно климатика не си дава зор - той си е на топло.
    Да не е някоя "крива" стая?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #72

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Aleksandars , искам да съм подготвен, като дойде този псевдо - техник дето ми я монтира за да я прегледа. Дайте ми съвети - какво да следя, какво да гледам, защото този като дойде ще каже, че нищо му няма, като измери налягането. Иска ми се и да източи фреона, после да вакумира и след това да зареди по везна, но надали ще има такива техника , а и ако количеството фреон го изкара по табела може и пари да ми поиска, нищо, че е в гаранция. По спомени повече от 5 минути не са зареждали системата като го монтираха.Аз им викам:"Предните климатици ми ги зареждаха поне 20 мин., а този само няколко минути". Те разбирасе казаха:"Сигурно предните са имали стара и не много мощна техника" Майсторе, майсторе, да не си ми в къщата!
    chachoto , така е сигурно имам топлинни загуби, защото живеем сами в триетажна къща и ние сме на последния етаж, но климатика работи вече 3 седмици нон - стоп и стените на допир не са много студени, тавана също.
    Вчера се прибирам в стаята 20 гр., пускам го на 25 от дистанционното и климатика тръгва да духа топло.След 15-20 мин. почна да духа пак хладно като в стаята стана 20.5 гр. и така цяла вечер. Имам съмнения за термо-датчика е скапан или има проблем с него, дали е възможно?
    Благодаря Ви!

    - - - - - - - - - -

    tweeg , стаята е правоъгъна 5.10 на 4.05 метра и височина 2.57 м.
    Този пост е редактиран от valen79; 19-12-13 в 10:05.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #73

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    искай да го впишат в книгата за рекламации така до 1 месец трябва да го ремонтират или подменят ако не стане трябва да ти върнат парите
    valen79 одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #74

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от valen79 Виж публикацията
    Aleksandars , искам да съм подготвен, като дойде този псевдо - техник дето ми я монтира за да я прегледа. Дайте ми съвети - какво да следя, какво да гледам, защото този като дойде ще каже, че нищо му няма, като измери налягането. Иска ми се и да източи фреона, после да вакумира и след това да зареди по везна, но надали ще има такива техника , а и ако количеството фреон го изкара по табела може и пари да ми поиска, нищо, че е в гаранция. По спомени повече от 5 минути не са зареждали системата като го монтираха.Аз им викам:"Предните климатици ми ги зареждаха поне 20 мин., а този само няколко минути". Те разбирасе казаха:"Сигурно предните са имали стара и не много мощна техника" Майсторе, майсторе, да не си ми в къщата!
    chachoto , така е сигурно имам топлинни загуби, защото живеем сами в триетажна къща и ние сме на последния етаж, но климатика работи вече 3 седмици нон - стоп и стените на допир не са много студени, тавана също.
    Вчера се прибирам в стаята 20 гр., пускам го на 25 от дистанционното и климатика тръгва да духа топло.След 15-20 мин. почна да духа пак хладно като в стаята стана 20.5 гр. и така цяла вечер. Имам съмнения за термо-датчика е скапан или има проблем с него, дали е възможно?
    Благодаря Ви!

    - - - - - - - - - -

    tweeg , стаята е правоъгъна 5.10 на 4.05 метра и височина 2.57 м.
    Според мен, нямаш никакъв проблем с машината. Пусни клапата да върви, сложи го на 22 или 23С и го остави така да работи, без да намаляваш градуси.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #75

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    valen ,климатика не се "зарежда" при монтажа ,той си е зареден , вакумирали са до .. но 50ка да не може да стопли 20 квадрата - според мен има някакъв проблем може да е изпуснал фреона викай ги
    valen79 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?
    От кубинеца във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-12, 19:52
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 12:46
  4. DAIKIN FTXS35G за помещение 30 м2
    От Icofen във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 07-09-11, 22:27
  5. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе