Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 83
Like Tree14Одобрявам

зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #46

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Под климатика имам ъглов диван и маса 55 см висока до него - там показва в момента 24,5с...много странно, друг път не е показвал толкова. Имам още един термометър в другия край на стаята на 5м. от климатика - там показва сега 22 гр. Сега нагласени 23 гр. на климатика духа леко хладно, смесена температура някак си.На твоя Дайкин колко му е изходната темпераура, че чета тука маняците се хвалят че достигат от 48 до 60 гр., а с моите 43 гр. )) какво да правя?Благодаря ти за отговорите!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Климатика си е направил температурата и затова духа леко хладно. Няма как при задание 23С и входяща 25С да ти изкарва висока изходяща темп. Ако пак ви е студено вдигай степените на вентилатора, не температурата от дистанционното. Температурата я слагай макс 24-25С, но най добре 23С. Климатка ти работи добре, Ако искаш да видиш колко може да изкара, то отвори прозорците докато темп в стаята падне под 17С и тогава му задай 30С от дистанцонното.

  4. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #48

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    При мен е така , спрян климатик , в стаята 19-20 гр. пускам климатика на 22 гр. , вентилатор на ауто , и след около 2 мин. започва да духа , а температурата на изхода е 45 гр. , марката при мен е друга , но пак е някакъв ориентир .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #49

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Благодаря ти Тони! А твоя подухва ли леко хладно на 23 гр.?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #50

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Ми реално не духа много топло, имам предвид горещо. Аз го държа на 22С и AUTO вентилатор денонощно, не го намалявам. След дефрост се форсира и около 10тина мин духа направо горещо. А и като отварям да проветрявам/сутрин и надвечер по около 5-10мин/пак започва да изкарва доста топла струя. Поддържа си около 21.5-21.7С в помещението, термометъра е на около 6,5м в противоположния ъгъл и на височина 1.25м. от пода.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    10
    #51

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Ако може да използвам темата? Климатика е същият, като споменатия по-горе, само че последната буква е L . Mонтиран e при родителите ми и наблюденията ми са само от времето което съм бил нагости, но има някои неща, които ме учудват. Знам че климатика е бюджетен, но и базата ми за сравнение са два 12-ки Фуджитцу LGC, монтирани вкъщи, които според мен също са бюджетни модели.
    И така на първо място дистанционното не "хваща" много добре. Иска се голямо целене, точно в зоната на оченцето. Сменихме батериите, но явно вината не беше в тях. За щастие климатика почти не се ръчка и този проблем остава, като несъществен, но все пак странен.
    Друго което не ми харесва е, че няма авторестарт, след прекъсване на захранването. Много недомислено според мен и изобщо не съм очаквал, че е възможно при марка, като Дайкин. Вярно е че прекъсванията не са чак толкова много, но си е доста неприятно, когато се случи.
    Когато прави дефрост клапата за въздуха си остава в първоначалното положение и под климатика се усеща падането на студен въздух. И тук също е вярно, че климатика е монтиран на такова място, че това не пречи на никого, но все пак можеше и да не е така.
    Иначе работата, за която е купен си я върши. 35 квадрата преходно помещение си го топли без проблем. Не мога да изпадна в конкретика колко точно градуса поддържа при зададени 22, защото никой не ги е следил, но определено е задоволително топло. Също нещото, което много ми харесва е че машина е почти незабележима с работата си. Признавам, че може и добрия монтаж и правилното място да са определящи, а също и че помещението не е малко, но оплаквания от шум въздушни течения и др. дразнители засега няма.
    Този пост е редактиран от miromoshev; 02-02-13 в 17:04.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #52

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    А дали под предния панел няма едно копченце, от което да си включите авторестарта?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #53

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от miromoshev Виж публикацията
    Друго което не ми харесва е, че няма авторестарт, след прекъсване на захранването. Много недомислено според мен и изобщо не съм очаквал, че е възможно при марка, като Дайкин. Вярно е че прекъсванията не са чак толкова много, но си е доста неприятно, когато се случи.
    колега,има авторестарт,лично бях в стаята когато спряха тока за 5 мин.и после климатика си тръгна сам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #54

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Здравейте! Да си използвам старата тема за да ви попитам: Какво трябва да е минималното разстояние на вътрешното тяло от тавана за да не залъгва термо датчика, който се намира на платката и по този начин климатика да не достига зададената температура?
    Мисля тази година да слагам гипскартон с вата и ще намаля с още 5 см. разтоянието, което в момента е 14 см. Чел съм че разтоянито от тавана трябва да е поне 20 см. Прав ли съм и дали трябва да преместя вътрешното тяло малко по-надолу?
    Благодаря предварително!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #55

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Няма значение колко е разстоянието.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #56

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Няма значение колко е разстоянието.
    Нали не си мислиш, че това което си написал е вярно?!
    bobovo и Mega харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #57

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    10 сантиметра са му достатъчни, друг въпрос е как ще се чисти.Аз поне от време на време чистя моите две фуджица зимата отгоре с мокра кърпичка да се обира насъбралия се прах, за да не "ходи" във филтрите.Праха се събира по пластмасовия капак отгоре на вътрешното тяло.

    Ако няма да то е мъка го свали така че да не се виждат дупките от дюбелите в стената тоест с 10-на сантиметра. Стои въпроса обаче лятото когато го пуснеш на охлаждане няма ли да е прекалено ниско вътрешното тяло и да "ви блъска" студения въздух в главите?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #58

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    justify, Благодаря! Значи датчика не се залъгва когато горе входящия въздух е 25 гр., а долу на 1 метър от пода показва 22 гр.
    и самия климатик да си намаля оборотите и да си "мисли", че е примерно 25 гр. и затова да не достига никога до зададената от дистанционното температура? Поне аз така си го обяснявам.....но щом според вас не пречи и 10 см. стигат да действам с гипскартона.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #59

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Не съм казал, че датчика "няма да се залъгва".Единствените климатици при които датчика не се залъгва са тези които мерят с отделен датчик температурата било при пода(като този IMG_2719.jpg от този пост #135 ), било при дистанционното както и при подовите климатици които са поставени на 10-на сантиметра над пода. На всички други климатици с "обикновенни" датчици, датчиците им "се лъжат" тъй като при тавана винаги температурата е по-висока.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #60

    Отговор: зимата с DAIKIN FTXN 50 K в 22 кв.м помещение

    Та, да допълня Джъсти, по тази причина съм се убедил, че е по-добре монтаж на студена стена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайкин FTXN 50 или Мидея MSR 18 HRDN1?
    От кубинеца във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-12, 19:52
  2. Отговори: 32
    Последно: 05-03-12, 15:11
  3. Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 12:46
  4. DAIKIN FTXS35G за помещение 30 м2
    От Icofen във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 07-09-11, 22:27
  5. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе